Kediler neden geceleri hareketlidir?

kedisi olanlar bilir genellikle öğlen uyuyorlar fakat gece olunca çok şımarmaya başlıyorlar bunun bir sebebi var mıdır?

Doğaları gereği insanların olmadığı bir saatte daha çok aktif oluyorlar.

Kediler uzaylıdır da ondan :joy::joy::joy: şaka bir yana tabi. Kediler doğası gereği geceleri daha hareketli olurlar gündüz uyuyup gece uyanık olurlar.

belli bir saatten sonra iyi saatte olsunlar gelip dürtüyor onları da ondan :smile:

Kediler esnek varlıklardır. Bence o nedenle bu kadar hareketliler . Metabolizma faaliyetlerinden ötürüde olabilir.

Kediler esnek varlıklardır. Bence o nedenle bu kadar hareketliler . Metabolizma faaliyetlerinden ötürüde olabilir.

benim kedilerim de bizim uyuduğumuz zaman uyuyordu sadece. bu onlardan kaynaklı bir şey diye düşünüyorum. nasıl alışırlarsa öyle giderler. tabi gün içinde yine yatıyorlar ama karanlığa alıştıklarında yerlerinden kalkmıyorlar. mesela sabah olduğunda ya sesimize ya da ışığa uyanırlardı.

benim kedilerim de bizim uyuduğumuz zaman uyuyordu sadece. bu onlardan kaynaklı bir şey diye düşünüyorum. nasıl alışırlarsa öyle giderler. tabi gün içinde yine yatıyorlar ama karanlığa alıştıklarında yerlerinden kalkmıyorlar. mesela sabah olduğunda ya sesimize ya da ışığa uyanırlardı.

Kediler gündüzleri çok fazla yattığı için Geceleri uyumazlar Bu yüzden Akşamları kıpır kıpır ederler

Sabahtan akşama kadar buldukları her yerde yatıp enerji depoluyorlar. Geceleri de çıldırıyorlar.

Bu aslında kedinizle ilgilenme saatinize göre değişir. Sabah siz dışardayken yapacak bir şeyler bulamayan kediniz uyur ve böylece gece çıldırmak için enerji toplar. Siz gelip onunla ilgilendiğiniz vakit enerjisini yeteri kadar atamazsa, gece siz uyuduğunuzda parti verir. En iyisi enerjisini atması için öğle vakitleri iyice yorgun düşmesini sağlamak.

kediler cogunlukla evet hareketlidir ayni biz insanlar nasil iste hareketliysek kedilerde oyle canliyi yaratirken herseyi dusunur

Geceleri daha iyi görebildikleri için haraketli olduklarını düşünüyorum. Zira gündüz gün ışığında görmek onlar için zor olabilir

Can dostlarımız kediler aynı zamanda avcılardır geceleri avcılık yaparlar bundan dolayı olabilir peki sizi uyutmuyorsa onunla evin içinde koşturabilir ve saklambaç oynayabilirsiniz çünkü bu hem sizin hem de onun yorulmasına sebep olur bu yüzden tatlı bir uyku başlar

Yabani kediler genellikle gece avlandıkları için ev kedileri de atalarının izinden gidiyor. Eğer eğitim vermezseniz. Kedi geceleri miyavlar, koşar, sizi uyatmak için her şeyi yapar. Kedinizi gece uykusuna alıştırmak için gündüz onunla vakit geçirin. Oyunlar oynayın onu biraz yorun. Penceden dışarı izlemesini sağlayın aşırı uyumasını engelleyin. Gece de biraz da oyun oynadıktan sonra sizinle birlikte rahatça uyuyabilir.