Kimler stand-up yapabilir? Stand-up yapmanın incelikleri nelerdir?

Stand up gösterisi nedir?İsteyen herkes stand up yapabilirmi? İncelikleri neler?

İsteyen herkes yapamaz. Yeteneğinin olması lazım, kendine özgüveni olması lazım.

İsteyen herkes stand up yapamaz yapsa bile herkesin yaptığı öyle çok tutmaz. Stand up da bir sanat işidir ve yetenek beceri gerektirir. Nasıl ki herkes resim yapabilir ama herksin yaptığı resim bir olmaz resme yeteneği olanın yaptığı daha güzel olur daha çok beğeni toplar iste stand up da böyledir.

Stand-up yapabilmek için yetenek ve ezber lazım. Mizah seviyenin iyi olmalı ve konuşkan biri olman lazım. Herkes öyle kolay kolay stand-up yapamaz.

Yeteneğin, paran-yatırımın- ve çevren varsa yapabilirsin.

Aslında hayatının komik olması anlatıcak şeylerinin birikmesi iyi gözlemci olman yalan iyi söylemen ve kimsenin yalanı anlamaması kıvrak zekanın olması

Stand-up yapmak için çevrendeki insanları güldürebilmen gerekir. Güzel bir üslup ile ince düşün, çevreye farklı bakan kişilerde stand-up yapabilir. Konular seçmelisin, anlatma yapacağın süre zarfında konudan konuya nasıl geçeceği ayarlaman gerekir. Geçişler insanlara hissettirmeden yapılmalıdır. Bağlantılı olmalıdır. Anlatacağın şeyleri ezberleyebilirsin. Seyircileri de katarak bazı anlatımlar yapılabilir.

Ben stand-up yapabiliyorum.

bir konu anlatırken çok hızlı anlatanlar veya başına kötü bir olay geldiğinde o olayı anlattığında çok hızlı ve net konuşanlar stand-up yapabilir. Ben böyle düşünüyorum.

kaliteli espiri yeteneği olanlar stand-up yapabilir

Stand-up yapan kişiler etrafını gözlemleyerek farklı görenlerdir. Zeka ile anlatımı birleştirir. Güzel bir üslup ile stand-up süslerler. Anlatımı insanları güldürüyorsa, yaşadığı şeyler komikse ve en önemlisi anlatacağı şeyleri nasıl anlatması gerektiğini biliyorsa, sahnede konuları birbirine bağlantılı hale getirebiliyorsa stand up yapabilir.

Genelde stand-up yapan kişiler pratik zekaya sahip olan insanlar olurlar. Etrafındaki insanların hareketlerini analiz eder ve buradan kendine malzeme çıkarırlar. Bu tür insanlar gibi olmak çok zor olur. Çok ince ayrıntılı düşünüp kendine malzeme çıkarırlar.

Tek kişilik bir gösteridir. Ülkemizde Cem Yılmaz bu işin eskilerindendir. ABD’de daha çok yaygındır.

Stand Up, tek kişilik komedi gösterisidir. İsteyen herkes stand up yapamaz çünkü yetenek isteyen bir iştir. Genelde her şeyi basite indirgediğimiz için çok kolay ben de yaparım diye düşünürüz ancak insanları konuşarak güldürmek sandığımızdan daha zor bir iştir. İzleyiciyle enerjinin tutması da önemlidir.

Stand-up yetenek işidir. Yeteneği olmayan bu işte başarılı olamaz. Espri yeteneği olmalı, kalite şakalar yapmalı, düşündürürken eğlendirmeli. Zeka işidir.

Komik ve eğlenceli hikayeleri olan herkes illa yaşamış hikayeler olmasına gerek yok

Kendine konuşmasına güvenen biraz şerefsiz biraz patavatsız biraz tilki yılan şeytan biraz organcı biraz sivri zekalı ve dilli biraz da torum yeteneği yüksek ve hızlı düşünme kabiliyetine sahip biri pic biri olursa olmuş demektir hayırlı OLSUN davetiye alırım

çevresini kolaylıkla güldürebilen, güldürürken düşündürebilen kimseler stand-up yapabilir. diksiyonu iyi, kaliteli mizah anlayışına sahip ve zeki olmak gerekir.

Stand-up komedisi yapabilmek için geniş kitlelerin düşünce tarzını yakalamış olmak gerekir. Sürekli kendini yenileyen, gündemi takip eden, ince görebilen, fikirlerini detaydan genele destekleyen ve geliştiren kişiler bu alana yatkın olabilir. Konuları farklı bakış açılarıyla yakalayıp seyircisine beden dili ve mimiklerle harmanlayarak sunan Stand-up komedyenleri, güldürürken düşündürmelidir. Eğlenceli olanı bence budur. :slight_smile:

herkes yapamaz . Zeki insanların yapabildiği, dinleyen insanları güldüren ayrıca güldürürken düşündüren sahne performansıdır.