Kendinizi dışlanmış hissediyor musunuz?

Hayatta başımıza birçok şey geliyor. Bazen etrafımızdaki insanlar bizi görmezden geliyor ve belkide çok sevdiklerimiz tarafından bile dışlanabiliyoruz. Böyle bir şey hiç yaşadınız mi?

Kimi zaman evet.Bazen yalnız hissedebilir insan kendini.

Evet. Dışlanmış hissetmeme neden olan durumlar vardır. Kültürel açıdan da bazen dışlanmış bir birey olarak Türkiye’de yaşıyorum.

Dışlanmış hissettiğim zamanlar olmadı açıkçası. Kendimi düşünce tarzı olarak farklı hissettiğim zamanlarım oldu bu konuda rahatsız hissettim ama tam bir dışlanma diyemem.

Okul yillarinda en çok hiss ederdim dişlanmiş.şimdi çok şukur oyle birsey yok.

Insanın psikolojik durumuna göre veya arkadaş çevresine göre böyle bir his yaşanılabilir.

Bazen küs olduğumuz kişileri görmezden geliyoruz onlarda bizi tabi.

Tabiki de hayır. Kendimi dışlanmış hissetmiyorum. Bunun tek bir sebebi olabilir. Okulda olmam. Okulda olan bir insan bana kalırsa yalnız olmaz. Arkadaş ortamı da artar eğlencesi de artar. Okuldaki sıkılaşım hiçbir yerde yok.

Dışlanmışlık duygusu hiç yaşamamiştim. Ama son yillarda ülkemizi yönetenler sayesinde hissetmeye başladım.

Hayir hissetmiyorum kendine guvenen insan hic bir zaman dislanmis hissetmez daima dik durur

evet tabiki yasamadigini soyeleyen yalan şöyler bence

Bazen öyle hissettiğim zamanlar oluyor önceden böyle hissetmiyordum ama son zamanlarda öyle hissediyorum

Herzaman dışlandığımı hissederim fakat iyi biri olduğumdan dolayı başkaları bu şekilde hissetsin istemem. Dolayısıyla başkalarının böyle hissetmemeyi için elimden geleni yaparım.

Hayır hissetmiyorum öyle hissedeceğim ortamlara girmiyorum.

evet bazen evde dahi olsam kendimi dışlanmış hissediyorum neden öyle oluyor bilmiyorum ama kendimi kalabalığın içinde bile yanlız hissediyorum

sukur yasamak nasip olmadi yada bu duyguyu hic hissetmedim cogunlukta bir bolumde kuvvetli bir his olabilir hayat sartlari aile ortamı arkadas cevresi buna bire bir etken olabilir

Hayır tabiki de bazı durumlarda dışlanmış hissedilen bilir ama bu geçici bir durumdur bence

Zaman zaman bir ortama ayak uyduramadığım zaman hissediyorum