Kara mizah nedir? Karanlık şakalar neden komiktir?

Kara mizah nedir? Karanlık şakalar neden komiktir?


Kara mizah insanların ölüm, hastalık, savaş gibi hakkında konuşulması dahi kolay olmayan konular hakkında şakalar yapmaktır. Büyük bir cesaretten ve güçten doğmuştur diye düşünüyorum. Hayatın kendisi böylesine zorken o zorluklara gülmenin çok insansı olduğunu düşünüyorum. Hayat öyle zor ki, her şeyi ciddiye almak bizleri çok daha mahvedecektir. O yüzden insanların dertlerinden iyi bir şeyler çıkarması bu zorluklarla savaşmanın en güzel örneğidir.

Kara mizah bir nevi traji komik şakalardır. Ağlanacak halimize gülme durumu

Bu mizah türü kötü olayların komikleştirilmiş halidir.

İnsanlar bazıları olaylara karşı karşıya gelince o olaydan kaçmaya çalışır. ÖRnek vermek gerekirse, sende bi sıkıntı olduğunda karşında ki insanın buna hassasiyet göstermesi sinir bozucu ve ayrımcı hissedilir. Kara mizah ise bunu üzerine gidip bunu normalleşmesidir. Tecavüz olayları en fazla 21 gün hatırlanan bu ülkede, tecavüz diyince insanlar bi an konuyu kapatmaya çalışıyor. Unutmaya çalışıyor, fakat bunun üzerine gidersek bu kadar hassasiyet gerektirmeyeceğini hatta normalleşeceğini ve daha göz önünde bulunacağını artık bu gibi olayların öyle kolay kapatılamayacağı anlaşılır.

her bokun altına duyarsız damgası yapıstıran insanlarla beraber yaşıyorsanız zorlanılabilecek bir durumdur. Mad about you da ismini hatırlayamadıgım bir bolumde deginilmişti. Karsınıza kutsal degerlere hakaret prim yapar mı ya da “savası ot bok sanmak” soylemleriyle cıkabiliyolar. Olayları herkesin onlar gibi algılaması en büyük özlemleri olan insan türüyle uğraşılmasına neden olabilecek bi türdür.

Gülsem mi ağlasam mı anlamına gelir.

Kara mizah, Kara gülmece anlamını da taşımaktadır. Kara mizah komedi alanınada girmektedir lakin ironi olarakta bilinir. Kara mizahı herkes başaramaz çünkü çok ince bir mizahdır.

Insanların zaaflarından faydalanarak onların yaşamış olduğu durumların ya da yaşanan herhangi bir olumsuz durumu veya kötü bir durumun ortaya çıkması sonucunda Bu yaşanan durumu insanlara yaşandığı gibi değil de üstüne daha farklı bir şekilde komik miktarda mizah ekleyerek anlatılması durumu Dur bir insanın başına gelen bir olayın veya kötü yansıtmak isteyen bir durumun güzel bir şekilde anlatılması ona mizah eklenmesi insanlar tarafından eğlenceli olarak sadece hikaye tarzı olarak karşılanmasına sebebiyet vermektedir aramayacağını kullanım amacını temelinde insanların içerisinde oluşabilecek olan korku duygularının yenilenmesi amacıyla ortaya çıkmıştır korku duygularının yenilmesi sonrasında insanlar üzerinde bulunan ve durumların farklı şekilde gelişmesini ortaya çıkması gibi değişik türden kararsızlıkları ortadan kaldırılması ve korku duygularının üstüne gidilmesi gibi birçok eyleme gerçekleştirmektedirler Kara mizahın da amacı insanlara Güldürürken olayları anlatmak.

Kara mizah ölüm,hastalık,savaş gibi ciddi konularda mizzah yapar seven kadar sevmeyinide çoktur.

komik olmayan kötü konularda komik olduğunu sandığınız kötü mizah anlayışıdır.

Kara mizah temelini ironi ve hicivden alır. İroniktir çünkü ölüm, hastalık, savaş gibi ciddi durumları mizahi bir şekilde ele alır.

kara mizah gülersem çarpılırım sözündende anlaşılacağı üzere aslında komikliğin yanında üzücü ve acı verici bir durumdur din,dil,ırkçılık vb gibi şeylerle hafif dalga geçme ama bunu sırf komik olması için yapıldığı şey denebilir aslında

Kara mizah türü kötü olan şeylerin komikleştirilip internete atılmış halidir bunlara Mem denir komik olanıda vardır komik olmayanıda geçtiğim haftalarda 3. dünya savaşı hakkında twitterda falan çok fazla Mem çıktı ama hiçbiri komik değildi bu bir karamizahtır biliyorsunuz Abd İle iran savaştaydı baya bi olay oldu ve 3. dünya savaşı mem i bu yuzden ortaya çıktı karamizah yapılmaması gereken birşeydir

kara mizah kötü ve ciddi önemli olayları komik bir dille anlatmaktır.