Kıyametten korkmak gerekir mi?

Kıyametten korkmak gerekir mi? Kıyamet günü acı çekecek miyiz?

Her insanın ölümü yaşayacağı gibi kıyametide görecektir.Kıyamet günü herkesin hesaba çekileceği bir gündür ve o gün nasıl hesap vereceğiz onu bilemiyoruz.

Kıyamet gününden korkmamaliyiz tabiki çünkü elbet her canlı gibi biz de ölümü tadacagiz

Kıyamet şuanki yaşadığımız dünyanın yok olması demektir. Kıyamet günü her yer yok olacak. İnsanlar asıl olan gerçek dünyaya gidecek. Herkes bu dünyaya sınav için imtihan için geldi. Kıyamet günü her yerin Bi anda yok olca için korkar. Bir de günahının çok olduğu içinde korkabilir. Ama kimileri de korkmaz çünkü bu hayatta Allahın tam istediği kul olduğunu düşünebilir. Kıyamet cuma günü yani gökten hz. İsa yer yüzüne inileceği bilinmekte. Her şey Bi anda gerçekleşeceği biliniyor.

Korkup korkmamak kişinin kendi belirleyeceği bir şey bence. Kıyameti bize anlatıldığı şekli ile biliyoruz. Bu da biraz ürkütücü olabiliyor.

korkmaktan ziyade kıyametin olacağını ve bu bilinçle yaşamamız gerektiğini bilmek daha uygundur.

Korkunun ecele faydası yoktur. Nefes almak gibidir ölüm. Bir gün bu gerçekle de yüzleşeceğiz. Kıyameti yaşayıp yaşamayacağımız ise muammadır.

Korkmaya gerek olduğunu düşünmüyorum sonuçta sadece siz değil tüm insanlar aynı durumu yaşayacak.

Kıyamet çok evrensel bir şey. Kıyamet günü gelene kadar zaten her şey mahvolacağı için kıyametten korkacağımızı sanmıyorum. O gün çabuk gelsin bile diyebiliriz. Kıyamet koptuğunda da ölmüş olacağımız için ne olacağını bilmiyoruz. Bizi korkutan sadece bilinmezliktir.

kıyametten korkarız çünkü hazır değiliz bunu biliyoruz korkmamak için kendimizi hazırlamalıyız

Kıyametten aslında her insan korkar belli etmesede. Kıyametin kopacağını bilerek bu bilinçte yaşamamızı sürdürsek dinin emrettiği gibi yaşar yanlışlara düşmeyiz aslında. Bir gün herşey yok olacak korku olsada bunun önüne geçilmez önemli olan yaşamını iyi bir insan olarak tamamlamaktır.

kıyamet bir tek senin için degil herkez için kopacak diger dünyayı düşünüp bu dünyayı üstünüze karartmayın

Kıyametten korkmak gerekir aslında ama kıyamet gibi şeyler yaşıyoruz zaten.

Ölüm hak olduğu gibi ve herkes ölümü tattığı gibi, kıyamet günü de bir gün gelecek ve herkes o gün hesaba çekilecek, insan normal böyle düşünürken, kıyamet günü aklına gelir, tabii ki korkar. Çünkü orada nasıl bir sorgu bizi bekler bilemiyoruz herkes kendi ameliyle sorgulanır.

1 Beğeni

">

Biz müslümanlar olarak bir gün öleceğinimizi ve kıyamet gününün olduğuna inanırız. Öncelikle her canlı ölümü tadacaktır. Kıyamet aslında başka bir deyişle bizim dinimize göre bir son değil, aksine sonsuz hayatın bir başlangıcı olarak tanımlayabiliriz.

Kıyametten asla korkmamalıyız, çünkü bu bir başlangıçtır. Allah’ a inancımızı kalbimizde hissedip, ona güvenip, ona sığınıp, şükredersek korkacak hiçbir şey olmadığını anlarız zaten.

Bence korkmak değil ama yapılmayan şeylerin hesabını vereceğimizi hatırlamalı ve buna göre hareket etmeliyiz.

aslında kıyametten korkmak gerekmiyor sadece kıyamet gününe inanmak islam dinini tam olarak yaşamak bu korkuların önüne geçmelidir eğer sen görevlerini yerine getirdiysen bundan korkacak bir şey yoktur .

Hayır korkmak gerekmez. Sadece yaptığımız davranışların sorgulanmasından korkarız.

Kıyametten bence içi dışı kötü olan insanların korkması gerekir. Bir gün herkes yaptıklarının, çektirdiklerinin hesabını verecek.

Kıyamet günü gerçekten çok dehşet verici, kıyamet gününde feraha çıkmak istiyorsak kıyametten korkup amalimizi temiz tutmalı, kul hakkı yememeliyiz.