Kişi kendini çirkin hissetmekten nasıl kurtulabilir?

Kişi kendini çirkin hissetmek ten nasıl kurtula bilir?

Kişi kendini çirkin hissetmek ten kendini severek , kendiyle barışık olarak kurtulabilir. Estetik te yaptırıp kendini güzelleştirebilir.

Kişi kendini çirkin hissetmemek için özgüven kazanmalı. Bazen özgüven sorunları yüzünden böyle olabiliyor.

Bakımlı olmak önemlidir çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır ben buna katılıyorum

İnsanlar kendilerini toplumun güzellik algısına göre şekillendirmeyi bırakmalılar. Herkes kendini nasıl görmeyi seviyorsa o şekilde olmaya çalışmalı.

Kadın diye sorulmamış neden sadece kadınlar için yorumladınız?

Bazı müzikler insanın özgüvenini arttırıyor. O tür müzikleri keşfederse hiç bir sorunu kalmaz

Öncelikle kimse çirkin değil bakımsızdır . Düzenli bakım yapılırsa özgüven olarak zamanla kendine gelirsiniz.

Öncelikle kimse çirkin değil bakımsızdır . Düzenli bakım yapılırsa özgüven olarak zamanla kendine gelirsiniz.

her şey kişinin kendisinde biter. Güzel ya da çirkin bulunmak özgüvenle alakalıdır.

Düzenli cilt bakımı yaptırılmalı ve spor yapıp vücut geliştirilmeli. Maddi durum varsa estetik de olabilir.

Tipini bilmiyorum ama belkide güzelsindir kendini çirkin hissediyorsundur . En yakınlara sorabilirsin ben cirkinmiyim diye.

Bu algıya kafasından neden yarattığını sorgulamalı bence.Kendinden güzel insanlar onun zoruna gidiyordur belki de arkadaşı dışlıyordur çevresine bir göz gezdirmesi gerekir.

Her insan güzeldir bence yeter ki insanın kalbi çirkin olmasın

Kendi olmak istediğin insan biçiminde olmalısın. Kendini nasıl güzel hissedeceksen o olmaya bak. Bir defa geliyoruz bu dünyaya ve olmak istediğimiz kişi olamayacaksak mutluluğumuz zor olabilir.

İlk önce neden kendini çirkin hissediyor onu sormak gerek. Kimse dış görünüşünü belirleyemez. Sizi seven her türlü sever. Gerisi boş.

Bu dünyaya bir kere geliyorsun ve ölene kadarda bu bedende olacaksın o yüzden ömrünü kendine zehir etmeden severek gecirmen gerek.

Kıyaslama yapmarak, kendini severek, kendi kusurlarıyla barışık olarak kişi kendini çirkin hissetmekten kurtulur.

kişi kendini çirkin hissetmemek için kendine bakım yaparak güzelleşip mutlu olabilir.

kendine güvenerek tabiki… zaten önemli olan ise insanın kalbinin güzelliği degilmi ?