Kapanıp açılmak günah mıdır? Kendi isteğiyle kapanmayan birinin kapanması makbul mudur?

Kapanıp açılmak günah mıdır? Kendi isteğiyle kapanmayan birinin kapanması makbul mudur? Açıklayınız .

Bildiğim kadarı ile dinimizde gözleri görünecek şekilde çarşaf ile heryerini kapatmak gerekir.Ama onun dışında başı açıp kapatmak herhangi bir şekilde günah olmayacağını düşünüyorum.

Kapanmak ile ilgili ayetleri buraya uzun uzun yazmayacağım. Ahzap ve Nur surelerini okuduğunuzda Allah nasıl olması gerektiğini söylemiş. Kapanmak her müslüman kadına belli bir yaştan sonra farzdır. Defalarca kapanıp sonra tekrar başını açmak önemli değil. Sonuçta dışarıda bir kadının başı açıksa o günahtır. Sürekli başını kapatan birisi bir kez olsun başını açarsa o açtığı zamanın günahını alır.

Kapanıp açılmak günahtır .Kendi isteği ile kapanan birinin de kapanması makbuldür. Ancak kapanmakta asıl mesele başa örtü takmak değildir. Dinin gereklerinide yapmak gerekir. O baş örtüye yakışır olmak gerekir.

Dinimizde kadınların açılıp kapanması günah sayılır yani bazı surelerde geçtiğine göre dinimizde kadınların belli bir yaştan sonra örtünmesi gerekir örtünme ile birlikte giydiği elbiselerin dar olmaması ve vücut şeklinin giysilerde belli etmemesi gerekir.

Kadınların zaten islam dinine göre kapanmaması günahtır. Tabi saygı duymak gerekir. Ama kapanıp açılmak günahtır.

Islamiyette kadının belli bir yaştan sonra örtünmesi gerekir, kişi bunun bilincinde olarak kendi isteği ve aklı ile buna karar vermeli gerçekten inandığı için örtülmelidir bir başkasının baskısı veya zoruyla olması ona hiçbir fayda sağlamaz çünkü xinde zorlama yoktur eğer kapandıktan sonra açılırsa da elbette günahtır.

Şimdi özel bir durum değil bu, dinen herkesin yapması gereken farz farzdır kapanıp açılmak günahtır. ama olabilir her insan nefsine, şeytana uyabilir önemli olan bunlardan kurtulabilmektir.

Kapanıp açılmak tabikide günahtır. Allah tüm müslüman kadınların kapanmasını buyurmuştur.

Öncelikle din de zorlama olmaz sözüne katılmak ile beraber kapanıp açılmanın günah olmayacağı düşüncesindeyim. Ama bu benim kendi düşüncem kesin böyledir diyemiyorum. Ama şuna eminim ki içten yapılmayan herşey düzgün değildir. Bir kişi isteyerek kapanmıyorsa o bir şeye yaramaz bence.