Kısa saçın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Kısa saçlı olmanın, kısa saç kestirmenin avantajları nelerdir? Kısa saçın dezavantajları nelerdir? Kısa saçın avantajları nelerdir?

Avantajı kolay yıkanabilir taranabilir karışmaz geç yağlanır bit derdi olmaz dezavantaj bulamadım.

Uzun saça göre her bakımdan avantajlıdır. Yıkaması kurutması ve şekil vermesi çok kolaydır. Ayrıca çokta modern bir görüntü sağlar.

Kısa saç hem rahat olur hem hafif sıcak günlerde boynunuza zarar verip terletmez çok kolay yıkanır kolay şekil alır . Dezavantaji ise çok fazla şekiller verilemez kısıtlıdır .

Kısa saç aslında her yüze gitmez.Ama bazı kadınları olduğundan büyük ve daha güzel gösteriyor. Ama bazı yüzlere hiç gitmiyor ve kısa saç aslında saçın yapısı düz ise aniden bir yere gitcegin zaman hemen hazırlanırsın baynodan çabuk çıkarsın saçına şekil vermekle uğraşıp durmazsın. Ama saçın kalın telliyse çok sorun olur ne şekil alır neden düzleşir normalden çok uğraşırsın şekil vermek için.

Kısa saç her zaman bakımı daha kolaydır. Özellikle yaz aylarında uzun saçlı olmak insanı sıkar ve terletir. Uzun saçlara şekil vermekte zordur.

Erkeğim ve uzun saçlıydım. Daha 2 3 hafta önce saçlarımı kestirmek durumunda kaldım. Uzun saç insanı aşırı terletip canını sıkabiliyor, ah bir de rüzgarda uzun saç kullanmak… insanı kahreder. Fakat kısa saç kullanmaya başladığımdan beri daha huzurluyum, daha mutlu ve daha rahatım. Uzun saçı yıkamak ve kurutmak çok meşakkatli bir iş. Kısa saç hem kolay yıkanıyor hem kolay kuruyor. Avantajları çok fakat dezavantajlarına pek rastlamadım.

Uzun saçın bakımı zor olmasından dolayı kısa saçın bakımı daha kolaydır.
Kışa saçı hemen yıkayıp çıkabilirsiniz dışarıya ama uzun saçta bunu yapamazsınız.
Yağlanma oranı uzun saca gore daha az görülür.

Kısa saç daha hafiftir ve başa ağırlık yapmaz ayrıca yıkanması da daha kolaydır ama uzun saçın derdi çoktur .Temizleme açısından kişiye zorluk çıkarır. Ayrıca başa ağırlık verir . Çok sıkı bağlandığında da derimizi acıtır ama güzel tarafı ise saçta şekil avantajıdır. Bu şekilde saçımıza farklı farklı modelleri uygulayabiliriz.

Kısa saçın avantajı kolay yıkanmasıdır. Deriler daha kolay hava almaktadır buda sağlıklı saç çıkması anlamına gelir. Dezavantajı bulunmamaktadır.

Kısa saçın bir dezavantaj yoktur bence , bence uzun saçın bir dezavantaj vardır çünkü , uzun saç bakım ister , o da ben yapamam.

Kızlar için söylüyorum yıkamaları,kurutmaları ve bakım yapmaları kolaydır.Fakat dezavantaj olarakda muhtemelen bir araya toplayamazlar.

Kısa saçın en büyük avantajı kolay yıkama ve taramadır. Saçlarınızı duştan çıktıktan 5 dakika sonra hızlıca kurutabilirsiniz. Öyle dolaşma ve birbirine karışma derdi de yoktur. Fakat kısa saça şekil vermek zordur. Özellikle özel günlerde istediğiniz topuzu bile yaptıramazsınız mesela.

Kısa saç her zaman rahatlık sağlar. Çabuk kurur taranır, düzleşir ve sizi yormaz ama bir davete veya düğüne giderken saçınızı yaptırmak isterseniz, yaptıracağınız modeller çok kısıtlıdır.

Kısa saçın bakımı her zaman daha kolay olur uzun saça saatlerce bakim yaparken kısa saç en fazla 1 saati bulur

Avantajlar; yazın tere batmış enseden kurtulursunuz, yapımı da bakımı da kolaydır, zenginim imajı verir. Dezavantajı ise; bir kır düğününde bukle bukle dökülen bir saç yapmak isteseniz yapamazsınız,rüzgarda savuramazsınız

Kısa saçın avantajı kolay şekil verebiliyor olmanızdır saç için ayna karşısında çok uğraşmamış oluyorsunuz.Zamandan tasarruf sağlıyor.Dezavantajı ise gösterişsiz olmasıdır yani çok kısa saçlar hiç bir zaman havalı olmaz.Ya orta boy olmalı ya uzun olmalı ama aşırı kısa olunca kadınlara yakışmıyor.Kişinin yüz şekline de bağlı kısa saçı her insan kaldıramaz.Kullanımı zor bir saçtır.

Kısa saç özellikle yaz mevsimini daha rahat geçirmemizi sağlar. Bunun yanı sıra duştan sonra bakım yapması kolay olur, saç dökülmesi en aza indirilmiş olur. Uzun saçlar ise hem çabuk yağlanır, hem dökülmeye meyillidir, bakım yapması ve taraması zor olur. Çoğu zaman saçlarımızı taramak zor olduğu için tarama esnasında saçlarımız kırılır ve sağlıksız olmaya başlar.

kısa saçlar çabuk yikanabilir ve iyice durulama imkanın var yaz aylarında sıcaktan saçların terlemesini önler saçlar çabuk kurur ve saçlar taranır

Kısa saç kolay yıkanır, kolay taranır ve kolay kurur. Ayrıca yaşınızı küçük gösterir. Bu bazıları için avantaj ama bazıları için dezavantaj olabilir. Dezavantaj olarak düğününüzde postij takmak zorunda kalmayı sayabiliriz.