Kapadokya’yı 115 bin turist gökyüzünden izledi

Türkiye’nin gözde turizm alanlarından biri olan Kapadokya’yı bu sene 115 bin turist gökyüzünden izledi.

bence kapodoka çok iyi bir yer bencede etmesi iyi olmuş türk kültürü için a

Kapadokya doğal güzellikleriyle büyüleyici bir yer . Herkesin görmesi gerekli.

Bu sene bide korona yüzünden bir süre balon uçuşları yasaktı. Ona rağmen iyi bir rakam.

Turistlere yasak yok. Sanki virüs taşımıyorlar. Anlam veremediğim durumlardan birisi.

Turistlere çok fazla ayrıcalık tanınıyor. Kapadokya da ayrıca çok görkemli bir yer. Umarım görebilmek hepimize kısmet olur.

O turistlerin %75 i yabancıdır %25 i yerlidir. Bir balon turu kişi başı 1000 ₺. Ne yazık ki Kapadokya yı gökyüzünden izlemek için bir çok yerli turistin bütçesi yetmiyor. Ama tabiki gidip görülmesi gereken muhteşem yerlerden bir tanesi.

Kapadokyadaki güzel yerler çok fazla ilgi görüyor ve ülkemiz için de çok önemli bir yer. Balonlarıyla da her yıl bir sürü turistin ilgisini çekiyor.

Salgın koşullarına rağmen yine iyi turist çekmiş Kapadokya. Ancak Kapadokya’yı balonla izleme keyfini turistler çıkarabilirken çoğu Türk vatandaşı için büyük bir lüks.

Az bile. Harika bir yer gitmenizi tavsiye ederim. Ben gittiğimde de turist kaynıyordu. O güzelliği görmeye az turist geliyor. Daha çok tanıtmalıyız. Çok güzel ve sanatsal bir yer.Günein doğuşu ve batışı bile ayrı. Çok daha fazla turist çekme potansiyeli bulunmaktadır.

Çok normal harika bir yer. Herkesin gidip görmesini tavsiye ederim biz gidincede çok turist vardı. Pandemi döneminde nasıldır bilmiyorum ama.

koronavirüs olmasına rağmen 115 bin turist gerçekten güzel bir haber.

Ülkemizden bir yeri izlemeleri çok güzel. Çoğu turistin bence Türkiye hakkında önyargısı var. güzellikleri görmeleri önemli.

Memleketin en bilinen yerlerinden birisi. Çok güzel ülkemizde bir çok yerler daha mevcut. Umarım oralara da turistler gelir.

Deniz olmayan şehirlerimizde de turizmin böylesine hareketli olması güzel bir durumdur. Kapadokya insanı adına sevindim. Umarım pastadan herkes payını eşit alabilmiştir. Turizm sadece denizle olmaz. Ülkemizin her şehrinde çok güzel turistik yerler var.

Kapadokya gerçekten muazzam ve büyüleyici bir yer. Ciddi turist sayısına da ulaşmış bu normalde sevindirici bir haber ama virüs dolayısıyla tedbirleri azaltıyorlar maalesef.

Bu sayı geçen senelere göre bana az gelse de 2020 için muazzam bir rakam diyebiliriz. Ancak Korona bu durumdayken insanlar zevklerinden feragat etmeli.

Daha önce ben de kapadokya’yı ziyaret etmiştim gerçekten gezilmesi ve görülmesi gereken bir yer olduğunu düşünüyorum.

Turistlere neden yasak yok hala anlamış değilim gerçekten bu zamanda bu kısıtlama herkese yapılmalıydı diye düşünüyorum…

gerçekten çok güzel bir yer ya. muazzam. gitmek için kısmet olmadı ama fotoğraflara bakınca hep hayalini kurarım.