Kaş dökülmesi nasıl önlenir?

Kaş dökülmesi nasıl önlenir?

Kaşlarımızı sürekli ovuşturursak kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Kaş alımının yanlış yapılması sonucu bu tür dökülmeler ortaya çıkmaktadır. Buna halk dilinde kaş küsmesi olarak da bilinmektedir. Bağışık sistemininde zayıf olması durumunda bu tür kaş dökülmelerini görebilmekteyiz, ancak endişe etmemize gerek yok cildiye’ye giderek bu sorunu çözebiliriz.

Vazelin: Vazelin, kaşlarınızı kalın ve gür yapmak için etkilidir. Kaş kıllarınızın düz ve sıkı kalması için onları çok iyi nemlendirir ve beslemeye yardımcı olur. Kaşlarınıza günde 3-4 kez küçük bir parça aloe vera jeli uygulayın. Yaklaşık 3 ay içinde olumlu sonuçlar alırsınız.

Kas dökülmesi eğer bir vitamin ya da mineral eksikliğine bağlı dökülüyor olabilir önce bir cildiye uzmanı ile görüşmek doğru olur. Kasların kökleri hassastir bir de değinmek istediğim bir konu var. Dikkat ederseniz erkeklerde hiç Kaş sorunu olmaz. Biz döküldüğü için şikayet ederken mübarek martı kaslı erkek görürüz. Sebebi şudur. Oynamiyorlar! Ne Kaş alırlar, ne makas atarlar ne kaş kalemi süren vardır ne de yüzüne fondoten. Bu yüzden kasları dökülmez. Başka bir sebebi de biz kadınlar menstrüal dönem ve doğum gibi durumlardan demir eksikliği sık yaşarız bu saça, kasa, kirpiklere vuruyor tabi. Demek istediğim beslenmeye dikkat edip kasları da biraz kendi haline bırakmak, gerekirse sarmısak ve badem yağı gibi bitkisel çözümlerden yardım almak yeterli olacaktır.

Kaş dökülmesinin nedenleri arasında vitamin ve mineral eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu durumda vitamin ve mineral içeren besinleri tüketmeliyiz.

10 gram gliserin yağının içine 5’er gram fındık yağı, lanolin, buğday filizi yağı ve lavanta katın. Bu karışımı benmari usulü eritip bir cam kavanozun içine koyun. Her gece yatmadan önce kaşlarınıza ve kirpiklerinize bu karışımı sürün. Bakın etkisini göreceksiniz

Genellikle vitamin eksikliğinden kaynaklanir kaş dökülme sorunu. Bazı bitkisel ürünler ile yeni kaş ve dökülmeyi engelleyen ilaçlar var. Yılan yağı, sarımsak lavanta karışımı, ve susam yağı. Bunları aktarlardan bulabilirsiniz düzenli olarak 2 günde 1 kullanın faydasını görüceksiniz.

Kaş dökülmelerine engel olmak için E vitamini bakımından zengin olan zeytinyağını gece yatmadan önce 5 dakika boyunca kaşlara masaj yapılarak uygulanması dökülmelere iyi gelmektedir.

Kaş dökülmesi genetik, beslenme yetersizlikleri veya yanıklar gibi kazalar sonucunda ortaya çıkabilir. Hintyağı, hindistancevizi yağı,vazelin,soğan suyu,vitamin D ve B, yumurta sarısı,susam yağı, limon suyu, biberiye yağı,zeytinyağı,süt gibi malzemeleri kaşımıza sürerek kaşımızın dökülmesini önleyebilir ve onu güçlendirebiliriz. Normal kaş büyümesi yaklaşık altı ila sekiz hafta sürer. Aşırı kaş alma veya hormonal değişiklikler gibi kaş kaybı olan bazı durumlarda, kaş kılları kendiliğinden büyür.

Kaş dökülmesi için bir dermatolog sana daha fazla yardımcı olacaktır bunun için bazı insanlar vazalin ve sarımsak sürüp bekletiliyor ben denemedim işe yarar mı bilmiyorum .

Kaş dökülmesini önlemek amaçlı zeytinyağıyla besleyebiliriz kaşlarımızı. Bunun için bir de çeşitli serumlar mevcut. Doktora danışarak onlardan da kullanabiliriz.

@sirnsirn#18783 badem yağı Kaşlara iyi

Bağışıklık sistemin zayıf ise kas dökülmesi olması çok normal fakat derhal doktorunuza gidip ilaç takviyesi alınması lazım.

Kaş alımına bağlı olarakta kaş dökülmesi yaşanabilir, ya da kaşlarınızı çok fazla ovalarsanız da dökülür. Ben vaseline kullanıyorum düzenli olarak,hem besleyicidir tavsiye ederim.

Gece yatarken kaşlarınıza vazelin sürebilirsiniz.
Ayrıca, hint yağı, tatlı badem yağı, Hindistan cevizi yağını karıştırarak her akşam kaşlarınıza sürebilirsiniz.

Günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere badem yağı sürerseniz kaş ve kirpikleriniz çıkmaya başlar ancak badem yağını eczaneden temin edin.

Kaş dökülmesi kaş kalemi kullanmaktan yada kaşlarınızla sürekli oynamaktan olabilir.Kaş ve kirpik serumları kaş dökülmelerine iyi gelir ve kaşlarınızı kalınlaştırır .Ayrıca sarımsak sürebilirsiniz sarımsak kaşları gürleştirir aynı şekilde saçlarıda gürleştirir bakımını yapar tek eksisi kötü kokusu ama katlanılabilir.

Kaş dökülmelerini azaltmak için yada dökülen kaşların çıkması için soğuk press sarımsak yağı tatlı badem yağı ve hindistan cevizi yağı çok iyi geliyor
Sarımsak ve badem yağlarını yarı yarıya karıştırıp kullandım.

İlk önce gidip uzman kişilerden yardım almamız gerekiyor çünkü yanlış birşey sürdüğünde alerji yapıp kaşlarından olabilirsin