Kendini sürekli haklı hisseden insanlar nasıl etki eder?

Kendini sürekli haklı hisseden insanlar için düşünceleriniz nelerdir? Hayatınızda böyle insanların olması sizi ne yönde etkiler? Bu sorunu yaşayan insanlar için düşünceleriniz nelerdir? Etrafınızda böyle insanların olması ve sizi sürekli suçlar halde olmaları size ne gibi bir his verir?

Kendini devamlı haklı gören kişiler somut bir olayda devamlı olarak haklı çıkıyorlarsa öngörülerine ve sezgilerine saygı duymayı gerektirir. Ancak somut olmayan sadece sizin ve yakınlarınızdaki kişilerin davranışları hakkında haklılığını somut olarak ortaya koyamayacağı konularda haklı olduklarını iddia eden insanlar tam bir karın ağrısıdır. Bu tip insanlar değişken olan duygu ve düşüncelerden veya henüz yapılmamış davrnışlardan dolayı kendilerini haklı görerek içten pazarlıklı bir şekilde kendi içlerinden hüküm vermeleri devamlı olarak sizin kendinizi anlatmanıza karşınızdaki kişiye aslında yanlış anladığını ikna etmeye yönelik sizi gereksiz bir çabaya sokar. Bence bu tür insanlar romatizmalı kol gibidir. Ne tedavi edebilirsiniz, ne de kesip atabilirsiniz.

Kendini sürekli haklı hisseden insanla iletişim halinde olmak kişiyi yorar. Çünkü bu insanla uzun bir iletişim kurmak genellikle imkansızdır. İletişim genellikle sen haklısın ile biter. Eğer böyle bitmiyorsa da şiddetli kavgalar yerini alır. Bu durum ise insanda çekilmez hale gelir. Eğer bu kişi ile bağı koparabiliyorsak bu bağı koparmalıyız. Kendi psikolojimiz için bu daha iyidir.Ama sürekli iletişim halinde olmak mecburiyetinde isek görmezden gelmek ya da kabul etmek en iyisi olur.

Kendisini sürekli olarak haklı gören İnsanlar genellikle kendilerini haklı görmelerinin altında yatan sebep olarak kendi düşünce ve fikirlerinin doğru olduğuna inandıklarından kaynaklanmaktadır. Fakat kendisini sürekli olarak haklı gören insanlar sürekli olarak bir yaralı içerisindedirler Zira bütün insanlar sürekli olarak bir şeyleri bilmek zorunda veya bir şeyler yaptığı zaman sadece kendisi doğru olmak zorunda değildir İnsan her halükarda hata yapabilir Bu yüzden ben sürekli haklıyım ben sürekli Doğru söylüyorum tarzında davranış tutum içerisine girmek olabildiğince yanlış şeyler derim Zira bu tür davranışlar çevredeki diğer insanların bizden uzaklaşmasını sağlar kendimde yalnız başımıza kavgamızı gidecek olan temel etmenler arasında bulunmaktadır.

Öyle insanlardan uzak durum onlar bencildir düşmanlardır onlar herseyi ben yaparım ben ederim diye bakarlar ama yaptığı bİşey yoktur.

kendini sürekli haklı hisseden insanlar. Her konuda kendini haklı sanırlar en çok kendilerinin bildiğini düşünürler her konuda kendi fikirlerini üstün görürler haksız bile olsalar kendi haklı bulacak fikirler savunurlar buda diğer insanlara baskı yaratır

Cahile laf anlatmayla aynıdır bu. Bişey dersin bin tane laf yersin haklı çıkmak için seni bile konuşturmaz.

Örneğin Bırak şu işi ben yaparım ben ederim sen cahilsin sen yapamazsın kendini haklı çıkartılar.

Kendini sürekli haklı gören bir insan, empatiden yoksun, bencil ve egosu yüksek bir insandır. Bu tür insanlarla arkadaşlık yapılmaması gerektiğini düşünüyorum tabi ki arkadaşının o halini başta görememiş olabiliriz. Ama bu tür insanların önünde sonunda yalnızlığa mahkum olacaklarını düşünüyorum.
Hislerime gelince, tabi ki karşımda sürekli kendini haklı gören bir insanın olması beni üzer ve sinirlendirir. Bu durumu aşmak için onunla konuşabiliriz ya da öyle kabullenip kendi işimize bakarız ve zorunda olmadıkça bu tür insanlardan uzak dururuz.

Laftan anlamayan kendini birşey sanan insanlar bunu yapar bu her yiğidin hakkı değildir

Öncelikle haklılık kişiden kişiye göre değişmektedir. Bilimsel açıklamalar dışında, herkesin bir konuya göre düşüncesi farklı olabilmektedir. Bu gayet normal olarak karşılanmaktadır. Fakat kişisel manada sürekli huzursuzluk çıkartılıp ve işin sonunda kendini haklı çıkartmaya çalışıyorsa bundan bir anormallik aranmalıdır. Eğer gereksiz koşullarda bile kendisinin haklı olduğunu savunuyorsa arkadaşlığa devam edilmemesi en mantıklısı olacaktır. Çünkü bu karakterde olan insanlar sorunu hiçbir zaman kendilerinde görmediği için sürekli sizi suçlar tavırda olacaktır ve sizi fiziken ve ruhen yıpratacaktır. Kendinizi düşünüyorsanız, ne kadar yakınınız olursa olsun aranıza mesafe koymanız gerekmektedir.

Kendini sürekli haklı hisseden insanla iletişim halinde olmak kişiyi yorar. Çünkü bu insanla uzun bir iletişim kurmak genellikle imkansızdır. İletişim genellikle sen haklısın ile biter. Eğer böyle bitmiyorsa da şiddetli kavgalar yerini alır. Bu durum ise insanda çekilmez hale gelir. Eğer bu kişi ile bağı koparabiliyorsak bu bağı koparmalıyız. Kendi psikolojimiz için bu daha iyidir.Ama sürekli iletişim halinde olma

Kendini sürekli haklı hisseden insanla iletişim halinde olmak kişiyi yorar. Çünkü bu insanla uzun bir iletişim kurmak genellikle imkansızdır. İletişim genellikle sen haklısın ile biter. Eğer böyle bitmiyorsa da şiddetli kavgalar yerini alır. Bu durum ise insanda çekilmez hale gelir. Eğer bu kişi ile bağı koparabiliyorsak bu bağı koparmalıyız. Kendi psikolojimiz için bu daha iyidir.Ama sürekli iletişim halinde olmasadsadasdasadasdasdasdasdasdasdasdasd

Kendini sürekli haklı hisseden bir insanda bence bazen durup bi düşünür. Acaba hata bende miydi diye.