Kas gücü nasıl arttırılır? Kas gücünü artırmanın yolları nelerdir?

Kas gücü nasıl arttırılır? Kas gücünü artırmanın yolları nelerdir?

Kas gücünü artırmak için sürekli ve düzenli spor yapmalıyız. Böylece yavaş yavaş kaslarınızın gücünün arttığını farkedeceksiniz. Fakat birazcık yorulabilirsiniz. Kas gücü geliştirmek istiyorsanız bi zahmet ona da katlanıcaz.

Kas gücünü artırmak için düzenli olarak spor yapmalısınız ve çalışma düzeninizi zamanla artırmanız lazım en önemlisi yeterince besin almanız lazım.

Protein tozu kullan


Kas gücünü ve elastikiyetini artırmanın bazı yolları vardır;
*Günde 1 yada 1, 5 litre su içilmelidir. Özellikle kas egzersizleri ve yoğun sporlar yapılıyorsa sıvı dengesini korumak amaçlı su içilmelidir.
*Kas ve eklemlerdeki elastikiyeti artırmak amaçlı yoga , pilates ve Alexandra gibi egzersizler yapılmalı ve kasların gevşeyip yeniden gerilmesi egzersizidir.
*Kasların dayanıklılığını artırmak için ise nefes ve karşıyı egzersizleri yapılmalıdır.
*Kas kuvveti sağlamak için özel tozlar kullanmak gerekmez aksine spor ve dengeli beslenme ile de bunu sağlayabiliriz.

Kas gücünü arttırmak istiyorsan protein ve karbonhidrad agırlıklık beslenmlesin ve fazla egzersiz yapmamalısın kilonun 2 katı kadar protein almalısın

bol bol spor yapark kaslarini gelistirebilirsin ustelik bunun icin spor salomuma gitmenede gerek yok cunki evdeki bazi agir isleri yaparakda sen anlamasanda kaslarin gelismis durumda olur. o bize dıkici gelen isleri yaparakda baya kasli olabiliriz tesekkurler​:joy::blush:

Kas gücünü ve kütlesini arttırmak için en büyük 2 etken spor yapmak (kas çalışmak) ve iyi beslenmektir protein en büyük etkendir yag ve şeker tüketmek bu dönemi verimsizleştirir ve uzatır.

Spor yaparken günde kol kası 5 kadar çalış 2 hafta kadar çalışırsın alıştırma süredir. Daha sonra ki hafta 3 hafta 10 çıkabilirsin böylece artıma yolu bulmuş olursun.

Kas gücü düzenli yapılan egzersizler üzerine olur. Kişinin burada her gün yaptığı hareketlerin üzerine ekleyerek ilerlemesidir ve bu arada da kasların beslenmesi de şarttır. Yani kaslı bir vücut daha aç ve daha susuzdur. Dikkat edilmesi gereken de bol sıvı tüketilmelidir. Bazı kişiler ise daha kaslı bir vücuda sahip olmak için takviye tozlar, vitaminler içmektedirler. Alınan bu vitaminler spor yaparken yakılır.

kas gücünü arttırmak için düzenli spor yapmak gereklidir. Uyku düzeni bağışıklık sistemini güçlü kılmak ve vücudun dinlenmesini sağlamak da kas kütlesinin gelişiminde önemli rol oynar.

KAS GÜCÜNÜ ARTIRMAK İÇİN DÜZENLİ BESLENME VE DÜZENLİ SPOR YAPILMALI VE EK OLARAK DA PROTEİN TOZU TÜKETİLEBİLİNİR

kas gücünü arttırmak için kaslarını düzenli olarak çalıştırmak gerektir spora giderek ve besinlerini dikkatli almalısın

Hayatta herşey çalışmakla ve çabayla olur.Kas gücü de çabayla olur.Hergun düzenli sporla ve sporla beraber sıkı beslenmeyle olur.Protein içerikli beslenmek daha faydalıdır.Bu yoğun çalışmadan bezmeden, usanmadan düzenli olarak çalışırsak kas gücümüzü geliştirmiş oluruz.

Düzenli beslenip protein ağırlıkta olmak üzere karbonhidrat ile beslenmeli ve ağırlık antremanlarına girmelisin. Tabiki bunların hepsi güzel ve nizami bir düzen de olmalıdır.

Kaslar fibrillerden oluşur, fibriller toplanarak demet haline gelirler her bir demet fasikülleri adını alırlar. Fasiküller birbirlerine bağ dokusuyla bağlanmaktadırlar bunlara ise tendon denir. Ağırlık antrenmanları yaptığımızdan dolayı fibril kalınlıkları artar ancak sayıları artmaz. Fibril kalınlığının artması kaslarda büyüme, kuvvet, çeviklik verir. Biz buna kasların gelişmesi büyümesi yani “Hipertrofi” aksi duruma yani kasın zayıflamasına ise “Atrofi” denir. Fiberlerin ağırlık egzersizleri çalışırken yavaş ve hızlı kasılanları vardır. Yavaş kasılanlar kırmızı renklidir, hızlı kasılanlar ise beyaz renkli ve kuvvet fiberleridir. Kas kütlesini arttırmak için ananas, tam tahıllar, yumurta, kurubaklagiller, brokoli, ıspanak tüketilme ve kasların aktif tutulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra aktif tutulan, çalışılan kasların dinlenmesi de çok önemlidir.

Kas gücü kas arttırma olayı yağların kaslara çevrilmesi ile olan durumlardır. Bazen insanlarda yakacak yağ kalmaz onun için yağlanma dönemine girerler bol bol yağlı şeyler yerler ondan sonra o yağları kaslara çevirirler ve kas güçleri artar.

Kas gücünü arttırmak için sürekli olarak spor yapılmalı ve dengeli beslenerek formda kalmaya dikkat edilmelidir. Doğal malzemeler kas gücünün artmasına yardımcı olurlar.

Kas gücünü artırmanın doğal ve doğal olamayan yolları bulunmaktadır. Kas yapımızın gelişimini arttıran lif oranı yüksek besinlerle kaslarımızı güçlendirebiliriz. Bunun yanında peynir altı suyu yada protein ilaçlarıyla kaslar geliştirilebilir.

Düzenli spor yapmak ve düzenli beslenmek kas gücünüzü önemli ölçüde arttıracaktır. Tabii bu işi 1,2 aylık değilde hayatınızın bir parçası haline getirmeniz gerekir. Yediğiniz yiyeceklerde sağlıklı olması gerekmektedir.