Kilo vermek için uygulanabilecek diyetler nelerdir?

Kilo vermek için yapılması gereken en iyi diyet veya kürler için tavsiyeler nelerdir?

Kilo günümüz insanlarının en büyük problemidir. İnsanlarımız kilo vermek vermek için değişik türde şeyler yapmaktadır. İnternet üzerinden aldığı zayıflama hapları, bilmeden zarar veren kimyasallar içeriyor. Bu kimyasallar insanlara kilo verdirmiyor aksine daha da insan sağlığını bozuyor. Oysa ki spor yapılarak bir diyet programı uygulansa bu böyle olmaz. Öncelikle yedikleri şeylere bir beslenme uzmanı yardımıyla kontrol altına alınmalı ve bir spor programı uygulanmalıdır. Spordan sonra meyve tüketmeli, bol miktarda su içilmelidir. Yedikleri yemekler arasında, ekmek ve un içeren şeylerden uzak durulmalıdır. Böyle yapılarak istenilen kilo verilerek yağ takılabilir.

Bol bol spor. Başka çaresi yok kardeşim. KOŞ olabildiğince KOŞ!!

şu kür iyidir şu kadar kilo verdirir yada bu kür harika gibi bir yorum yapmak yanlış olur eğer bir beslenme uzmanı değilseniz herksin vücut yapısı kitle endeksi yağ kas oranı farklı olduğu için her kür herkeste aynı etki göstermez kişi kendi ihtiyaç ve vücut yapsına göre uzman kişiyle birlikte oluşturulmuş kendi kişişel listesiyle yaptığı kürler ve diyet programımı en başarılı sonucu veren olurr

Kilo vermek için yapılacak en iyi diyet yada kürler doktor kontrolünde yapılanlardır.Bilinçsizce yapılan diyetler sağlık açısından çok zararlıdır.Diyetisyen kontrolünde ve kişiye uygun yapılmalıdır.Her insanın kendine has biyolojik göstergeleri bulunduğundan kişiye özel düzenlenen diyetler çok daha sağlıklı ve başarılı olacaktır.

kesinlikle ama kesinlikle ekmek makarnayı hayatınızdan çıkartın. Sabahları uyanınca ve akşamları yatarken bir bardak limonlu su için gun içerisinde de icebilirsiniz cok etkisi var . 2 öğün diyeti var gubde sadece 2 ogun yiyorsunuz benim bi tanıdığım 10 kilo verdi ve hala vermeye devam ediyor.

Kilo vermek için bir çok kür var fakat bu kürler yalancı kürlerdir. Sabah aç karnına limon ve ılık su kürü, yoğurt ile pul biber karışımı ile yapılan kürler en popüler olanlardır. Vucudumuz da bulunan yağları yoğurt veya limon ile eritmemiz mümkün değildir. Bu verilen kürlerin metobolizmayı hızlandırıcı etkisi bulunsa bile herhangi bir yağ yakma, kilo verdirme durumu yoktur. Verilen kilo değil atılan ödemdir. Bu kürleri kullanarak kilo verme durumu olsaydı bugün ne spor salonları olurdu, ne beslenme ve diyet uzmanları. En doğru kilo verme yöntemi diyet ve spor ile beraber yürütülen yöntemdir. İnsanlar diyet yaptığı süreç boyunca tüketmemesi gereken gıdaları özen gösterip tüketmez şse ise sonuç başarılı olur fakat ben 40 kg verdim, 6 aydır pizza ve pasta yemedim, artık kilo verdiğime göre yiyebilirim deyip eski beslenme alışkanlığına dönerse hiç bir anlamı kalmaz, giden kilolar fazlasıyla yeniden gelir. Vucutta ki yağların bir margarin gibi olduğunu ele alırsak, margarin üzerine limonlu su veya pul biberli yoğurt dökersek yağı eritebilir miyiz diye düşünmek gerekir herşeyden önce.

Kilo vermek için en iyi diyet kişinin yapısı ile doğrudan orantılıdır.Bir insanda işe yarayan diyet modeli başa bir insanda işe yaramayabilir bunu bir uzman eşliğinde vücut değerlendirmesi yapıldıktan sonra en uygun diyeti seçmekle aşabiliriz.

