Karda ’penguen yürüyüşü’ hayat kurtarıyor

Kar yağmasıyla birlikte yerlerde oluşan buzlanmalar ve buna bağlı olarak düşmeler mevcut . Bu düşmelerde bazen ciddi hasarlar meydana gelebiliyor . Bu tarz düşmeler de özellikle kalça kırıklarında yaşlılarda ölümler meydana gelmekte . Uzmanlar penguen gibi yürümenin düşüşü azalttığını bildirmekteler.

Penguen yürüyüşü deyince aklıma 3 sınıfta 23 nisan gösterimiz geliyor, o yüzden deneyimliyim. Buraya kar yağarsa deneyimlerim. Penguen gibi yürümek insanların dikkatini çekebilir herkes size bakabilir ama düşmekten iyidir bence :grinning:

Penguenlerin bir bildikleri varmış demek ki …

Dikkat etmek lazım gerçekten buzlu yollar çok tehlikeli.

Vay be çok yararlı bir haber , demekki penguenlerin de bildiği varmış, Rabbimin yarattığı hayvanlara bak hayvanları örnek almak gerek.

zaten doğadan, hayvanlardan öğreneceğimiz çok şey var. Bu yürüyüşte onlardan biri. Ki, biliniyor ki penguenler kutuplarda yaşar. yürümelerini örnek almamız gerekir gerçekten.

Bu eşşiz doğadan öğrenebileceğimiz ne kadar çok şey var gerçekten çok öğreneceğimiz şey var.

Gayet tatlı hayvanlar olan penguenlerin bir bildiği varmış. Kış aylarında insanlar dikkat etmeli hem araç kullanırken hem de yolda yürürken birçok kaza meydana gelebilir.

Penguen yürüyüşü gerçekten de kişilerin dengelerini kurmak adına iyi bir yöntemdir.

Evet penguen yürüyüşü böyle tehlikeli buzlanmalarda çok faydalı ama sadece penguen yürüyüşüyle buzlanma tehlikesini atlatmış olmayız. Sağlam tabanı olan bir kar botu en önemli önlem bunun için onun dışında yürürken etrafımıza dikkat etmeli ve ellerimizi asla ceplerimize koymamalıyız. Eller cepte yürümek özellikle karlı ve yerler buzluyken dengemizi çok daha çabuk kaybetmemizi sağlar ve bu da istenmeyen durumlara yol açabilir.

yani zaten dışarıda virüs var hastalıkla mücadele ediyoruz, ayrıca kar çok tehlikeli, hava buz gibi, çıkmaya gerek yok. her türlü çıkmamamız gerekirken illa ki bir ihtiyacımız olabiliyor. bu yüzden 2 dakikalığına da olsa 2 saatliğine de olsa bu yürüyüş işimize yarayabilir. ben öneririm. kar yağsa burada ben de yaparım.

Ayaklarımızı sürüyerek yürümek doğru sanılır ama aslında en yanlış olan da budur. Doğru bir yaklaşım penguen yürüyüşü kaldırıp indirerek ve sakin yavaş bir şekilde yürürsek yanlış bir hareket yapmaz düşmeyi engelleriz.

Bunu bilmiyordum artık dikkat ederim.Bu şekilde yürüyerek düşüp yaralanmaktan kendimizi koruyabiliriz artık.

Öyle yürüyeceğime düşerim daha iyi diyenler var gibi sanki aramızda, şş ben de öyle düşünüyorum :slight_smile:

Bence bu yürüyüşü penguenlere bırakalım onlara daha çok yakışıyor. :smiley:

Önemli bir bilgi özellikle de bu mevsimde çok işe yarayabilecek bir bilgi. Yaşlılarda sıkça görülen kalça kırıkları olabiliyor ayaları kayıp düştükleri için.

hahaha bir yandan kurtarıp bir yönden kaydırır :slight_smile: İnsanlar ne gözle bakar çok komik ya

her yer buz herkesin dikkat etmesi gerekli insanlar çok büyük sakatlanmalar yaşayabiliyor

Kar yağsa da düz yürüsek keşke zaten penguenler doğa şartlarına ayak uydurmuşlardır her hayvan gibi

Karlı bölgede yaşayan insanların yürürken ekstra dikkat etmesi gerekiyor. Penguen yürüyüşü mantıklı.

Demek penguenler boşuna öyle yürümüyormuş :rofl: Ben de hep üzülürdüm penguenler yürüyemiyor diye :rofl: