Karınca nedir? Karıncalar birbirleriyle nasıl iletişim kurarlar?

Karınca nedir? Karınca nasıl bir hayvandır? Karıncaların özellikleri nelerdir?Karıncaların türleri nelerdir?Karıncalarda sınıf sistemi nasıldır?Karıncalar birbirleriyle nasıl iletişim kurarlar?

Karınca eklembacaklı ve kıskaçlı bir hayvandır. Karıncalar Zar kanatlılar takımından karıncagiller familyasındandır. Hem etçil hemde otçul olarak beslenirler. Dünya üzerinde bir çok karınca türü vardır. Olağan üstü zeki, çalışkan, üretken ve hızlı canlılardır. Evlerini her yere yapabilirler genellikle toprak altına ve ağaç üstlerine yuvalarını yaparlar. Koloni halinde yaşarlar. Kutuplar hariç dünyanın her yerinde yaşarlar, özellikle torpikal iklimleri çok severler. Genel anatomileri bakımından diğer böcek türleriyle benzerlik gösterirler. Bütün böceklerde olduğu gibi baş, göğüs ve karın olmak üzere üç bölgeden oluşan vücutları; derilerinden salgılanan kitinden meydana gelmiş kutikulayla kaplıdır. Bu madde sert bir örtü görevini görür. Eklemli altı adet bacakları bulunur. 10.000-12.000’den fazla türü olduğu söylenmektedir. Karıncalar iletişim kurmak için ağızlarıyla, önkollarıyla veya antenleriyle kendilerine özel şekilde birbirlerine dokunurlar. İletişimlerini sadece dokunarak değil, sinyalizasyon sistemlerini çalıştırarak da yaparlar. Hiç dokunmadan da istedikleri zaman tehlikelere karşı birbirlerini uyarabilirler. Bunların dışında haberleşmek için salgıladıkları sıvılarıda kullanırlar.

Karıncalar çok küçük minicik bir hayvandır. Yeraltında yaşarlar genelde. Haberleşme yapmak için birbirlerini koklarlar. Veya antenlerinden haberleşirler.

Karincalar eklembacakli hayvanlardir,yeraltinda haberleserek disariya cikarlar,kendilerine yiyecek saglamak icin ugrasirlar.

karinca hasaratdir torpakda yasar cok kucuk hhasaratlardir Kendinden ağır şeyleri nasıl taşıyorlar Her karınca kolonisinde en az bir tane kraliçe bulunmaktadır.

Karıncalarda iki adet mide bulunur. Bir tanesinde yiyeceği kendi için saklar, ötekinde ise diğer karıncalarla paylaşacağı yiyecekleri depolar.

Karınca bir hayvan türüdür ve karıncalar çok çalışkan hayvanlardır. Hayvanların ise nasıl iletişim kurduğu yönünde birçok bilgi vardır. Ayrıca karıncalar bireysel çalışmaz ve onlar arazında muazzam bir iş bölümü vardır. Onlar kendine verilen görevi en iyi ve en mükemmel şekilde yerine getirir. Karıncalar bir biri ile dokunarak yada bir birine sinyal göndererek haberleşme gönderirler. Allah karıncalara verdiği bu muazzam yetenek günümüz teknolojisini geride bırakmış durumdadır.

Yeryüzünde en küçük ve en çalışkan hayvandır hiç durmadan çalışır kendine yiyecek arar bulur nasıl iletişim kurarlar bilmiyorum ama çok çalışkan bir hayvandırlar

Karıncalar antenleri sayesinde çok organize çalışırlar. Öyle sinyallerle haberleşirler ki herkesin görevi vardır ve asla karışmaz. Bir tanesine bir şey olduğunda ya da kötü bir durumla karşılaştıklarında tehlike sinyali verirler ve hareketleri hızlanır.