Kilo vermek için yapılması gereken en iyi kür sağlıklı ve zamanında beslenmek.tir. Organik olmaya, dayanıklılığı rant kaygısı ile kimyasallarla güçlendirilmiş yiyecekler yediğimiz sürece bundan kurtulamayız. 1950 li yıllardan 1970 li yılların sonuna kadar insanlarda kilo problemi sözünü edecek kadar yoktu. Kiloyu metabolizmadaki bozuklukları dahil etmezsek sadece beslenme alışkanlığımız ve günlük aktivetelerimiz belirlemektedir. Bunları düzene sokmadan yapılacak kürlerin bizi zayıflatmasını beklemek, bize hayal kırıklığından başka bir şey yaşatmayacaktır.Eğer aktif bir yaşam içerisinde sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorsak ve farkında olmadan yiyerek aldığımız kilolardan kurtulmak için şu kürler den yardım alabiliriz.

 • 1. Lahana çorbası kürü sabah ve akşamları aç karnına lahana çorbası içmek yağ yakımını hızlandırır, besleyici ve çok düşük kalorilidir.
 • 2. Yoğurtlu veya limonlu çiğ kereviz tüketmek. Kerevizi doğru pişirirseniz veya çiğ yerseniz onu yemek için harcayacağınız kalori, kerevizin kalorisinden fazladır.
 • 3. Yoğurt kürleri değişik baharatlarlın karışımı ile hazırlanan yoğurt kürleri öğün yerine tüketilerek vücut kalori kaybına uğratılır.
 • 4. Meyve kürleri öğünler yerine posalı lifli meyve ve meeyve suları tüketilir kalorisi düşük olmakla birlikte fazla tüketimi şekerden dolayı zararlıdır.
 • 5. Bitki çayları goji-beri li, zerdaçallı ve daha bir çok baharatın karışımı ile hazırlanan kürler şu sıralar çok revaçtadır.
 • 6. Hangi kürü uygularsanız uygulayın ihtiyacınızdan fazla yiyorsanız, ambalajlı kimyasal katkılı besleniyorsanız, fast food tarzı yemekten vazgeçemiyorsanız bu yazı sadece size genel kültür olsun
 • Kilo vermek için yapılacak şeylerin başında karbonhidratı mümkün olduğunca kesmek geliyor. Ne kadar azaltırsanız o kadar faydasını görüyorsunuz. Bunun dışında şu kürler düzenli kullanıldığında yağ yakımında çok etkili.
  ALTIN SÜT

 • 1 su bardağı yağsız süt
 • 2 çay kaşığı zerdeçal
 • 1 çay kaşığı zencefil
 • 1 çay kaşığı karabiber malzemeleri gece yatmadan önce kaynatıp içtiğimizde yağ yakımında çok etkili. TÜRK KAHVESİ
 • 1 tatlı kaşığı türk kahvesi
 • 1 çay kaşığı tarçın Bu kahveyi de spor yapmadan önce ve akşamları içtiğinizde zayıflamaya etkilidir.
 • Kilo vermek için en sağlıklı olarak yapulabilecek diyetler. Diyetisyen uzmanı tarafından verilecek olan diyet programlarıdır. Sosyal medyada sıkça yer alan şok diyetler, bir haftda 3 kilo, 0n günde 5 kilo gibi diyetler sağlıklı diyetler değildir. İlk önce günlük kalori ihtiyacınızı hesaplamalı daha sonrasında bu ihtiyaçtan az derecede kalori almalısı ve sporla desteklemelisiniz. Kalori ihtiyacıyetmediği zaman vücut enerji ihtiyacını vücuttaki yağlardan karşılamay başlar. Ve ya ve kas kütlesi korunmuş olur. Öteki şok diiyet olarak tabir edilen diyetlerde vücutta su ve kas kütlesi azalmasına yol açacağında yağ kitlesinde çokça bir değişiklik olmaz k diyet bırakıldığında kasların yerini yağla alır. Bu sebeple protein ağırlıklı beslenme, şeker, un, tuz kullanmamak. Akşam saat 18.00’den sonra hiç bir şey yememk. Kolayca zayıflamaya başlamamıza sebep olacaktır. Uzmanlar hafta verilmesi gereken kilonun 1 kilogram olmasının sağlıklı bir zayıflamaa işaret ettiğini belirtmekteler. Bunun yanında zayıflamak ve metobolizmayı hızlandırarark kalori yakımını sağlamak için aşağıdaki kürler yemekten önce tüketiliebilir.

