Kin tutmak doğru mudur?

Herkesin hayatta en az bir kere bile olsa kalbini kıran birisi olmuştur peki bunu bize yaşatan kişiye karşı kin tutmak doğru bir durummudur?

Kin tutmak iyi bir şey değildir ama ne yazık ki insan oğlu olduğumuz için yaşatılanları yaşatmadan mutlu olamıyoruz.

Kin tutmak doğru değil tabi ama insanların bize yapmış olduğu yanlışlardan dolayı biz de tutuyoruz normal olarak yani .

İnsanlar çok tehlikeli tabiki de doğru değil ama tutanda azımsanamayacak kadar çok.

Kin tutmak, haset etmek size yapılan kötülüğün aynısını onun başına gelmesi istemektir. Bana göre doğru değildir bu duyguları ve nefreti içimizde taşıyorsak. Diğer bir konu size bir kötülük yapıldığın da muhatabı kesmek o kişi hakkın da konuşmamak kin tutmak değildir. Hayatımızdan çıkarmaktır.

Şartlar ne olursa olsun insan yüzde yüz haklı bile olsa kinden uzak durması lazım zira kin kalbi karartır. Kalbin kararması insan için en büyük soyut problemlerden biridir

Yapılan hataya ,kırılan kalbin sebebiyle alakalı bence . Bazen öyle kırımışlıklar vardır ki , insan hazmedemez , kabullenemez ve içindeki öfke kine dönüşür. Kin tutmak tabiki güzel bir şey değildir.

Kesinlikle doğru değil. Kin tutmak haset etmek sadece kişiye zarar verir kalbi kirletir bence. Mümkün olduğunca kinden ve heart etmekden uzak durmalıyız.

Bir şaman sözü şöyle der: "Eğer olumsuz bir durumda sürekli başkalarını suçluyorsan yolun başındasın demektir. Eğer kendini suçluyorsan yolun ortasındasın demektir. Eğer kimseyi suçlamıyorsan varmışsın, olmuşsun demektir. Burada varmaktan kasıt ruhsal olgunluk tabii. Kin iyi bir şey değildir. Başkalarının hayatımızda, yaşamak zorunda olduğumuz sınavlarımızda sadece figüran oldukları fikrini benimseyebilirsek başkalarına öfke duymaktan da vazgeçmiş oluruz.

Kin tutmak doğru değildir. Ama size karşı bu hatayı yapan kişiye karşı daha temkinli davranmalısınız.

Kin tutmak kişiye de karşısındakine de zarar verir. Ben doğru bulmuyorum. Biriyle konuşmasak, affetmek istemesek dahi affettim diyerek hayatımızdan çıkarmak bizi rahatlatacaktır.

Hayat kin tutmak için çok kısa be Allah’a havale edip yola devam etmek en iyisi

Yani bence doğru değildir. Sonuçta o tutulan kin bir gün o kin tutan kişiye de dönüp dolaşıp daha kötüsü gelebilir.

Bence doğru sana yapılanı asla unutmamalısin ama intikam peşinde de koşmamalisin beklediğin fırsat mutlaka ayağına gelir

kin tutmak doğru değil ama tabiki karşıdaki insanların size ne yaptığına bağlı bazı şeyleri unutmak çok zor oluyor ben şahsen hiç kafa yormuyorum değmez Allah’a havale ediyorum geçiyorum.

kin beslemek, kin gütmek, kin bağlamak gibi deyimler düşmanlık duygusunun kalbte yerleştiğini ve süreklilik gösterdiğini dile getirir. Kin, kötü ahlâka ait niteliklerdendir. … Karşıtı olan bağışlama, af etmek ise güzel ahlâkın niteliklerindendir; İslâm tarafından teşvik edilen davranışlar arasında yer alır.24 Eyl 2017
www.aksarayhaberleri

kin beslemek, kin gütmek, kin bağlamak gibi deyimler düşmanlık duygusunun kalbte yerleştiğini ve süreklilik gösterdiğini dile getirir. Kin, kötü ahlâka ait niteliklerdendir. … Karşıtı olan bağışlama, af etmek ise güzel ahlâkın niteliklerindendir; İslâm tarafından teşvik edilen davranışlar arasında yer alır.

Kin tutmak doğru bir şey değildir. Ama bazen bazı yapılan haksızlıkları unutmamak lazım. Çünkü hayatın ilerde karşımıza ne çıkaracağı belli olmaz ,bazı şeylerden ders almak için o bize yapılan şeyi unutmamak lazım.

n tutmak bir başkasına düşmanca hareket etmek yanlış olan bir duygudur maalesef insanlar bu özelliklere çok fazla sahipler günümüzde.

kin insanı yer bitirir. Hayata bakmak gerek.