Kendimiz araba yıkarken izlememiz gereken adımlar nelerdir?

Kendimiz araba yıkarken izlememiz geren adımlar nelerdir? Hangi temizlik malzemeleri kullanılmalıdır?

araba temizlerken kullanacağımız malzemeler 1 elektirik süpürgesi 2 araba sütü 3 bez 4 fırça ve sudur arabayı yıkarken üsten başlanmalı ve aşağıya doğru giderek yıkanmalıdır

Araba yıkarken araba şampuanı, arabayı köpüklerken ovalayabilmek için bir sünger, kova ve son olarak su bize yeterli olacaktır. Bunları kullanırken izleyeceğimiz yol ise arabayı ıslatmak, köpüklemek ve durulamak olursa daha düzgün bir sonuç elde ederiz.

Normal şampuanlar daha iyi parlatır.

Kendimiz araba yıkarken öncelikle arabayı ıslatmalıyız ki kuruyan çamur sinek vs yumuşasın ve köpürmeyince çabuk çıkabilsin. Ardından ara bayı sabunlamalıyız sabun iyice akana kadar belirtirsek daha iyi sonuç alınabilir. Ardından durulama yaparken arabanın en üstünden alta doğru gidersek işimiz kolay olur ve çok daha güzel sonuçlar çıkarırız.

Sakın sert uçlu fırça kullanmayın. Küçük çizilerle karşılaşabilirsiniz. Bizim Arabamız beyaz ben genellikle cifliyorum. Saçma gelebilir ama parlıyor gibi hissediyorum.

en cok dikkat etmen gereken arabayı asla fırca ile yıkama çizmesi ihtimaldır ve güneş yanıklarına sebebiyet gösterebilir

">

Araba Yıkar İken Hangi Yolları İzlemeliyiz?

Arabalar hassas araçlardır,yüzeyleri boya içerdiği için özel yıkama gereçleri kullanılması gerekmektedir.İlk önce arabanıza uygun yıkama süngeri temin etmeniz gerekmektedir.Daha sonra işlemler şu şekilde devam eder.

• 1. Bir kovaya hortum yardımı ile su koyun,su dolu kovanın içine arabalar için özel üretilmiş şampuandan ilave edin
  • 2. Araba yıkama süngerini köpüklü suya daldırın ve tüm yüzeyleri köpük ile silin,daha sonra köpük ile silinen yüzeylere hortum ile iyice durulayın,arabanın dış kısmını bitirdikten sonra iç kısma geçin.
  • 3. İç kısmı araba süpürgesi yardımı ile iyice süpürün,paspasları hortum yardımı ile iyice yıkayın,paspaslar kuruyana kadar arabanızın koltuklarını köpüklü su ile silin ve kapıları bir süre açık bırakarak kurumasını sağlayın,paspasları yerine yerleştirerek araba temizliğini bitirin.
  • öncelikle eğer evin otoparkında veya kapı önünde yıkıyorsak evimizden bir kova sıcak su yardımı ile kiri yumuşatmalıyız daha sonra sabunlu su veya cilalı oto şampuanı yardımıyla aracımızı bir güzel boşluk kalmayacak gibi sabunlamalıyız
    eğer jant yanlarında balata kiri varsa sulandırılmış tuz ruhu ile ( pet şişenin yarısı su yarısı tuz ruhu şeklinde ) bullaşık süngeri veya jant fırçası ile bir güzel ovmalıyız güzel ve parlak bir görüntü olacaktır
    sanun kurumadan aracımızı bir hortum yardımı ile yada gene kova yardımı ile duruluyoruz daha sonra üzerindeki su kurumadan aracımızı kuruluyoruz daha eğer güzel görüntü parlaklık isterseniz hızlı cila gibi ürünler kullanabilirsiniz
    jant lastik plastik siyah yerleri parlatıcı ile parlatabilirsiniz eğer lastikleriniz için parlatıcınız yoksa cola deneyebilirsiniz
    tabi eğer lastik yanlarınız aşınmadıysa ve çatlamadıysa yani lastikleriniz iyi durumdaysa işe yarayacaktır .
    ben cola hariç pek tavsiye etmem , hepsnin kullanıyorum güzel görünüm elde ediyorum

araç yıkarken arabamızın yüzeyi aşırı kirli ve pürüzlüyse önce sade su ile kiri yumuşatıp komple sade suyla yıkamalıyız sonra bol köpükle köpükleyip önce camlar sonra kaporta ve en son lastıkler yıkanmalıdır. Aracınıza fırça vurmanızı tavsiye etmem çünkü boyada çizikler yapabilir fırçanın yüzeyinden kaynaklanan çizikler sadece cama ve lastiklere vurmak yeterli olucaktır. güzelce arabayı duruladıktan sonra mikro fiber bezle silinmesi gereklidir üstündeki kiri kalıcı olarak siler yine bezle silerken önce ön cam içerden sonra dış camlar tabikide cam bezi kaporta bezi ayrı ayrı olması daha iyi olur.

Önce suyla yıkanır,sonra araba yıkama için üretilmiş araba şampuanı ile yumuşak fırça yardımıyla iyice şampuanlanır, durulanır.

arabamızı yıkamamız için ilk önce bize eger evimiz müstakil ise bir yere hortm baglayarak yıkayabiliriz önce aracın üstündeki ttozları bir alalım o aradada sulama işlemimiz bittikten sonra aracımızı köpükleyelim ardından tekrar yıkayalım ama dikkat edelim arabanın mtoruna su kaçarsa yada başka bir yerine ondan sonra aracı iyice kurulayalım iç kısımlarıda kuruyualım ve tamamdır arabanız pırıl pırıl oldu

Arabanın temiz olması için en güzel yöntem şudur:

-Önce su ile arabayı kaba pisliklerinden arındıralım.
    -Sonra köpük ile iyice aracı köpüklemek.
    -Sonra tekrar su ile arabayı iyice durulayalım.
    -Sonra bez ile her yeri güzelce silelim.

DİKKAT:Arabayı yıkarken fırça kullanmayı tercih etmiyorum çünkü fırça arabayı çiziyor

Araba temizlerken dış temizlikten başlayara aracın içine doğru temizlenmelidir

İlk dış taraftan başlayıp çamur, toprak varsa onları temizleyip sonra köpükleyip ondan sonrada iyice temizleyin. Bez ile daha iyi verim alırsınız daha çok parlatırsınız

İlk önce arabanın kabasını almalıyız.Sonra köpük ile aracı her tarafına köpük dökmemiz lazım.Sonra tekrar su ile yıkıyoruz .Sonra temiz bez ile aracı kuruluyoruz.İç yıkama daha farklı onun için temiz bez alıyoruz ve tozları temizliyoruz.Saygılar