Karşımızdaki insana nasıl güvenebiliriz?

Bir insana güvenebilmemiz için ne yapmamız gerekiyor,geçmişimiz etkiliyor mu?

Bir insana güvenebilmek için onu tanımak önemlidir. Geçmiş kişiyi etkilememelidir.

Onu iyi bir şekilde tanıyıp bütün yönleriyle anladıktan sonra güvenip güvenmediğimizi görürüz.

Ona güvenmek için yapmamız gereken onunla zaman geçirip huylarını öğrenmektir.

Insanlari deneyerek konusurken konuyla sıkıştırabiliriz en basiti bir sirrimizi verip daha sonra baska birinden duyarsaniz o an anlarsiniz zaten

Hemen güvenmemek en güzeli arada belirli bir mesafe varken uzun vadede tanıyıp güvenmek en garantisi.

Güvenmemek en güzeli. Karşınızdaki insana güvenmek istiyorsanız siz değil karşınızdaki insanın başarması lazım.

Bu devirde babana bile güvenme derler. En mantıklısının kimseye güvenmemek olduğunu düşünüyorum.

Güvenmek zor iş tanımadan güvenemiyor insan davranışlarına göre bakacak olursak güvenip güvenmememiz gerektiğini daha iyi anlarız

Karşıdaki insanın başka insanlara nasıl davrandığını gözlemleyerek sürekli yalan söyleyen birisi size de mutlaka yalan söyler veyatta nasıl davranıyorsa o şekilde size de davranır bugün değil yarın değil ama davranır

Artık bu devirde karşımızdaki insanlara pek fazla Güvenilmiyor, çünkü güvenmeme sebebi de daha çok güvendiğimiz insanlar güvenimizi boşa çıkardıkları için Herkese güvenmemek gerekiyor. Karşınızdaki insanlara güvenmek istiyorsanız onlarla çok vakit geçirin ve arkadaşlık edin insan arkadaşlık etmeyince ve uzun süre beraber olmayınca güvenilir olup olmadığı pek belli olmuyor. Yine de İnsan babasına bile güvenmiyor artık böyle bir devirde yaşıyoruz.

Insanlara güvenebilmek için ufaktan denemeliyiz . Belki kimsenin bilmemesi gereken bir sır veriyorum sana gibi birşey söyleyip beklemek.

sevmek kolaydır ama güvenmek zordur, güvendiğimizi sandığımız insanlara arada sırada sürpriz testler yapmalıyız, tabi bu testlerden onların haberi olmamalı.

insana güven kısıden kısıye degısır zamanında sana cok kötülüğü olmuştur şimdi ise iyilik yapıyodur bi şans verlir bence

haklısınız gerçekten ama bi şansı haketmeli bence

Bir insana güvenmek için geçmişi de bilmek gerek ama geçmişi kötü ise yargılamamak gerek. Tam olmasa da yarı yarıya güvenmeliyiz. Kişiyi tam tanımak güvenmeyi etkiler.

Karşımızdaki insana güvenmek için özellikle de yeni tanışmışsak zaman gerekir. Zamanla tuttuğu sözleri yerine getiriyor mu, yalan söylüyor mu, güvenilir mi anlaşılır.

Karşımızdaki insana güvenmek için o kişiyi iyi tanımalıyız. Ufak sırlar verip tutup tutmadığına başkasına söyleyip söylemediğine bakılmalıdır. Döylerse güvenilmez.

Onunla bir gün geçirip yanınızda doğal davranıyosa güvenebilirsiniz

Bence artık güvenilecek bir insan kalmadı ortalıkta. Ama birisine güvenmek istediğinizde o his içinizde oluşur gözünüz kapalı her dediğinin doğru olduğunu bilirsiniz.