Karaşimşek yemeği nedir?

Karaşimşek yemeğinin diğer adı nedir? Bu yemeğin faydaları nelerdir?

Yeşil mercimek yemeği olarak da bilinir.Eskiden askerlikte çok fazla kullanılan bir türk mutfağı yemeğidir.

Kara şimşek yeşil mercimek yemeğine verilen isimdir. Askeriyede hep yeşil mercimek yemeği yerine kara şimşek çorbası denir.

Kara şimşek yemeği yeşil mercimektir.Çok severim çorbasını sürekli yaparım bazende erişte atarım içerisine.Yeşil mercimek ; potasyum ,kalsiyum ,çinko ve K vitamini açısından zengindir.Diyabet hastalığına iyi gelir ve kan şekerini düzenler ,kas yapısını güçlendirir ,kolestrolü düşürür ,kalp sağlığına iyi gelir ,sindirim sistemini destekler ,enerji verir ve kanseri önler.

Askerde yeşil mercimek yemeğine verilen isimdir.Dediklerine göre çoğu askere bıkkınlık verecek kadar çok verilirmiş ben evimde çok severek yiyorum özellikle patlıcan ve biberle çok güzel oluyor.

Kara şimşek yemeği mercimek yemeğidir. Yeşil mercimek haşlanır ve salça ile sulu yemek şeklinde yapılarak servis edilir.

Kara şimşek yemeği yeşil mercimek su ve salça ile yapılır.

Kara Şimşek yeşil mercimeğe verilen bir lakaptir. Genelde askeriye de bu tabir kullanılır.

Diğer adı yeşil mercimek yemeğidir. Daha çok askerdeyken bu yemek çok çıkıyormuş. Yapımı kolay malzemeside çok değildir.

Diğer adı yeşil mercimek çorbası olan kara şimşek çorbası Askeri yemekhanelerinde sık sık yapılır . Sindirim sistemine,diyabet hastalığına ve kan şekerinin düşmesine yardımcı olur.