Kendinizi kötü hissettiğinizde iyiymiş gibi davranır mısınız? Davranıyorsanız sebebi nedir?

Kendinizi kötü hissettiğinizde iyiymiş gibi davranır mısınız? Davranıyorsanız sebebi nedir?

Nightcore - I Lied, I'm Dying Inside (Lyrics) - YouTube

Evet hatta çok sevdiğim bir de sözü var bu durumun: Gülüşlerim acılarımı örten ağır işçilerimdir ama bunu çok abartılı bir biçimde yapmam çünkü hemen anlıyorum. Bir kişi çok abartılı biçimde mutlu davranıyor ise o kişi çok mutsuz demektir. Psikolojik sorun seviyesine geldiği için de kontrol edemiyor olmalı. Ben anlıyorsam başkaları da benimkini anlar düşüncesi ile kontrolü elden bırakmadan mutlu görünüyorum.

Kendimizi başkaları tarafından iyi göstermek için iyiymiş gibi gösterilir öyle davranmak istenir ama doğru bir davranış değildir

Davranırım. Karakter gereği hep güçlü durmam gerektiğini, ne yaşadığımı kimsenin bilmemesini isterim.

şahsen ben yapmam çünkü insanları kandırmak gibi kötü birşey yoktur.

Duygularımı tam anlamıyla yaşamaya çalışırım o yüzden kötü hissettiğimde iyiymiş gibi davranmam.

Evet davranırım. Karşımdakinin bilmesini ve onunda moralinin bozulmasını istemem.

Evet çevreme biraz öyle davranırım ki onlarında moralleri bozulmasın diye ama asıl olan duyguyu yansıtmaktır

İyiymiş gibi davranırım çünkü suratımızı asarsak karşımızdaki kişi mutlu olmadığımızı fark eder ve onunla bir problemimiz olduğunu sanır.

sebebi kendimi iyi hissetirmektir bu şekilde sorunlarımı unuturum

Davranırım , çünkü yakınlarım bana kendimi iyi hissettiremez ise onları üzmüş olurum

Kendimi kötü hissettiğimde, iyiymiş gibi davranmakta zorluk çekerim, yüzüme yansıyan sıkılganlık hemen farkedilir.

Evet genelde iyi gibi davranırım ki çevredekiler kötü olduğumun anlamasınlar zaaflarımı göstermeyi sevmem gün gelir insanlar zaaflardan vurur çünkü evde nasıl olsa bol bol ağlarım diye düşünüyorum.

Kendimi kötü hissettiğimde hemen suratım asılır kimseyle konuşmak istemem kendi kabuğuma çekilirim insanlar çok meraklı hemen sorarlar ama ben derdimi anlatmak istemem çünkü çevremde çok dedikoducu var.

çok az yasadım bu olayı kotuyken ıyı hıssetıyormuşum gıbı davranmamın nedenı ıse tamamen kendımle alakalı
güçsüz bırı gıbı gözükmek ıstememem

Bazı zamanlar yanımda bulunan insanları üzmemek için kendimi kötü hissettiğimi belli etmemeye çalışırım.

Davranmam. İçime kapanırım kendimi herkesten herşeyden soyutlarım. Polyannacı davranmak lügatıma uymaz.

Ben bu konuda çok iyiyimdir. Kan içsem kızılcık şerbeti içtim der susarım. Tiyatocu geçmişim de bu hususta bana yardımcı oldu. Tek sıkıntım bu konuda oyunculuğu bırakmama neden olan şey abartıyla kaçmamdır. Böyle yapar yapar zirvede bazen patladım 180 derece modül değişir. Çoklu kişilik bozukluğu gibi tam tersi duyguya geçerim anında. Defalarca kez kahkahalarla gülerken anında hüngür hüngür ağladım. Bunun nedeni hemen hemen her konuda hayatta yüzümüze maskeler takarız. Bunu öğreniriz ve alışkanlık haline gelir. Oyunculuk gibi hayatta rollerimiz vardır. Bu role göre hareket ederiz çoğu zaman. Bende bu roller uç ve apayrıdır mesela. Çok yakınların bile sabit bir karakteim olmadığı tarzında şeyler söylerler hep.

Kendimi kotu hissettigim zamanlarda bazi durumlarda iyi hissetmeye calisirim çünkü eğer hissetmesem durum daha da kötüye gider yada olay ölümsüzlük oluşturur.