Karaman'da 5 gün sokağa çıkma yasağı!

Karaman-Ermenek’te vaka sayısındaki artış nedeniyle 5 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Son zamanlarda duymuştum vaka sayıları arttığını. İnşallah en kısa sürede bu sıkıntı geçerde daha çok insana yayılması engellenir.

Bunun başka bir çaresi yok vakaların azalması için kısıtlamaların yapılması çok doğru. Ne yazıkki kısıtlamalara uyulmadığı için bu artışlar yaşanıyor.

Hayırlısı olsun umarım vakalar daha fazla artmaz, sokağa çıkma yasağı inşallah işe yarar.

İstanbulda da uzun süreli olarak yasaklar olsa keşke yaza kadar en azından azalmalar daha fazla olur.

Koydukları bu yasağı denetlerler de umarım.Kendi şehrimde polis gram denetlemiyor.Herkes sokaklarda parklarda

Doğru bi karar verilmiş umarım alınan kararlara uyulur vakalarda azalma olur.

İnsanlar azaltmak için önlem almaya çalışıyor ama vatandaşlar dikkatsiz davranışlarına hala devam ediyor.

İyi olmuş karantina yapılması isabetli bir karar olmuş. Bence vaka oranı artan her yerde bu uygulanmalı. Umarım vaka sayıları azalır bir an önce.

Iyi yapılmış bence. Biraz bilinçli olsalar böyle şeyler yaşanmayacak. Vaka sayıları kendiliğinden artmıyor sonuçta.

Önemli olan kaç gün yasak olması değil bu yasaklara ne kadar uyulduğu . Uamrım insanlar ciddiye alırlar bu durumu .

Bu süreçte pandemi yasaklarına uyulmadığından dolayı bunca insan bunun cezasını çekecektir.

Haberlerde görmüştüm Devletimiz vaka sayılarına göre il bazında yasaklar uygulayacaktı.Sanırım uygulanmaya başladı,ben kararın doğru olduğunu düşünüyorum.Kimi illerimizde vaka sayıları kurallara uyulmadığı için,çok hızlı artış gösteriyor.Umuyorum ki yasak uygulanan Karaman ilimizde de vakalarda ki artış biran önce azalır.

Olması gereken de bu idi zaten. İnsanlar hala anlamadılar bu virüsün öldürücü olduğunu.

Bu yasak çalışan insanları da kapsıyor mu acaba? Eğer öyle değilse maalesef pek de etkili olacağını düşünmüyorum. Umarım bir an önce azalır vakalar.

yasakları seviyorum. sonuç olarak bir hastalık var ve bir çok yakınımızı kaybetmemize sebep oldu. bu durumda hiçbir şey olmamış gibi hayata devam edemeyiz. hayatı durdurmak zorundayız. böyle sürecek bu süreç. ileride kurtulduğumuzda buna değdi diyebilmek için.

Güzel bir karar inşallah çok ihlal eden olmaz durumu olmayan insanlarada gereken yardım yapılır esnaf olsun kimse zor durumda kalmaz inşallah bu zor zamanlarda.

İnsanlar artık bu tempoya alıştı ve yaşam biçimini benimsemeye başladı. Tünelin sonundaki ışığı görmemiz için az zaman kaldı ondan sabırlı bir şekilde o 5 günü geçirmelerini diliyorum.

Allah, oradaki bütün vatandaşlarımıza sağlık sıhhat versin en yakın zamanda. Sokağa çıkma yasağı ise, yerinde ve doğru karar olmuş.

Bu kötü durumu engellemek için keyfimizden fedakarlık vermek zorundayız bu yüzden yerinde bir karar olmuş.