Kefil olmanın sakıncaları nelerdir?

Hiç birisine kefil oldunuz mu ?

Kefil olmanın sakıncalı tarafları nelerdir ?

Kefil olursanız o kişi borcunu ödemezse siz ödemek zorunda kalırsınız.Bu devirde kefil olan kaybeder

Uzak durulmasi bence en malum olan seydir .

Hayır hiç kimseye kefil olmadım. Ben kefil olmaktan korkan biriyim açıkçası. Çünkü kefil olup da borç altında kalan o kadar çok insan gördüm ki şimdiye kadar. Kefil olduğunuz kişi borcu ödenmediğinde borç otomatikman size kalıyor maalesef. Bu da riskli bir şey. Kefil olduğunuz kişi ile aranız da bozulmuş oluyor bu şekilde. Kefil olmakta bu gibi sakıncalar görüyorum bu yüzden.

Kefil olmak demek öncelikle borçlunun borcunu kendi malvarlığından çıkartmayı göze alman gerekir. Borçlu borcunu ödemeyince alacaklılar size gelip borcun ödenmesi için başvurur ve siz borcu ödemek zorunda kalırsınız.Bu durumda borçluyla aranız bozulur. İyiyken ,kötü olursunuz birbirinizle.

Kefil olmadım, neden kefil olayım ki ben babamın oğlunun yaptıklarının doğruluğuna garanti veremezken başkasına kefil olmak?

Kefil olmak çok riskli bir iştir çünkü kişi borcunu ödemeyince siz sıkıntıya giriyorsunuz ve haciz geliyor eşyalarınıza.

Hiç kimseye kefil olmadım sonra borçlar kalıyor birine ödemek zorunda kalıyor iyi bir şey değil

Ben birine kefil olmadım ama kefil olan çok yakın bir tanıdığım var. Adam borcunu ödemedi ödemediği için bütün borç tanıdığımın üstüne kaldı. Kimse kimseye bu zamanda kefil olmamalı bence.

Kefil olmanın sonuçları arkadaşın yada tanıdığın bir ev yada başka bir şey alınca parası olmayınca ona kefil oluyorsun sunra oda evi yada yada aldığın başka şeyleri başkalarına satınca sunra aldığı paralar la kaçıyur ve ona kefil olduğun için hepsi borçlar sana kalıyor.

Kefil olduğun seni yanıltabilir, şaşırtabilir cidden aşırı derecede güvendiğin kişilere kefil ol.

Yarı yolda kaldığınızda size gelip kefil olduğunuz adam vermedi ücretini, sen kefili olduğun adamın ücretini bana tek tek ödeyeceksin diyebilir.

Kefil bir anlamda borca ortak olmak demektir . yani borç sahibi şahıs aldığı borcu ödemede, taksitlerinde aksamalar olursa alacaklı bu borcu sizden isteyen bilir .

Bütün mal varlığın kefil olduğun için elinden gidebilir.

kefil olduğun kişi borcunu felan ödemezse 2. ödüyecek kişi sensin onun herşeyini alırlar borç kapanmazsa seninkini alırlar sonrada.

Kefil olduğumuz insan eğer borcu ödemezse borç bizim üzerimize yükleniyor çok kötü bir durum. Güvenmediğimiz insanlara kefil olmayalım

En yakın arkadaşın da olsa kefil olmak sakıncalı,o borcunu ödemezse borç size kalıyor.En korktuğum şeyden birisidir,birine kefil olmadan önce çok düşünmek lazım bence…

Birine kefil olmak aslında başlı başına sakıncalıdır. Kefil olduğunuz kişi parasını ödemezse eğer siz ödemek zorunda olursunuz.

Hiç kefil olmadım ama borçlu ödeme yapamadığı zaman kişinin sorun yaşamaya başladığı anlamına gelir. Açıkçası kimseye kefil olmamak gerekir.

Bugüne kadar yaşım tutmadığı için kimseye kefil olmadım ama bundan sonra da kimseye kefil olmam.Allah korusun kefil olduğum kişi borcunu ödeyemezse yada başına bir şey gelirse onun borcunu ben odemek zorunda kalırım yada sadece maddi anlamda kefil degil manevi açıdan da kimseye kefil olmam çünkü o insanın ilerideki düşüncesini bilemem.