  1- Zayıflamaya yardımcı tarçınlı kür
  2- 1 haftada 4 kilo zayıflatabilen baharat baharı
  3- Limon Yoğurt Kürü
  4- Ballı Elma Sirkesi Kürü
  5- Soda Ayran Limon Kürü


  Kilo vermek için yapılacak en iyi kürler;

  Tarçınlı Kür
  2 yemek kaşığı elma sirkesi,
  Yarım çay kaşığı tarçın,
  1 yemek kaşığı organik bal,
  1 çay kaşığı limon suyu

  Baharatlı Kür
  1 adet çubuk tarçın
  2 adet orta boy elma
  1 adet orta boy limon
  1 Tatlı kaşığı kadar tane karabiber
  1 Tatlı kaşığı kadar tane karanfil

  Limonlu Yoğurt Kürü
  Yarım limonun suyu
  3 Yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt
  1 çay kaşığı pul biber

  Ballı Elma Sirkesi Kürü
  1 Bardak Su
  2 tatlı kaşığı elma sirkesi
  1 tatlı kaşığı dolusu bal

  Yoğurt Kürü
  3 yemek kaşığı yoğurt
  1 çay kaşığı pul biber
  1 çay kaşığı zeytinyağ

  Merhaba
  Kilo vermek için ben size ganoexcell ürünlerini öneriririm. Ben bir çok kişiye bunu önererek hem sağlıklı hem de hızlı kilo vermeyi sağladim. İsterseniz Instagram sayfamdan takip edebilirsiniz.(Ganoecxelankaratemsilcisi) . Hiç bir diyete ihtiyaç duymadan.
  Doğa da zateb diyet diye birşey yok. Mesela hiç diyet yapan bir arslan gördünüz mü? Veya bugün çok haraket ettim diyen bir kaplumbağa…
  Hayatta en uzun yaşayan hayvan hayatı tadinda yaşan dünyanın en yavaş hayanı kaplumbağadır.
  Sadece spor veya sizin tabiriniz ile diyet yeterli degil. Sağlık ile beslenmek ve biriktirmemektir. Sadece ihtiyacınızı alın.
  Hayatınıza dokunan sağlıklı ürünleri kullanın yardımcı olabilirim sadece sayfamı ziyaret edin.

  en iyisi ama en iyisi özellikle sabahları limonlu su aç karnına .ilerleyen zamanlarda etkisini göreceksiniz.

  insanların kilo vermek için en iyi yöntem sabah aç karnına limon damlatarak içmelidir Ondan sonra yürüyüş yapılmalıdır gün içinde azar azar yemek yemelidir özellikle sebze ve meyve yemeklerini ve yeşil yapraklı sebzeleri daha çok tüketilmelidir.

  bu işirin bir sırrı var oda doğru beslenme ve spor yapma. Doğru beslenme dediğim de ekmek, unlu ürünler yememek değil. Sadece herşeyi miktarında gemek gerekli. Spor da genellikle koşmak bazen dumble, bazen yatay çubukda çalışma falan.

  Bol Bol spor yapmak ve terlemek. ve bol bol su tuketmek kılo vermene yardımcı olacaktır

  kilo vermek için bence en iyisi çorba diyetidir

  Olaya diyet ya da kür olarak bakılmamalı. Çünkü insanların alerjik durumları (tarçına alerjisi olan var mesela ve detoks suyu adı altında yaptığı kürün içine tarçın atamaz mesela) olabilie ve bununla birlikte bu zamana kadar yapılmış diyetler ve kürler herkes için uygun olmayabilir. Kişiler öncelikle neden kilo aldığını bilmeli ve ona göre beslenme alışkanlıklarını düzene sokmalı ve bununla birlikte daha iyi kilo verebilmek için ezgersiz veya spordan faydalanmalılar.

  Diyet yapılması tavsiye etmiyorum . Metabolizmanın hızlı çalışması ile alakalı bir durum .Bunun için bol bol su içmeli , düzenli uykunuzu almalı ve öğünleri atlamayın . 3 beyaz tüketimine dikkat edin . Bir de sade su yerine suyunuza maydanoz ve limon koyarak daha kolay zayıflayabilirsiniz . Her gün yürüyüş yapmayı da unutmayın .