Kamboçya nerededir? Coğrafi özellikleri nelerdir?

Kamboçya nerededir? Coğrafi özellikleri nelerdir? Açıklayınız.

Kamboçya Güney Asya sınırları içerisinde bir ülkedir.coğrafi özellikleri şunlardır Kamboçya genelde düz bir ülkedir. Ülkenin ortasında Tonle Sap Ovası ve gölü, kuzeyinde Phanom Dong Rak Dağlarını içine alan sıradağlar, güneybatısında Cardamon Dağları, doğusunda ise Mandalkiri Yaylası bulunur.

Kamboçya Güney Asya sınırları içerisindedir merkezinde göl vardır . Düz bir araziye sahiptir.

Kamboçya Güney Asya sınırları içerisinde yer alan bir ülkedir. Kamboçya ülkesinin coğrafi konum özellikleri, düz bir kara parçası üzerindedir. Ülkenin merkezinde Sap ovası gölü vardır kuzeyinde ise rak sıradağları ve güneyinde ise mandalkıri yaylası vardır.

güneydoğu asyada çinhindi yarımadasının güney kısmında yer alır. kuzeybatıda taylandla kuzeydoğuda laosla çizilmiştir.

Kamboçya,Güneydoğu Asya’da yer alan bir ülkedir. Fakir bir ülkedir. Tarım ve tekstil ile geçimini sağlmaktadır. Olağanüstü doğak güzelliklere sahiptir. Tekstilden sonra en büyük gelir kaynağı turizmdir. Para birimleri Riel adını verdikleri diğer ülkelere göre fazla değerli olmayan bir birimdir. Yaklaşık 14 milyon nüfusları vardır. 9 Kasım 1953 yılında Fransa’dan bağımsızlığını ilan etmişlerdir. Resmi dinleri Budizmdir. Resmi dilleri ise Khmerce adını verdikleri yerel bir dildir.