Kendinden nefret eden birine bir şey söyleyecek olsaydınız ne söylerdiniz?

Kendinden nefret eden birine bir şey söyleyecek olsaydınız ne söylerdiniz?

Ona önce neden kendinden nefret ettiğini sorardım. Nedenini öğrendikten sonra olması gereken şey bir insan önce kendini sevecek ki etrafındaki insanları sevebilsin sonra konuşma uzar gider. :slight_smile:

Kendini sevmeyen insan başka hiç birşeyi sevemez bence

kendini bile sevemeyen bir insana ne soylenebilrki.

neden nefret ettigini sorardım. Yardimci olmaya çalışırdım

sen kimsinki allahin yarattigindan nefret edebilirsin derdim

Sen bu dünyaya gelmiş en güzel ve en özel insansın derdim

Demekki bı suç islemiski kendinden nefret etmiş onu kendi haline birakirdim

İllaki bir sebebi vardır bence devam et böyle derdim yani.

varmı öyleleri ben daha karşılaşmadım kendini niye sevmez ki ruhsal Bi sıkıntı galiba ama ona beynin varmi yokmu diye sorardım

sen çok değerlisin. Etrafına kattığın değeri görmen için önce olmadığını düşün ve sensiz insanların ne kadar üzüldüklerini gör derdim. Bi anlık üzüntüler gelir geçer. Konu Her ne olursa olsun Kendinden daha kötülerini gör derdim

şükretmek lazım derim Afrika li karı düşünsün

“Kendinden nefret etmene sebep olan konuyu çöz ve kafandan at.” derdim.
“Allah kimseye sebepsiz dert vermez, dert verdiyse mutlaka çaresini de vermiştir. Kendinden nefret etmene sebep de vardır. Allah’a dua et ve bu nefretinden kurtul.” derdim.

Kendini sevmeyen kimseyi sevemez acil psikoloğa görün derim.

ben soruyu yanlis okumisum kendinizden diyosunuz sanmistim ona gore yorum yapmistin kisi kendinden nefret ediyorsa onu serdinle dinleyip sogru yolu bulmasina yardim ederdim nedenlerini ogrenmeye calisirdim

Dünyadaki en kötü insan sen olsan bende senden nefret ederdim demekki iyi olabileceğin bir özellik var bu yüzden kendine seveceğin tarafından bakmalısın

Neden nefret ettiğini sorardım ve neden nefret etmemesi gerektiğini anlayana kadar anlatırdım :slight_smile:

kendinden nefret eden birini nasıl başka biri sevebilir ki ona bunu hatırlatırdım

kendini sevmesi için hayatında değişiklik yapması gerektiğini söylerdim aşk olabilir iş olabilir insan bir işe yarayinca mutlu olur

Sorun sende değil dostum sorun seni bu duruma döşüren nefsindendir.