Kastilya sabunu nedir? Kastilya sabunu ne için kullanılır? Faydaları nelerdir?

Kastilya sabunu nedir? Kastilya sabunu ne için kullanılır? Faydaları nelerdir?

">

İlk üretildiği yıllarda sadece zeytinyağından yapılan bu sabun zamanla hindistan cevizi, avokadoyla da yapılmaya başlanmıştır.

 • Bu sabun türü yağ kullanılmadan tamamen bitkisel özle yapılmaktadır.
 • Sivilce, siyah nokta gibi lekelerin geçirilmesine ve önlenmesi amaçlarıyla kullanılır.Cilde birçok faydası bulunmaktadır.
 • Sadece vücut temizliği için değil bulaşık sabunu, makyaj fırçası temizliği gibi yerlerde de kullanılmaktadır.
 • Evcil hayvanınız var ise onun üzerinde de kastilya sabunu kullanabilirsiniz.Yapılan araştırmalar kastilya sabununun içerisindeki maddelerin hayvanlara zararı olmadığını göstermiştir.

  Nasıl Kullanılır?

  Vücut üzerinde gezdirerek köpürtün ve sabunu 10 dakika boyunca sürün.Traş yaparken tıraş köpüğü yerine kastilya sabununu kullanabilirsiniz.
 • el temizliğinde kullanılır cilt temizliğinde cilde iyi gelir antibakteriyeldir.yapılan araştırmalar gösteriyor ki kastilya sabunu egzama ve cilt sorunlarına iyi geliyormuş.kastilya sabunu hem kimyasal içermiyor hem de derinlemesine temizlik sağlamayı başarıyor.bu sabun kimyasallardan uzak kalmak isteyenler için birebir olmaktadır.kokusu güzeldir cildinizdeki ve ellerinizdeki bakterileri öldürür sivilce oluşumunu önlemektedir. kastilya sabunu mükemmel bir sabundur herkes güvenle kullanabilir.

  Kastil sabun, geleneksel olarak zeytinyağından yapılan toksik olmayan, biyolojik olarak parçalanabilen bir sabuntur, ancak bazen kenevir, avokado veya hindistancevizi yağı ile de hazırlanır. “Normal” sabun gibi, ancak tüm toksik kimyasallar olmadan temizler ve temizler.

  Kastilya sabunu büyük olasılıkla şimdiye kadar yapılmış ilk sabuna en yakın olanıdır. Eski güzellik kraliçesi Kleopatra, yıkanmak için daha iyi bir yol istedi, bu yüzden halkı bitkilerden ve bitki külünden yağ kullanarak sabun yarattı.

  Haçlı Seferleri’nden bir süre sonra, bu yağ bazlı sabun tarzı Avrupa’ya gitti. İspanya’da Castile olarak bilinen bir eyalet, bu sabunun zeytinyağı versiyonunu ünlü yaptı, bu yüzden şimdi ona “kastilya sabunu” diyoruz.

  Hassas ciltler için güvenlidir. Kastilya sabunu güvenli, basit bitkisel yağlardan yapıldığından, en hassas cilt tipleri için bile güvenli kabul edilir.

  Tamamen bitkisel yağlardan oluşması sebebiyle,vejeteryan ve veganların en çok tercih ettiği sabunlardan biridir.İçerisinde hiçbir şekilde bir hayvansal yağ bulunmamaktadır.İlk olarak yapımına zeytinyağı kullanılarak başlanmıştır.Daha sonraları hindistan cevizi ve avokado yağı gibi sağlıklı ve bitkisel yağlar da kullanılmıştır.Yumuşak yapısı cilde nazik bir şekilde uygulanmasını sağlar.Cildi nemlendirme özelliğine sahiptir.Duş esnasında bu sabunu duş jeli gibi kullanarak vücudunuzu yıkayabilirsiniz.Erkekler için bir avantajı ise,bu sabunu tıraş köpüğü olarak kullanabilirsiniz.Tıraş sonrası cildin rahatlaması ve yumuşaması için etkili bir sabundur.Ayrıca bitkisel özelliğinden dolayı makyaj fırçalarınızı bu sabun ile temizleyerek dezenfekte edebilirsiniz.