Kıyafete göre aksesuar seçimi nasıl olmalıdır?

Kıyafete göre aksesuar seçimi nasıl olmalıdır? Boyumuz kısaysa uzun aksesuarlar kullanamaz mıyız? Ya da boyumuz uzunsa kısa aksesuar kullanırsak komik mi görünür?

Her kıyafete her aksesuar olmaz. Örneğin sade kıyafetler giydiğimizde daha şık zarif takılar takmalıyız. Renki kıyafete renkli takılar takılmaz. Yada çok yani hepsini birden takmamalıyız. Hem küpe hem yüzük bileklik saat kolye buda abartıdır.

Kıyafete göre aksesuar seçiminde, kıyafet renklerimizi tamamlayacak renkteki aksesuarları takabiliriz bütünlük açısından. Yani boyla fazla alakası olduğunu düşünmüyorum ancak tabi uzun kolyeler, küpeler çirkin gözükebilir. Ama genel olarak aksesuar takan insanlara baktığım zaman çoğunlukla güzel gözüküyorlar diyebilirim.

ben abiye kıyafetlere şık takı takmam çünkü çok abartalı geliyor mesala iş kıyafetinde tek küpe ve saat takarım abartmaya gerek yok.

Kıyafete göre aksesuar seçmek çok önemli çünkü aksesuar en önemli parçadır. Aksesuar sizi ön plana çıkaran şeydir. Kıyafetin rengine ve şekline göre seçilmelidir. Okuduğunuz için teşekkür ederim. :ring::ring:

Şatafatlı kıyafetler kibar ve küçük aksesuarlarla tamamlanmalıdır. Sade, gösterişsiz kıyafetler ise biraz daha göze gelen aksesuarlar ile kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken husus şu ki, gösterişli kıyafetler sadece kibar takılar ile olur ama sade kıyafetler ister sade takılar ister gösterişli takılar ile kombinlenebilir.

Kadınlar abartılı aksesuar yerine daha naif kaçan ve sade gözüken aksesuraları tercih etmelidirler ve ayrıca en fazla iki aksesuar takmaları tercih edilir.

Kıyafete göre aksesuar seçimi gayet geniş ve kişiden kişiye değişen bir konu ama siyah elbiselere siyah kolye ve saat yakışıyor bence açık renklere açık renk takılar.

Kıyafete göre aksesuar seçerken boyumuzun kısalığı ve uzunluğundan önce öncelikle giydiğimiz kıyafete uygun bir aksesuar seçimi yapmak daha faydalı olacaktır. Mesela spor bir kombin veya abartılı bir kombin yapılacaksa çok fazla abartılı aksesuarlar tercih edilmemelidir ya da sade bir kombin yapıldıysa tabii ki uyumu yakalamak şartıyla abartılı aksesuar ile kombin ortaya çıkarılabilir. Eğer bariz bir boy uzunluğu veya boy kısalığı var ise ikinci olarak kıyafet seçerken veya kıyafete göre aksesuar seçerken tabii ki boy konusu göz önünde bulundurulmalıdır. Uzun boylu birisinde kısa aksesuarın sırıtacağını düşünmüyorum fakat kısa boylu kişilerde yapacağı kombine göre değişiklik göstermekle birlikte aksesuar seçerken biraz dikkat edilmelidir. Elbette ki vücut orantısı, gövde ve bacak uzunluğu ve boyun uzunluğuna göre değişebilmektedir.

kıyafette renk ne kadar önemliyse aksesuarda o derece önem arz etmektedir, kıyafetin üzerine takılan bir gümüşü kolye bir yüzük bizi farklı gösterecektir.

ben yok kısa boylular uzun kolye takamaz boyunu kısa gösterir yok uzunlar kısa takamaz daha uzun gösterir gibi şeylere inanmıyorum. Ayrıca komik görünürüm niye komik görünesin ki sen kendine gerçekten yakıştırıyorsan bir aksesuarla ne kadar kendini komik bir duruma düşürebilirsin. İstediğin gibi tak takıştır. .Aksesuar zevki kişiden kişiye çok değişen bir şey tabi. Mesela ben birkaç kolyeyi aynı anda kombinlemeyi çok seviyorum hoş görünüyor. Tshirtlerimin üzerine sıralı bir şekilde ilk önce kısa sonra orta boy sonra uzun kolyeyi takıyorum ve çıkıyorum bence baya cool bir görüntü oluyor tavsiye ederim.

Öncelikle kıyafetin rengine göre aksesuar seçimi yapılmalıdır. Mesela sarı renklerde giyim yapacaksanız gümüş renginden kaçınmalısınız. Aynı şekilde gri renklerde giyim yapıyorsanız altın renkte aksesuardan kaçınmalısınız. Ben günlük zamanda siyah renk takıyorum çoğu zaman. Eğer tişörtünüzde pullar yada zincirler bulunuyorsa kolye takılmamalıdır. Yada giydiğiniz kıyafet çok abartılı pullu falansa büyük küpeler seçilmemesi tarafındayım. Eğer sade bir giyim tek renk yapacaksanız misal veriyorum siyah düz bir elbisse gümüş sallantılı küpelerle güzel durur.

Kıyafete göre boya, boynunun uzunluğuna, kulağının genişliğine değilde renk uyumuna göre aksesuar seçmeliyiz. Renk uyumu olmadığı takdirde hem aksesuar sizi boğar hemde kıyafet. Minumum seviyede olmalısınız.Abartılı bir kıyafete abartılı bir aksesuar yerine sade bir aksesuar hatta sadece bir küpe bile seçebilirsiniz ki böylede şahane gözükürsünüz.