Kâr, zararın kardeşidir atasözünün anlamı nedir?

Kâr zararın kardeşidir anlamı nedir?

Kâr, zararın kardeşidir atasözünün anlamı nedir?

Ticarette kâr da edilebilir zarar da edilebilir yani bu normal bir durumdur anlamındadır.

Kar zararın kardeşidir, ticarette kar da elde edilebilir zarar da anlamında kullanılır.

Kâr zararın kardeşidir atasözünün anlamı nedir?

 • ">
 • Bir insan eğer bir işe girişmek istediği zaman sadece kar ettiğini sanmasın. Çünkü kar ve zarar ortak kardeştir. Bir işte kar ettiği kadar zarar da edebilir. Örneğin; Elinizdeki bir para var şu anda Bitcoin oldukça günümüzde popülerdir, paranızı yatırdığınız zaman kazanacağınız kadar kaybetmenize söz konusudur. Sadece kâr amacıyla düşünmemek gerekiyor. Kar ve zararı göz önünde bulundurarak ona göre düşünüp karar vermek gerekiyor.
 • Bir işe girişeyim dedik mesela, kâr etme olasılığı da var, zarar etme olasılığı da.

  yani birşey alıp satarken kar ve zararın görülmesi gayet normaldir yani

  Ticaret hayatı bu kar da yapabilirsin zarar da. İkisi de birbirini dengeleyen bir şeydir. Kar olmasa zarar, zarar olmasa kar olmaz. Bunu anlatıyor.

  Bir iş yaparken o işten kar edilebileceği gibi zararda elde edilebilir anlamında kullanılmaktadır.

  İşi yaparken kar edebileceğini de zarar edebileceğini de göze almalı bi insan ve eğer zarar ediyorsa o zararın sonucunda elbet kar edeceği birşey bi olay olur sadece sabretmesi gerekir.

  Yatırım yaptığımız her enstrüman içinde risk barındırır. Kimisi yüksek risklidir kimisi düşük. Yatırım yaparken bazı risk faktörlerini göz önünde bulundurarak yatırım yaparız. Ve bu yatırımların bizim kar elde etmemize yardımcı olacağı gibi zarar da ettirebilir.