Karşı cins ile kurulan gönül ilişkilerinde prensiplerinizden vazgeçer misiniz?

Burada “prensip” olarak kastetmek istediğim; sizlerin hayattaki ilkeleri, idealleri, görüşleridir. Bunlara ters düşen birine gönlünüzü kaptırdığınızda, sizi siz yapan ilkelerinizden vazgeçmeyi göze alır mısınız?

Benim için çok çok önemli değilse ortasını bulabilirim yani değiştiririm. Bu karşılıklı yapılınca daha teşvik edici oluyor

Açıkçası ben kendi prensiplerime ayak uydurulmasını sağlarım. Uymasa bile öyle ayrılma durumlarına giremem. gönül kaptırılmış bir kere onun çaresi yoktur.

İki tarafında birbirine adım atmasıyla prensibler ortadan kalkmış olur .

eger o prensiblerim çok çok önemli bişeyse vaz geçmem geçemem ama önemli degilse belki olabilir.

karşı cinsten vazgeçmek kolay değildir her ne olursa olsun hiç birşey ahiretten önemli değildir insan allahtan korktuğu sürece hiç bir konuda karşı cinsten kopamaz eyerki karşı cinsin seni kötü yola teşvik ediyorsa ondan kopabilirsin bana göre doğru olan bu

Ben almam çünkü başkalarının hayatına göre yaşamak yerine ya ortayı bulup öyle devam etmek ya da hiç devam etmemek . Daha önce bir kere denemiştim sonrası tam bir enkaz oldu. O yüzden seni sen yapanlardan vazgeçilmemeli.

Bence ilke, ideal, görüş, prensip vs. Bunlar değişkendir. Yani benim prensibim denebilecek bir şey yoktur aslında. Belli bir olay karşısında vereceğiniz tepkiler vardır. Bunları da çıkarlarınız belirler. Dolayısıyla, ilişkinin önüne engeller koymanın da bir anlamı yok.

Kör kütük aşık olmuşsam zaten çoktan vazgeçmişimdir. Ama o seviyeye daha gelmediysem prensiplerimden vazgeçmem.

Hayır vazgeçmem.Bize kız mı yok :grinning:Gerçekten seviyorsa kendisi de ideallerinden vazgeçme der zaten

Evet vazgeçerim çabuk kızadım çabuk soğurum bir kere kızmayayım öfkem geçmez sabrım taşar çeker giderim

taviz taviz doğurur. Ben ben olmaktan vazgeçeceksem ilişkinin ne anlamı kalır.

Evet belki ilişkiyi devam ettirmek için bazı prensipler vardirki onlar kişinin karakteri ve benligiyle harmanlaşmıştir onlardan hayatta vazgeçmem …

o geçerse bende geçerim eğer o bnm için birseylere veda ederse bnde ederim herşey karşılıklı aşkta sevgide güvende

Her zaman kendi prensiplerimi uygun bulmam karşı eşinde prensiplerini dikkate alırım

Çok bağlandıysam neden olmasın. Onun prensiplerinin de önemi var ne de olsa .

Yani prensiplerime ters düşen birine gönlümü kaptırır mıyım bilemiyorum. Açıkcası ‘gönül kaptırma’ işleri de nasıl oluyor anlamış değilim ama eğer kaptırırsam bu konu hakkında konuşup anlaşmaya çalışırım. Orta yolu bulabiliriz diye düşünüyorum. Eğer anlaşamazsak veya anlaşmak için bir çaba göstermezse de anlayışlı biri olmadığını düşünüp ileride de anlaşamayacağımız kanısına vararak ondan vazgeçerim diye düşünüyorum. Makul bir şekilde benim prensibimin anlamsız olduğunu göstermesi durumundaysa prensibimden de vazgeçebilirim.

Çok aşık olursam seversem geçerim ama onunda geçmesini saglarim. Bir ilişkiye başladığınız zaman birlikte ilerlemek için birbirinize prensipleriniz olmaz zaten :slight_smile: