Kitap alırken kapak önemli midir?

Bir kitap alırken sizin için kapak önemli midir ? Kapağı kötü olan bir kitabı alır mıydınız ?

Bence içerik önemlidir herkes nir polisiye kitabından ya da herkes bir psikolojik kitaptan anlamaz kitabın ön sözünü okuyup almak daha önemlidir.

Bence onemlidir. Cunku kitap okumayi sevmeyen insanlar kapak sayesinde biraz daha fazla okuyabilirler.

Kitap alırken kapığına bakıp alanlar var. Ben almadan önce araştırıyorum konusu,yazarın anlatım dili gibi konuları araştırırım.Eğer araştırmadan bir kitapçıya girmişsem ön kapağındaki ya da arka kapaktaki yazılanları okurum bir de önsöz yazısına bakıp öyle almayı tercih ederim.

Kitap çok okuyan bir insan değilim ama kitabın dışı ne kadar güzelse o kadar okuyasım geliyor.

Benim için kitabın kapağının hiç bir hükmü yoktur. Kitabın kapağına bakarım tabii ama bu benim için bir kriter değildir. Önemli olan kitabın içinde yazanlardır. Sadece kapaktan hüküm verilemez.

Kitap alırken kapak önemli değil. Önemli olan içeriktir. Ama kapaklar insanları kendine çekebiliyor.

Kitap satın alırken çoğumuz kapağına bakıyoruz dürüst olmak gerekirse. “Kitabı kapağına göre yargılamamak gerek” lafını bile ele alabiliriz. Çoğumuz kitap satın alırken kapağının biçimine, rengine önem veriyoruz çünkü günümüzde bize dayatılan bu olduğu için normal bir davranış bile diyebiliriz. Fakat olayın aslına inersek kapağın önemi satışı için önemli ama bilgi verici olan yeri kapağı değil, içindeki sayfalardadır. O yüzden kitap satın almak istediğimizde kapağına bakmak yerine arka kısmındaki kitap hakkında bilgi veren kısa metni okumanızı tavsiye ederim.

ilk görüşün etkisi bilimsel olarak kanıtlandı. dış görünüş yani ilk görüş önemlidir

Normal olarak kitap okumam almamda ancak nişanlıma hediye olarak aldığım zaman kitabın kapağı benim dikkatimi çekmez. Kapağı asla önemsemem. Önemsediğim kitapta ne anlatmak istediğidir ve kitabın konusudur.

Kitabın ismi ve kapağı bence reklam satış için çok önemli unsurlar

İçerik kesinlikle daha önemlidir. Kapağa bir çok sefer bakmam hatta. İçerik boş olduktan sonra kapak şaşalı olsun ne faydası var ki ?

Kapak önemlidir.Kapağı ilgimi çekmeyen,güzel bulmadığım kitapları almam ben

bence değildir her konuda iç görünüş daha önemlidir kitaplarıda insanlara benzetirler kapağına değil içine bakacaksın

İlk gözüm ilişiyor kapaklara tabiki kapağı güzel diye de hiç okumayacağım bir kitabı almam.

Kitap alırken kapak tabiiki önemlidir içeriği andırıp ilgi çekici olmalıdır ki içindeki merak edilsin. Fakat önemli olan sadece kapak değildir. Kitabın adı içeriği kapağı birbirini tamamlayıcı olmalıdır.

kapak önemli değil önemli olan içeriği çok güzel kapakların altında saçma metinleri çok okuduk onun için kitap alırken kapağına aldanmamak gerekir

Kapağından ziyade alınan kitabın içeriği ve hangi yazarın yazdığı önemlidir.

Teorik olarak dikkat edilmemesi gerekli bi durum olması lazımken ben ve eminim birçok kişi kapağa dikkat ediyordur çünkü göz önce güzel ve estetik olan kapaklara yöneliyor …

Onemlidir. Bizim icin konusu nasil diye bakiyoruz