Kendini ifade edemediğinde ağlayan kişi bu durumu nasıl çözebilir?

Kendini ifade edemediği zaman ağlayanlar bu durumu nasıl çözebilir ?

1 Beğeni

Psikiyatrik destek alarak bu durumu atlata bilirler. Gerekli durumlarda doktorunda reçete etmesi halinde ilaçlarla atlatılabilir.

o insan muhtemelen ya o zaman içerisinden daha çok önceden de olabilir belirli be dönem kısıtlanmıştır baskı altında zaman geçirmiştir insan fizyolojisi gereği bir davranılı 21 gün tekrar ederse bu alışkanlık halini alır imiş. Kendini ifade edememek de bu sebepten kaynaklanır fikrimce. Kendini ifade edemeyen insan içine konuşur dolar gözyaşı taşar dışına. O insan önce “ hayır” diyebilmeyi öğrenmelidir. Sonra “ben” duygusunu geliştirmelidir siddetle tavsiyemdir psikolojik romanlar okuyabilir ve ancak böyle geliştirebilir

Sakinleşince tekrar iletişime geçerek tabiki. Bu durumu ben de çok fazla yaşıyorum. Kendimi ifade ederken yanlış anlaşıldığımda bu durum beni gerçekten çok üzüyor ve karşımdaki bununla eğleniyorsa ağlayabiliyorum.

İlk olarak bu durumun temeline inmekte yarar olduğunu düşünüyorum. Birçok şey birikip en son sen derdini anlatmaya çalışırken seni hıçkırıklara boğacak hale getiriyorsa, durum bu noktaya gelmeden önüne çıkan sorunları halletmen gerek. Eğer yapılan hiçbir şey işe yaramıyor ise psikiyatrik destek almakta fayda var. https://onedio.com/haber/sadece-sinirlendiginde-istemsizce-aglayan-insanlarin-anlayacagi-15-durum-750612

Ağlamak insanı ferhatlatir aslında ama bu durum kendini ifade edemediği zaman olmamalı. Kişi kendini ifade etmeli, hakkını aramalı, kendini korumalıdır. Eğer ki bu konuda çekingenlik gibi bir durumu varsa profesyonel bir destek almayı deneyebilir.

İlk olarak bu durumun temeline inmekte yarar olduğunu düşünüyorum. Birçok şey birikip en son sen derdini anlatmaya çalışırken seni hıçkırıklara boğacak hale getiriyorsa, durum bu noktaya gelmeden önüne çıkan sorunları halletmen gerek. Eğer yapılan hiçbir şey işe yaramıyor ise psikiyatrik destek almakta fayda var.

Ağlaması geçene kadar konuşmaması lazım çünkü konuştukça ağlar kendimden biliyorum. Sonra sakinca birine ifade edebilir. Bu ağlama sorunu için piskiyatriden destek alabilirler.

Bunu malesef ben de çok yaşıyorum. O nedenle bu yazılanlar benim için önemli ve okumaya çalıştım. Ben genelde bu durumda sakince içimden olayı düşünmeye ve aklımda cümleleri toparlamaya çalışırım.

Çok zor bir durum gerçekten bir uzman psikologdan yardım alınabilir veya bir şekilde kendisi bunu aşması için çaba göstermeli.

Daha güçlü olmaya çalışabilir ve bu olumsuz yönünü aşabilmek için çaba sarf etmelidir.

Kendini ifade edememe problemi bir çok insan da olan problemler bunların aşılması içinde kişinin öz güvenini güçlendiren şeyler yapılması gerekir ve kişi artık bunu aşınca artık kendini daha iyi ifade edecektir.

Bende böyle bir insanım tartışma esnasında ağlayan ve bu aslında sinirden oluyor. Bence o yeri terk edip sınırı geçtiğinde tekrar konuşulmalı.

bu insan geçmişten içinde bir şeyler biriktirmiştir . bunun için sakinleşip tekrar irtibata geçmeyi denemeli

kendini ifade edemediğinde ağlayanlar genelde çaresizlikten ağlarlar sıkışmışlardır ve zorlanmışlardır.

Ağla ağla nereye kadar, bir süre sonra kendisi bu işe dur der zaten, ağlayinca ne oluyor ağlamak çözüm mü , kendini ifade etmeyi öğrenmeli sonuç olarak bir şekilde

Destek alarak çok güzel atlatabilir bu durumu… kendini ifade edemediği zaman 3 defa derin nefes alıp verilmeside işe yarıyor

Kendi kendini sakinleştirerek ve sakim bir zamanda konuşarak .

Kendini ifade edemediği zaman ağlamanın ona bir yararı olmadığını bilmeli insan .Sakinleşmeli ve tekrar anlatmayı denemelidir. Eğer konuşma konusunda sıkıntı yaşıyorsa karşısındakine yazarak da deneyebilir .

O an için bir süreliğine kendini sakinleştirebilir. Ondan sonra söylemek istediklerini karşısına aktarmaya geçebilir. Böylece hem daha sağlıklı iletişim kurulacak hem de kişiler karşılıklı olarak birbirini anlayabilecektir.