Kişinin ismi ondan soğuma sebebi olabilir mi?

Kişinin ismi ondan soğuma sebebi olabilir mi? Bu ilişkiyi etkiler mi?

Bence olmamalı .hiç kimse çok iyisin ama ismin kötü diye ilişkiden soğumaz diye düşünüyorum.Sonucta o kişinin karakteri huyu suyu sevgisi değer vermesi önemli kriterler

bence çok saçma bir şey bir insan güzel isimli diye iyi yada kötü olucak diye bir şey yok. insanların kişiliğine karakteristik özelliklerine göre belli olucak şeydir o.

Nasıl bir isim yani. İsimler kişilere bakış açımızı değiştirmemeli. Değiştirmesi saçma olur.

İsim ne kadar arıza olursa olsun kişi ismini davranışları kişiliğiyle sevdirir bence. Ama bazı isimler vardır ki gerçekten allahın en sevdiği kulu olsanız bile düzeltilemiyor. Aile neden böyle bir kötülüğü çocuklarına yapar anlamıyorum.

İsim insanın karekterini ortaya koymaz o yüzden bu düşünce çok ama çok saçmadir…

Çok etkili olduğunu sanmıyorum çünkü ismi gerçekten güzel olup, beş para etmeyen kişilere de şahit olabiliyoruz.

Mantık çerçevesinden yola çıkıp , gerçekçi bakmak gerekirse insanın ismi ile karakteri arasında bağlantı kurmak alakasızdır. Kişilerin karakterini isimlerinin taşıdığı anlam ile bağdaştırmak beklemediğimiz şekilde çıkabiliyor. Karakter en önemlisi ve en öne çıkanıdır .

Ondan soğumak için bahane arıyorsak gülüşü bile batar soğutur , ama bir isim soğumak için sebep değildir .

bence çok saçma bir hareket olur çokta yanlıştır isim hiçbir şey ifade etmez

hayır tabi ki önemli olan insanlığı , karakteri. isim nasıl ilişkiyi etkileyebilir. etkiliyorsa gösteriş ilişkisidir.

Biz onun ismiyle içini göremeyiz bu sebep çok saçma.Onun güven verip vermeyeceğini isminden mi anlıyoruz.

Gerçekten böyle düşünen insanlar var çevrem de de şahit oldum ya dalga geçiliyor yada lakap takılıyor ya insan roman gibidir her insan önemli olan romanın adı değil içindeki yazılanlarıdır insanlar da öyle önemli olan ismi değil kişiliğidir

Olamaz. Çünkü soğumak için önce birine bir şeyler hissetmeniz lazım. İsmini bilmeden bir şeyler hissedip, ismini öğrendikten sonra soğuyorsanız acil destek almanız gerekiyor demektir.

Olmamalı. Bir insanın ismi ondan soğuma sebebi kesinlikle olmamalı. Gerçekten çok saçma ve kırıcı bir davranış. Sonuçta bir insanın ismi o insanın karakterini etkilemez.

Bilemiyorum belki aynı isimde olan başka biriyle önemli bir probleminiz varsa o kişiye de önyargılı yaklaşabilirsıniz. Ama böyle olmaması da sizin olgunluğunuza bağlı tabii.

sevilecek insanlar isimlere göre mi seviliyor anlamiyorum bence olmamalı.

Normalde olmaması lazım insanlara isimlerine göre değilde o kişiyi bir birey olarak görüp, değer verip insana saygı çerçevesinden bakarak değerlendirmeliyiz. Ama bazı insanlar isimlere çok takılıyor. Eski isimler oldu mu hele daha da çok takılıyorlar.

Normalde olmaması lazım insanlara isimlerine göre değilde o kişiyi bir birey olarak görüp, değer verip insana saygı çerçevesinden bakarak değerlendirmeliyiz. Ama bazı insanlar isimlere çok takılıyor. Eski isimler oldu mu hele daha da çok takılıyorlar.

Hayır olamaz insanları isimlerine göre soğuma sebebi olamaz ismi iyi olup kötü insanlar çok var isme bakmıyor bu soğuma yani