Kas yapma potansiyeli üzerinde genlerin etkisi nedir?

Kas yapma potansiyeli üzerinde genlerin etkisi nedir?

Genle hiç alakası bile yoktur kendi istikrarınla olucak bir şeydir o

Genle alakasi yoktur bu senin azimligine kalmis bir şeydir

Genlerin etkisi profesyonel düzeydeki insanlar için vardır. İklim şartları, beslenme düzenleri, ülkedeki oksijen miktarı ordaki insanların genetiğinde etkilidir. Sırpların,iranlıların, rusların kemik ve kas yapısının iri olmasında bunun etkisi büyüktür

Genlerin etkisi kesinlikle çok önemlidir her insanın aynı fiziğe sahip olmamasının nedeni budur zaten iki tane on yedi yaşında genç koysalar önümüze birisi belki çok çelimsiz öteki ise yapılı ve uzun olacaktır genetiğin etkisi yok sayılamayacak kadar fazladır ama insan genetik açıdan sorun yaşıyorsa bu sorunu aşmak için tek yolu azimdir bir çok sporcu bu şekilde genetiklerin den gelen dezavantajlarına rağmen azimleri ve çabaları ile bir çok başarıyı yakalamışlardır yani işin sırrı aslında çalışmaktadır.

Kas yapmada genetik çok önemli değildir. herkes kas yapabilir ama görünüşte farklılık olabilir görünüş genetikle alakalıdır örnek olarak iki göüğünsde eşit olmaması veya bazı insanların karın kasları simetrikdir aynı hizada kimi insanında karın kası simetrik değildir. Genetikle alakalı kısım budur.

Kasların içerisinde milyonlarca lif bulunur. Burada önemli.olan kasların yapısına göre olan hareketlere yönelmek önemlidir. Örneğin kimisi ne kadar bacak çalışır ise çalışsın bacakları istediği görüntüye ulaşmaz. Bunun nedeni genetiktir.

Genlerin kas yapısındaki özellikleri etkisi büyüktür.Her insanın kas çizgileri kas doluluğu farklıdır,buna bağlı olarak çalışma stili de önemlidir.Vücut tipleri de genlere göre değişir.Endomorf,ektomorf,mezomorf olarak 3’e ayrılır.Endomorf kişiler nu kişiler daha çok kaslı ve kaslı olmalarına nazaran yağlı vücut tipleri vardır.Bu yüzden her kişinin genetiğine bağlı olarak farklı beslenmeli farklı şekilde antrenman yapmalıdır.

Kesinlikle genlerin etkisi vardır.Her insanın belirli vücut tipi vardır ve buna bağlı olarak şekil alır.Endomorf, ektomorf ve mezomorf diye 3 tip vardır.Örneğin ektomorf vücut tipli insanlar yağsız vücudu vardır metabolizmaları hızlıdır zor kilo alırlar.Bu vücut tiplerine bakmanı öneririm

genlerin alakası şöyledir kişinin kas yapısı genlerinden geliyor genlerinden geldiği şekilde kişide organizmalar oluşur kaslarda o organizmalar doğrultusunda çıkar.

Genin etkisi fizik şeklinde öne çıkar buna kas genetiği denir.İlla azimle yapılan bir spordur ama karın kası genetiğin kötü diyelim istediğin istikrarı ve azmi ver o kas grubun çok çirkin veya orantısız duracaktır. Kas yapmanın değil kas şeklinin genetiği vardır.