Keratin nedir? Nerede bulunur?

Keratin nedir? Nerede bulunur?

Hangi sebzelerde vardır?

Keratin aslında bir protein türüne verilen isimdir . Saçlarımızda bulunur. Saçlarda parlaklık ve gücü arttırmak için şampuanları ve ya saç bakım ürünlerinin bileşenlerinde bol miktarda bulunur.

Keratin cildi ,saçı ve tırnakları oluşturan proteinlerin iç yapısını çekirdeğini olusturur. Saçı hem iç hemde dış olarak korur.Bakim amacli keratin serumları üretilmiştir.Keratin en çok kök sebzelerde bulunur , lahana,brokoli ve soğan ,sarmısak gibi aynı zamanda karaciğer ve balik gibi besinlerde de keratin sağlayabilirsiniz.

bu maddeyi iyice incelemek ve nerelerde bulunduğunu saptamak gerekir. Keratin saçlarda, tırnaklarda ve dişlerde ve hatta cildimizde de bulunan bir proteindir. Keratin eksikliği saç dökülmesi, tırnak kırılması ya da cildimizin en ufak bir darbede yaralanmasına neden olabilir. Keratin ve diğer besin maddelerinden zengin bir diyetle doğal olarak vücudumuzun keratin oranını yükseltebiliriz ayrıca bu bahsettiğimiz Keratin, doğal olarak, lahana, brokoli, soğan, pırasa ve sarımsak gibi sebzelerde bulunur. Vücudunuzun keratinini doğal olarak yükseltmek için bu gıdaları yemeklerinize ekleyin. Karaciğer, balık, yoğurt ve az yağlı süt, keratitin diğer iyi besin kaynaklarıdır.

Keratin maddesi insan vücudunda ve vücudu kıllarla kaplı bir cok hayvan yapısında bulunur. Bu keratin maddesi hayvanlar da kılları ve toynakları( toynakları olanlar sadece) oluşturu. İnsanlarda ise saç ve tırnakları oluşturur. Keratin protein yapılıdır.

Keratin saçınızı, cildinizi ve tırnaklarınızı oluşturan protein türüdür. Keratin ayrıca iç organlarınızda ve bezlerde bulunabilir. Keratin, vücudunuzun ürettiği diğer hücrelere göre çizilmeye veya yırtılmaya daha az eğilimli koruyucu bir proteindir.
Keratin, farklı hayvanların tüylerinden, boynuzlarından ve yünlerinden elde edilebilir ve saç kozmetiklerinde bir bileşen olarak kullanılabilir. Keratin saçınızın yapısal yapı taşı olduğundan, bazı insanlar keratin takviyelerinin, ürünlerin ve tedavilerin saçınızı güçlendirmeye ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı olabileceğine inanır.

keratin bir proteindir. Sâcta , tırnakta ve ciltte bulunur.

İlaçlarda çok fazla bulunur. Örneğin mantar ilaçlarında. Bu mantar ilaçlarına güven olmaz zaten. Deriyi inceltici bir etkisi vardır.

Keratin saçımızda bulunan bir maddedir.Saçımızın dökülmemesi için keratin içerikli şampuanlarla yıkamalıyız saçımızı.