Kıyafetler bavula az yer kaplayacak şekilde nasıl yerleştirilir?

Bavula kıyafetlerimizi yerleştirirken nasıl yerleştirmeliyiz ki kıyafetlerimiz daha az yer kaplasın ? Kıyafetlerimizi nasıl katlayarak yerleştirmeliyiz ? Bunun için bir katlama taktiği var mıdır ?

En etkili yöntem katlama değildir. Daha rahat sığması için eşyaların rulo şeklinde bükülmesi daha az yer kaplamasını sağlar.

dikkatli ve düzenli yerlestimeliyiz ve vakum torbaları var onlar çok işe yarıyor gerçekten.

Az yer kaplaması için fazla katmadan en alta diyebilir ya da rulo yaparakta az yer kaplaması sağlanabilir .

bavula eşya yerleştirirken daha az kalın olacak şekilde katlamalı ne kadar ince olursa okadar çok şey sağdırabiliriz ikiye katlama yöntemi kullanılabilir.

Çorapları ayakkabılarımıza sokabiliriz.Bavul veya valiz organize kullanabiliriz. Bu ürün büyük bir kolaylık sağlıyor ve kıyafetlerimizi derli toplu yerleştirmemizi sağlıyor.


Kıyafetlerin daha az yer kaplaması için çok düzenli katlamak gerekir, katladığınız zamanda iyice düzenli bir şekilde yerleştirerek böyle daha az yer kaplar ve daha çok kıyafet içine girer.

Bununla ilgili açıklayıcı olarak videolar var oradan bakarak yapabilirsiniz. Yapıldığında daha az yer kaplayarak, daha fazla eşya konulmasını sağlar.

Küçük düzenleyici çantalara eşyaları rulo şeklinde katlayıp koyarsak hem düzenli bir valiz olur hem de yerden tasarruf etmiş oluruz.

internette düzenleyici aparatlar alarak yada YouTube izleyerek valiz yerleştirme biçimlerini en iyi şekilde düzenleyebilirsiniz

Gerçekten ihtiyacımız olacak kıyafetleri belirleyip, bu az ve öz olan şeyleri rahat bir şekilde yerleştirebiliriz.

Vakumlu hurçlar alıp kıyafetlerimizi içerisine yerleştirerek havasını aldırabiliriz. Birde katlama teknikleri var rulo haline getirmek gibi. Aslında en önemli şey ihtiyacımız olmayan şeyleri almamak en mantıklısıdır.

Kıyafetleri yuvarlayıp rulo şekline getirirseniz hem daha az yer kaplar hem de daha az kırışırlar. Ayrıca valizden istediğiniz kıyafeti çekip almak da daha kolay olur.


Vakumlu poşetlerin içine koyarak daha az yer kaplamasını sağlayabiliriz.

vakumlu poşetlerden yararlanabilirsiniz … şimdi her boyutları çıktı

atlarken ne kadar küçük katlanırsa o kadar sıkışık yerleştirebilir buda o kadar rahat sığmasını sağlar.

Kıyafetleri minik minik rulo halinde katlayarak veya katlamadan zemine yerleştirerek daha az yer kaplanmasına olanak sağlanabilir. Aynı zamanda bluz veya kazaklarınızın önce kol kısımlarını içeriye koyup diğer kısımlarını da en son örtü şeklinde kapatırsanız hem eşyalarınız bir arada durabilir, hem de daha az yer kaplarlar :smile:

Kıyafetleri bavula küçük küçük iç içe katlayarak dik olarak yerleştirirseniz kıyafetler daha az yer kaplar ve bozulmazlar .

Ince ince katlayıp vakumlu poşetlere koyulursa daha az yer kaplayacaktır, rulo şeklindede yapılıp vakumlu poşetlere koyulabilir.

Bu çok önemli bir konu ya bunun hakkında videolara bakicam ben de.