Kilo almadan yemek yemenin yolları nelerdir?

Kilo almadan yemek yemek mümkün mü?

Kilo almadan yemek yemenin yolları nelerdir?

Karbonhidratlar genelde insanlara kilo aldırır ve yağlı besinler.
Fakat Lifli besinler ,protein içerikli besinler, karbonhidratlar ve yağlar kadar kilo aldırmaz.
Kolay gelsin.

Kalitesiz yağ ve şekerden uzak durup protein ve lif kaynaklı besinler tüketebilirsiniz.

Üç beyazdan olabildiğince uzak durmak gerekiyor. Tuz ,şeker ve un. Düzenli bir yeme alışkanlığı edinin. Geç vakitlerde, yemekten uzak durunuz.

Bir çok profesörün de önerdiği üzere karbonhidrat lifli yiyeceklerden uzak durulmalı ve en başta da herkesin yemeyi çok sevdiği hamur işi gibi yiyeceklerden uzak durulması gerektiği açıkça söylenmektedir. ayrıca kilo almamanın en kolay ve basit yolu protein ağırlıklı ve lifli yiyecekler yemekten geçer aynı zamanda spor yaparakta fit kalabilirsiniz.

Protein ile karbonhidrat aynı anda alınmamalı. Yemek yedikten hemen sonra kesinlikle çay icilmemeli. Klasik 3 beyazdan tuz seker ekmek mumkun olduğunca az tuketilmemeli.
Özellikle yemeklerden önce yenilen 1 yemek kaşığı dereotu sofradan tok kalkınmasını sağlar

Öncelikle öğünlerini en aza indirgemelisin .Sınırın en fazla 3 öğün olmalı .Organlarımızı yormadan sindirim işlevlerini en iyi şekilde yerine getirebilmeleri için onlara sürekli takviye yapmamak gerekir .İkincisi sıvı tüketimi çok önemli .İçerisinde şurup , şeker ve aklımıza gelmeyen katkı maddeleri bulunduran meyve suları veya gazlı içeceklerden bahsetmiyorum .Elimzde ki imkanlara bağlı olarak kendimiz hazırlamalıyız .Ayrıca günlük su ihtiyacımızı hesaplayarak buna bağlı tüketmeliyiz .Üçüncüsü karbonhidra tüketimi . Beyaz undan olabildiğince uzak durmalı ,karbonhidrat ihtiyacımızı onu barındıran doğal besinlerden karşılamalıyız .Dördüncüsü metobolizma hızlandıran besinlerden doğal bitki çaylarından yararlanmalıyız . Ve beşincisi sağlığımız için spor yapmaya özen göstermeliyiz

Kilo almadan yemek yemek mümkündür ancak yediğin şeylere ve beslenme düzenine göre değişiklik gösterir.Mesela karbondihidratı çok alırsan vucudun o kadar yağ depolamaya başlar.Vucudun sana yemek yemen gerektiğinde sinyaller gönderiyor zaten karnın acıkıyor aslında az az ve sık sık yiyerek psikolojik olarak ne kadar yersem yiyim kilo almıyorum diyebiliriz çünkü ne kadar çok yersen (gerekli besinleri) o kadar çok çalışır metebolizman.Bol bol su içerek yemek yemeye başladığında daha erken doyduğunu fark edersin ve tabağında ne kadar çok porsiyon olursa olsun miden ve beynin bunu geri itecektir.

Evet kilo almadan yemek yemek mümkündür. Yiyeceklerin kalori değerlerini hesaplayarak fazla kalori alımından kurtulabilirsiniz.

Evet kilo almadan yemek yemek mümkündür. Yiyeceklerin kalori değerlerini hesaplayarak fazla kalori alımından kurtulabilirsiniz.

Tamamen metobolizmaya ve ne yediğine bağlıdır. Örneğin: 2 tabak salatayı çok rahat bir şekilde yiyebilirsin hem vitamin hemde lif kaynağı böylece vücut onu işler ve sende salata ile doymuş olursun.
Veya dediğim gibi metobolizman hızlıdır ozaman da ne yersen yakarsın

En basitinden söyleyeceğim. Ekmek yemeyin. Sulu sebze yemeklerini ya da kızartmalarını ekmekle yemeyin. Çünkü zaten ihtiyacınız olanı o yemeklerden alacaksınız. Bir de ekmekle yerseniz yağ yapabilir. Hele ki hiç hareket etmiyorsanız yağ yapacaktır. Bu yüzden kilo almayayım ama istediğimi yiyeyim diyorsanız yemekleri ekmeksiz yiyin. Çayı da şekersiz için.

Kilo almadan yemek yemek için öncelikle metabolizmamızı hızlandırmamız gerekmektedir. Metabolizmayı hızlandırmanınn en iyi yollarından biri de gün içinde ihtiyacımız olan miktarda su tüketmektir. Su tüketimimize dikkat ettikten sonra besinleri aldığımız saatler de bizim için önemlidir. Kalp hariç tüm organlarımız gibi sindirim sistemi organlarımız da geceleri uyku halinde daha az çalışırlar. Bu yüzden gece yatmaya yakın yemek yemek metabolizmamızı yavaşlatır, tükettiğimiz besinin yavaş sindirilmesine neden olur. Bunun haricinde yemek yiyip de kilo almamamızı sağlayacak diğer bir nokta ise; yediğimiz ürünlerin kalorisi ve doyuruculuğudur. Meyveler bu konuda oldukça iyidir. Elmanın tokluk hissi uyandırdığı ve kan şekerini dengelediği bilinmektedir. Fakat meyve tüketirken de aşırıya kaçmamaya özen göstermek gerekir. Aksi halde kan şekerimiz yükselebilir. Bunun dışında sebzeleri haşlayarak ve onları tatlandırarak tüketmek (yoğurt eklemek veya limon sıkmak, baharat eklemek gibi ) bize müthiş tokluk sağlayacaktır. Çünkü sebzeler genellikle kalorisi düşük ve hacmi büyük besinlerdir. Beynimiz büyük hacimde bir yemeği yediği için tokluk algısı oluşturur. Bu da düşük kaloriyle doymamızı sağlar.

Az az sık sık yemek, protein yönünden zengin gıdalar ve sebze dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Karbonhidratlardan ve yağlardan uzak durun.

Karbonhidratları mümkün olduğu kadar az yemeliyiz. Çünkü karbonhidratlar vucudumuzda yağa dönüşmektedir. Bu durum kilo alma sebebidir. Protein yönünden zengin beslenmeliyiz. Öğünlerimiz mümkün olduğunca sebze ve meyve ağırlıklı olmalı. Lokmalarımızı çok çiğnemeli, ve yemeğimizi yavaş yemeliyiz. Bu arada su tüketimine de dikkat etmeliyiz. Su sayesinde vücudumuz toksinlerden arınmış olur.

yediğinden fazla kalori yakmak fakat şu sıralar çok zor olur