Kendi işini kurmanın faydaları nelerdir?

Kendi işini kurmanın ne tür avantajları vardır? Kendi işinizi kurmak ister miydiniz?

Kendi işinin kadronu olursun. Kimseden emir almazsın. Kendi düzenin olur ve eğer iş tutarsa maddi olarak gelir fazla olur.

Kendi işinin patronu olursun ilk başta. Hesap vereceğin ağız edeceğin kimse olmaz.

Tabi kendi işimizi kurmak için donanımlı olmamız gerek.Eğer iyi bir eğitimde almışsanız çok fazla paralar kazanırsanız.Kimseye hesap vermezsiniz,kendi astlarınız olur,başkalarına emri siz verirsiniz.

İstediğin kadar çalışırsın sana emir veren biri yoktur ama batma olasılığın vardır

Bence en büyük avantaji başında sana emir veren birinin olmaması. Kendi istediğin gibi çalışıyorsun daha rahatsın.

en büyük avantajı hiçkimseye bağımlı olmamak tabi bunun yanında zor yanlarıda mesela tüm stresin ve yükün sende olması gibi

Aslında bir yandan iyi kendi işin olması kendi kendinin patronu oluyorsun ama işler daha zor ve senin omuzlarında oluyor

Patron sadece sensin. Kimsenin emirleri olmadan istediğini yapıyorsun. İşe giriş ve çıkış saatlerini kendin ayarlıyorsun. Bence bunlar muhteşem detaylar. :smiley:

-Her anlamda kontrol elde olur,
-Emir alan değil veren olursunuz,
-Piyasada tutunduktan sonra daha fazla kazanç elde edersin,
-Çalışma saatlerin esnek olur,
-Hayallerini gerçekleştirebilirsin,
-İnsanlara iş vererek yardım edersin.

kendi işini kurmanın faydaları kendi kararlarını uygulayabilmek ve daha da yükselebilmek.

Kendi işinin kurmanın faydaları hesap verecek birinin olmaması ve kendi isteğin yönünde çalışıp kendini motive etmesi gelmektedir.


Kimseye bağlı olmamak kendi işin olduğu için azim ve hırs ile çalışırsınız .

Tek yetkili siz olduğunuz için başkalarının doğru olduğunu iddia ettikleri kararlar yerine yanlış dahi olsa kendi doğru kararlarınızı verme özgürlüğüne sahip olursunuz.

Başkasının emri altında çalışmazsınız. Emeğinizin karşılığını alırsınız. İşiniz olduğunda kimseden izin istemenize gerek yok.

Aşırı bir özgüven sahibi olursun. Kendi ayaklarının üzerinde durmak insanı mutlu eder. Yüzüne bakmayan insanlar peşinde kuyruk olur.

Artık kimseden emir almak durumunda olmazsın sen artık bir patron olmuşsundur.Eğer piyasada da tutunmuş isen gelir olarakta fazla kazanmaya başlarsın.İşe gelirken kendi işin olduğu için daha mutlu ve enerjik bir şekilde işe gelirsin.

Bu devirde para kazanmak zor iş kurmak bu devirde kolay değil ama yinede hayırlısı Allah herkesin gönlüne göre versin Allah büyüktür

Kendi işini kurmak bana kalırsa en güzel iş ama yaşadığımız dönemde bunu yapmak çok zorlaştı market zincirlerinin büyümesi ve pandemi nerdeyse bunu imkansız kıldı buna rağmen kendi işimizi kurmanın en güzel getirisi kimseden emir almamak insanın kafasının rahat olması ve sevmediği insanlarla aynı ortamda çalışmak zorunda kalmaması

Aslında öyle de değil. Kendi işinizin patronu olursunuz da bir o kadar sırtınızdaki yük artar. Nakit sıkıntısı, personel giderleri, vergiler vs. Hele şu dönemlerde bir de kafeniz olmuş olsaydı vay halinize.