Kestane mantarının özellikleri nelerdir? Nerede kullanılır? Faydaları nelerdir?

Kestane mantarının özellikleri nelerdir? Nerede kullanılır? Faydaları nelerdir?

Kestane mantarının özellikler nelerdir?
Bu mantar türü yenilebilir ve marketlerde satılan kültür mantarlarının yetişmesi koşullarının değiştirilmesi ile, tat ve farklı renklerde üretilmiş halidir. Beyaz kültür mantarının bir çok çeşidi bulunmaktadır.
Daha büyük ve koyu renklerde olan türü bu mantardır. Avrupa ülkelerinde ‘’Portobello mantarı‘’ olarak bilinir.
Ülkemizde kestane mantarı fazlasıyla üretilmekte ve tüketilmektedir.
Marketlerde bulabilirsiniz. Genel olarak ilkbahar ve sonbaharda yetişmektedir.
Beyaz kültür mantarına çok benzerlik göstermektedir, bu tür sadece koyu renklidir.
Ticari amaçla yetiştirilmeye başlanmıştır. Yetişmeye başladığında krem rengi olurken olgunlaştıkça rengi koyulaşır.
Şapka boyları iki ile on santim arası değişmektedir.
Faydaları nelerdir?
Kestane mantarı, besin değeri açısında yüksektir.
Özellikle protein ve demir açısından zengin olup insan vücudunun ihtiyacı olan kalsiyum, potasyum gibi mineraller açısından zengindir. Demir eksiliği çeken kişiler tüketebilir.
Nerelerde kullanılır?
Özellikle tavuk, et yemeklerinde sotelerde, balık yemeklerinin yanında ve sos olarak kullanılabilir.
Diyet yapıyorsanız besin değeri yüksek olan bu mantarı tüketebilirsiniz.

">

Kestane mantarı ülkemizde yerli olarak üretilmeye ve Polonya tohumu ile üretilmektedir. Yerli olarak üretim yapılan kestane mantarı şu anki fiyatı kilosu 12-15 lira arasında değişirken. Polonya üretimi olan mantarın kilosu 25-30 lira civarındadır. Aralarındaki fark lezzet farkıdır. Polonya üretim mantarları şapkalarının iç kısmı pembeye yakın ve açıkken yerli üretim olanların şapka iç kısmındaki yerler kültür mantarı rengine yakındır. Ayrıca Polonyo mantarını çiğ yemeye kalkarsanız yer elması gibi bir tadı vardır.