Kan donduran ırkçılık iddiası!

Nagehan ve Calvin Essembion çiftinin İstanbul’da bir sitede ev kiralamak istedikleri ancak site yönetiminin siyahilere ev kiralamak istemediği ifade edildi.

Dünyada bir çok yerde yaşanılan ırkçılık ayrımını hep görüyoruz, ne yapsın insanlar renklerini doğarken kendileri seçmiyor. Çok saçma ve anlamsız geliyor bana bu tarz ayrimlar.

Site yönetimi dediğimiz oldukça da kalabalık bir grup. Gerçekten çok utanç verici bir durum 2021 yılında insanların hala dış görünüşe bakarak yargılanması.

Bir çekince oluyor siyahilere karşı. Haklı olunan yerde var. Eğer kural konmuşsa yapacak bir şey yok.

Çok saçma ya siyahi olunca ne oluyor adamlar hırsız mi ne? Neden siyahi olması evde oturmayacağı anlamı geliyor. Çok yanlış buluyorum.

Anlamıyorum siyahi insanları dışladıklarında ellerine ne geçiyor bir insanı dışlamak bu kadar mı kolay o insanların elinde değildi siyahi olması doğmadan önce seçemiyor kimse ne olmak istediğini birazcık duyarlı olsa insanlar azıcık görgülü olsa çok güzel bir ülke oluruz

Bu nasıl bir saçmalık ya. Onlarda insan sende insansın. Ne farkınız var. Böyle saçma dapan hareket eden insanlar sinir bozuyor.

bunun burda gerçekleşmesi çok üzücü. Umarım kalacak yer bulurlar.

İnsan şu irkcilik yapmayı bırakıp keşke herkes bir bütünmus gibi davranarak daha iyi olur aslında

• 21. Yüzyıldayız şu karşılaştığımız durumlara bak allah yardımcımız olsun inşallah site oturanlar güzel bir ceza uygulanır.
  • Bence bu durum çok saçma o insanların bizlerden ne eksiği var ki bir tek renk tonları farklı diye mi bu ırkçılık çok saçma ırkçı olan insanları anlamıyorum.

Böyle bir şeyin bizim ülkemizde olduğunu duymak beni çok üzdü. Müslüman ülkeyiz müslümanlıkta ırkçılık günahdır. İnsanı yaratandan ötürü seveceksin ne olduğuna bakmadan nasıl olduguna bakmadan.

Irkçılık çok geniş bi anlam ırk,din, dil, renk, köken vs. gibi bir çok şeyi kapsıyor. Çok uzağa değil dönüp bi kendine bakmalı insan her yerde var bu ırkçılık. Burada sadece o kişinin rengiyle alakalı ama dönüp bi etrafa bakarsak Suriyelilere,Kürtlere Yahudilere Ermenilere ve daha bir çok şeye ırkçılık yapılıyor bu ülkede.

halen böyle şeylerinde yaşanıyor olması çok üzücü bir durum. olmaması gereken şeyler aslında. olmamalı…

21.yüzyılda insanları hala ten renklerine göre yargılamak bağnazlıktan başka bir şey değildir.

cahillik bazı insanlarımız cidden çok cahil biz insanız bunun siyahı beyazı yok onlara sahip çıkmamız lazım

yahu kahroluyorum şu haberlere. Bizim memlekette görmek daha bir acı veriyor. Insanlardaki bu kibri kendini beğenmişliği hayretle karşılıyorum. Milyarlarca yıldızın icin de karınca kadar yerin yok neyin kibri bu. Allahtan korkun yahu. Zenci musa lakaplı milli kahramanımızı da mi okumadınız utanın lanetliyorum bu zihniyeti

Belki başka şeylerde vardır bilemeyiz direkt yargılamak doğru değil ve insanların kendi tercihleri istemiyor olabilirler.

Yazıklar olsun bu zamanda kaldı mı böyle cahiliyet , bu hareketle nereye kadar .

Saçma ya bazı insanlarımız çok cahil bunlar düzeltilmeli cidden çünkü hepimiz insanız