Kargalara neden kinci denir?

Kargalara neden kinci denir? Kin tutmak neden kargalar ile bağdaştırılır?

Karga çünkü kolay kolay ekmeğini kimseyle paylaşmaz diye biliyorum. Kin tutar.

Karga kolay kolay kendinde olanı kimseye vermez yaklasanin gözünü oyar :joy:

Kargalara kinci denmesinin sebebi hafızalarının kuvvetli olması ve de kendilerine zarar veren canlıları unutmayıp ondan intikam aldığı söylenmektedir. Bu şekilde bir çok rivayet mevcuttur. Hatta birinde bir gün adamın birisi bir tane karga öldürmüş sonra bir sürü karga bu adamın evine saldırıp camlarını falan kırıp adama saldırmışlar. Ne kadar doğrudur bilinmez :slight_smile:

Kargaya yaptığınız bir yanlışı asla unutmayıp saldırdığını biliyorum. Arkadaşım , karganın yavrularını kurtarmak istemiş , karga zarar vereceğini zannedip , sürü halinde arkadaşlarıyla beraber kızı takip edip saldırmaya çalışmışlar.

Kargalar kendilerine yapılan hiçbir ihaneti unutmaz yaptığınız iyilikleri bile zarar olarak görür ve sizden bir gün elbet intikam alır. Bir nevi bencil ve iyilik bilmez hayvandır kendisi :slight_smile:

Karga en zeki kuş türüdür dersem bu yanlış bir bilgi sayılmaz. Kargalar çok zekidir, aynı zamanda hafızaları kuvvetlidir. Kendilerine yapılanları unutmazlar ve tıpkı gelincikler gibi vakti gelince intikamını alırlar. Yavrularına yaklaşırsanız saldırırlar. Yavrularına zarar verirseniz bunun acısını sizden çıkaracaklardır. Ama tam tersi, onlara iyi davranırsanız onlar da sizin dostunuz olur. Hatta size hediye bile getirirler.

Kargalar oldukça zeki ve hafızaları kuvvetli bir kuş türüdür. Etraflarında tehlike bildiren insanların yüzlerini kolay kolay unutmazlar bu yüzden kincilerdir.

Kargalar gördükleri bir şeyleri unutmazlar ve kendilerine zarar verenlerden elbet intikam almaya çalışırlar.

hafızalrı güçlüdür. Unutmazlar. Aslında kinci değilde insnalar gibi bazen intikam peşinde oluyorlar.

image">image
kargalar dünya üzerindeki en zeki kuşlardandır görünüşleri dolayısıyla ne kadar sevilmeseler de beyinlerinin bir bölümündeki hazıfanın çalışma prensibine baktığımızda ona kötülük yapan birinin yüzünü hiç unutmamak üzere belleğine kaydetmesidir. Bu yüzden sizi nerede olursa olsun unutmaz ve hatta arkadaşlarına sizin tehlikeli olduğunuzu bildirir o yüzden sakın bir kargaya kötülük yapmayın.

Bence bunun en büyük nedeni filmlerdeki ayrıntılar.Ama bunun başka bir hikayesi olabilir.

">
Kargalar kinci olmasından çok kurnaz olmasıyla bilinirler. O kadar ki bu olgu La Fonteine masallariyla beraber çocuk hikayelerimize kadar girmiştir.

Kargaların birine dahi bir zarar verseniz sizi asla unutmaz ve arkadaşlarına bildirir. Onlar sosyaldir. Yavruları yuvadan düştüğünde peşini bir ordu karga bırakmaz ve güvende tutar. Bu yüzden gelişmiş zekalarıyla kinci oldukları düşünülür aslında kendilerini koruyorlardır.

Kargalar zeki olurlar ve yaşam alanlarındaki olumsuz davranışları unutmazlar. Yaşam alanları, yani bölgelerinde zarar vermeye çalışan herhangi bir canlı yahut kişiyi gördükleri zaman da bölgelerini korumak için karşı saldırı yaparlar.

Her hayvan ile bağdaştırılan bir karekter vardır kargalar da aslında zeki canlılar olduğu için kendilerine yapılanları unutmuyor olabilir .