Karaman'da 2 köy karantinada!

İlçe hıfzıssıhha kurumu toplandı ve 2 köyde vakaların artması sonucu, köylere karantina yasağı getirdi. 10 gün boyunca karantinada tutulacak 2 köyün de giriş ve çıkışlarında jandarmalar görevde olacak.

Umarım köy halkı kısa zamanda iyileşir. Hassas davranılarak önlem alınmış olması çok değerli.

bence de yapılması gereken yapılmış sağlık ile şaka olmaz yine o insanlar için alınmış bir karar.

Kısa sürede karantinanin faydası görürler zaten, geçmiş olsun herkese köyler daha kısa sürede karantina sayesinde atlatıyor.

Pandemi sürecinde hızla artan vakalar bizi daha sıkı önlem almaya yönlendiriyor.

İnşallah kısa zamanda iyileşirler de kimseye bir şey olmaz bir kurtulamadık şu illetten.

keşke iyileşene kadar tüm Türkiye bu kuralla devam etse en kısa zamanda iyilesecegimizi düşünüyorum

köylerde daha çabuk yayılıyor çünkü oralarda hala olayın fakına varmamış insanlar var

Dün salgının başından bu zamana kadar en yüksek vaka sayısına ulaşıldı. Ekonomik nedenlerle kısıtlamaların kaldırılması insanları sanki salgın bitmiş gibi bir algıya sokuyor. Köy gibi kırsal bölgelerde daha da rahat davranıyor insanlar.

Salgının hızı ve vakaların bu kadar artması korkutuyor ve devleti daha sıkı tedbirler almaya zorluyor. Umarım köy halkı iyileşir, faydalı olur karantina.


İnşallah köyde vaka sayıları düşer de eski hallerine geri dönerler.

Harika bir önlem. İnşallah köy halkı iyileşi. En yakında şu virüsten kurtulma niyetiyle…

Vakalardaki artışa rağmen getirilen serbestinin sonucunu görmekteyiz. Tamamen kapanmak bazı insanları zor durumda bırakacak olsa da onların tespitine ve onlara yardımların ulaştırılmasıyla evsizlere kalacak yer tahsisiyle ilgilenilmelidir. Ramazan ayı ülkenin tam karantinası için en uygun şartların olduğu dönemdir.

en mantıklısı bu oluyor böyle durumlarda. Şimdi o karantina verilen köy komple kapatıldığı için virüsü kendi içlerinde yaşayıp bitirecekler ve etrafa yayılması gibi bir durum söz konusu olmayacak. Aslında her bölge veya şehirde aynı karantina 15 gün kadar yapılabilse hastalık biter diye düşünüyorum.

Bu iş böyle giderse yaz sonunu bulur bu işlerin düzelmesi için ülkemizde tam karantina şart ramazan bayramı ile birleştirip bir 10- 14 günlük karantina lazım.