Kişi, kendini çocuğa nasıl sevdirebilir?

Seni sevmeyen ve sana yaklaşmayan bir çocuğa kendini nasıl daha kolay sevdirirsin ?

İletişim kurmak çok önemli. Çömelerek yüz yüze aynı boyda konuşmak ve onu korkutmayacak yumuşak bir ses tonuyla hitap etmek. Bunlar temel yaklaşımlardır.

Başkasına sevdirmek yerine önce kişi kendini sevsin. Sonra da önüne baksın. Başkaları için uğraşmasın.


Eğer burada söz konusu yetişkin bireylere sevdirmek ise kişi asla bunu yapmamalı.
Ama küçük bir çocuk ise ona şeker alarak sevdirebilir .
Ona çikolata alarak kendisini sevdirebilir.
Onun oyun oynayarak kişi kendisini sevdirebilir .

Çocukla kurduğumuz iletişim dili çok önemli bir de tabi ki merhametli davranmak, sevgi göstermek çocuğun bize güvenmesini sağlar

Çocuğun sevdiği şeyleri yaparak ve sevdiği yiyecekleri alarak kolayca sevdirebilirsiniz.

Sürekli çocuğun sevdiği aktiviteleri onunla beraber yaparak çocuğa kendini sevdirebilir.

Kafalarının uyuşması lazım bu yüzden iyi tanıyıp ortak noktalar yakalamaya çalışabilir.

Her şeyden önce onu sevdiğimizi değer verdiğimizi hissetirmemiz gerekmektedir.

Burada Eğer çocuk dediğiniz Bir yetişkin ise bence hiç uğraşmamak gerekiyor, çünkü kendini zorla kimseye sevdiremezsiniz. Eğer çocuk gerçekten çocuk yaşlarda ise onunla ilgilenmek onun istediği sevdiği şeyleri Onunla beraber yapmak ilgi göstererek kendinizi sevdirebilirsiniz.

Her şeyden önce ebeveynlik görevlerini yerine getiren anne babalar doğal bir bağla sevilir fazlasına gerek yok.

Yani sadece çocuğa özel değil de genel olarak herkese özellikle erkeklerin bayanlara ya da bayanların erkeklere sevdirmenin kanıtlanmış bi yolu var taklit evet bildiğiniz gibi onun hareketlerini tam belli etmeyecek şekilde ömce dikkatini sonra da kalbini çekebilirsiniz iyi günler… :wink:

Onun istediği gibi bir insan olursa neden olmasın. :smiley:

Çocukla tatlı bir şekilde konuşmak çok önemli. Oyun oynamak da çocuğun sizi sevmesini sağlayabilir.

Çocuklar içgüdüsel hareket eder. Sizi sevmediyse vardır birşey :smiley: çok zorlamayın üstüne gitmeyin. Biraz uzaktan gözlemleyin ne sever ilgi alanı ne sonra ordan yürüyün ama onun üstüne gitmeden. Sanki sizde ineceksen o şeyi seviyor gibi yapın. Bırakın o size yaklaşsın. “AA bundan sende var mi ben çok severim, yada sen bu animasyon filmi mi izliyordun bende severim” gibi bırakın o sizinle benzer noktalar bulduğunu sansın. Siz üstüne gitmeyin.

çocuklar oyun oynamayı sever, kendini yüksek gören kaş altından bakan kişilerden pek hoşlanmazlar, etrafında ki kişilere iyi yaklaşın, çocuklara iyi hoş davranın.

">

Kişi kendisini çocuğa sevdirmek istiyorsa öncelikle yapılması gereken en önemli şey : kişi , çocuğu anlamalı ve onla iletişime geçmelidir.

Kişi kendisini sevdirmek istiyorsa onunla kitap okumalı parka götürebilir beraber vakit geçirsinler

Bence işin içine oyun girerse çoçuğa kabul ettiremeyeceğiniz pek bir şey yok. Yalnızca oyun oynamayı teklif edin. Oyunda iletişim kurarken kendinizi sevdirebilirsiniz

Zamana bırakarak ve huyuna giderek sevdirmeye çalışabiliriz . Onunla onun istediklerini yaparak , oyunlar oynayarak , gülümseyerek yaklaşabiliriz .