Kıyafetlerin çekmemesi için neler yapılabilir? Nelere dikkat edilmelidir?

Kıyafetlerin çekmemesi için neler yapılabilir? Nelere dikkat edilmelidir?

Kıyafetlerin çekmemesi için soğuk suda bekletip daha sonra sıcak suda yıkamalısınız. Pamuklu giysileri direk sıcak suda yıkarsanız çekme yapabilir.

Insanların almış oldukları eve severek kullanmak istedikleri bazı kıyafetler ilk yıkamadan itibaren çektikleri için bireyler büyük üzüntü içerisine girebilirler. Bu durumda kıyafetlerin çekmesini önlemek için yapılabilecek birkaç kısa teknik bulunmaktadır. Yüksel olan kıyafetlerimizi yüksek derecedeki sıcaklıklarda yıkamak yerine daha alt düzey derecedeki sıcaklıklarda yıkamak kıyafetlerin çekilmesine ya da boylarının kısa olmasına engel olabilir. Özellikle kıyafetlerin üzerinde belirtilen bazı kurallar bulunmaktadır kıyafetlerin iç kısımlarındaki etiketlerde kendine has dokusuyla kaç derecede ve hangi programda yıkanmalı gerektiğine ilişkin bilgiler bulunmaktadır. Kıyafetlerin bazıları el ile yıkanabilir cambazları ise makinadaki uygun programlama şekline göre çıkabilmektedir. Yine bunun dışında yapılabilecek bir şey kıyafetlerin Yıkanmadan önce soğuk bir suyun içerisinde birimi süre dinlendirilmesi onların çekmesini önlemede büyük bir yardımcı avantaj niteliği taşımaktadır. Işini garantiye almak isteyen bireylerin üzerinde bulunan kullanım talimatlarına göre hareket etmesi onların yararına olacaktır.

Tek bildiğim ve tavsiyem çok yüksek sıcaklıkta yıkamayın.Kıyafetlerin sıcaklık yıkamaları yazıyor etiketlerinde dikkat edin.

Öncelikle her kıyafetin etiketinde yazan sıcaklığa uygun olarak yıkanması gerekir. Aynı şekilde yüksek devirli sıkma işlemi yapıldığında da kıyafetler çekme yapabilir.

Kıyafetlerin çekmeden yıkanması için su sıcaklığı ve yıkama programı doğru ayarlamalıdır. Eğer narin ve yıkanması hassas elbiseler varsa bu elbiseleri kuru temizlemeye götürmek daha iyi bir çözümdür.