Kardeş ile anlaşamama nedenleri nelerdir?

Çoğu kardeş ilişkilerinde kavga ve tartışma gördüm sizce neden

Kıskançlık durumları olabilir. Birinin diğerini sebepsiz yere dövmesi veya sürekli anneye babaya şikayet etmesi.

sürekli aynı ortamda bulunmak ve genelde kafa yapısının uyuşmuyor oluşu ve kıskançlık olmuşasından dolayı olabiliyor.

Can sıkıntı ile kardesine bulaşmak en başında gelir buda kavgaya götürüyor dayak yiyen ispiyonlayinca da anlaşmazlıklar oluyor

Sanırım kardeşlerde doğuştan gelen bir anlaşmama hormonal olarak yükleniyor .

Küçük yaşlarda olan kavgalar bir şekilde aşılır , gülünüp geçilir ama belli bir yaştan sonra olan kavgalar , kıskançlıklar asıl onlar sorun olur ve unutulmaz.

Kıskançlıklar, oyuncakları paylaşamama , yatak kavgası, oda kavgası. Her şeyden nem kapıyorlar küçük yaştakiler. Büyüyünce işler ciddileşiyor tabii.

Hep vakit geçirdiğin için bir süre sonra kavga normal. En yakın arkadaşlar da bu kadar çok aynı evde yaşasa bir süre sonra basit de olsa bir tartışma çıkar.

Kardeşler arasında sürekli kavga olur. Her gün vakit geçirdikleri için kavga etmeleri mevcuttur. Her hangi bir konuda anlaşamamazlık gibi…

çünkü sürekli birlikte yaşıyorsunuz herşeyi ortak yapıyorsunuz fikirler birbiriyle çatışabilir normaldir

Kardeşler bir elin parmakları gibidir. Huy olarak çok farklı özellikler gösterirler. Kıskanma duygusu da buna eklenebilir.

Kıskançlık olabilir. Kardeşler birbirlerini kıskanırlar. Ayrı odaları yoksa da bir sorun oluşturabilir.

tamamen karakter uyuşmazlığı kardeş te olsa görüşleri aynı değil ise illaki anlaşmazlık oluyor.

En temel sebep kıyafet bence. kızkardeş ablaya özenir ve onu kıyafetlerini giymek ister. E bu yasaktır ve hoşuna gidr gizliden giyer sonra yakalanır gerisi malum.
başka bir sebep söylemek gerekirse yetersiz iş dağılımı annenin büyüğü daha çok kullanmaya çalışıp küçüğü kolunun altına alması.
Bu şekilde abla/abi kardeş düşmanlığı oluşuyor keşke her aile bu konuda yeterli bilince sahip olsa.
Bir de okuyan okumayan ayrımı var bu sefer okuyan çocuğun kayırıldığı bir aile ise okumayan kardeş okuyana içten içe bir hazımsızlık duyuyor ve bu da tartışmalara sebebiyet veriyor. Üçüz, üç kız kardeş büyüdüm ben ve ara ara eğitim konularının bizi birbirimize düşürdüğü oluyordu ne kadar eşitlikçi anne babaya sahip olsakta.

Zıt karakterler zevk farklılıkları hayata bakış açıları farklı olduğundan kaynaklanıyor diyebilirim kısaca

Genelde eşya kavgası olur. Ona alınıp sana alınmamışsa bu büyük bir kavga nedenidir. Ekmek almaya yenilen kişi gider.

Birlikte yaşamanın getirmiş olduğu tatlı bir meşgale olsa gerek.Aile ortamı mutluluk, hüzün,kavga bunları içinde barındırır dolayısıyla kardeşler tasdiklenmek, üstünlük kurmak ve bunun yanında kiskanclik taşıyabilirler buda tartışmalar’ı kaçınılmaz kılar.

Aynı evin içerisinde olmak. Kardeşin saygısızlığı, ortak noktanın olmaması.

Ayni ortamda bulunmak kardeşin kimseyi tınlamamasi surekli burnunun dikine gitmesi

Abiye karşı saygıda bulunmaması gibi

Aradaki rekabet ve kıskançlık durumundan kaynaklı anlaşmazlıklar oluyor genelde. Ya da hiç sebepsiz can sıkıntısından birbirlerine sarabiliyorlar evde.