Kız üniversite öğrencileri için uygun işler nelerdir?

Kız üniversite öğrencileri için uygun işler nelerdir? Üniversite okurken aynı anda çalışmak için uygun işler nelerdir?

Genelde garsonluk falan düşünüyor ama hem okuyup hem çalışmak insanı çok zorlar.

Kurumsal firmalarda part time garsonluk, temizlik, reyon görevlisi, kasiyerlik gibi bir çok iş alanında boş vakitlerinizi kazanca çevirebilirsiniz. Bir firmanın kurumsal olup olmadığını da ilk iş gününde sosyal haklarınız olan sigorta girişinin yapılıp yapılmadığından anlayabilirsiniz. Çalışabileceğiniz firmalar büyük ve fazla şubesi olan giyim mağazaları, hamburger firmaları, gross marketler benzeri yapıda olmalı. Sigortayı sen işe başla deneyimine bakalım filan diyen özellikle geçici eleman arayan yerleri sakın tercih etmeyin. Unutmayın çocuk bile baksanız ev temizliğine bile gitseniz sigortanız yatırılmalı.

Çocuk bakmak, ödev be oyun ablası olmak, garsonluk, giyim mağazalarında part time çalışmak.

part time iş seçebilirler garsonluk yapabilirler kafelerde çalışabilirler motor ehliyeti olanlar ise kuryelik bile yapabilir bir çok alternatif vardır.

Garsonluk fırlamalık yapmasınlarda çalışsınlar okusunlar yiğenim :relaxed::+1::joy:

Garsonluk, kasiyerlik, kafelerde çalışabilir oturduğu yerden para kazanmak istiyorsa kendine blogger olabilir daha aklıma gelmeyen bir sürü şey var.

ilk akla gelen tecrübe ile de sabit garsonluk öğrenci olunca vasıfsız olarak görülüyor genelde büro sekreterlik gibi işler de denk gelebiliyor şansın varsa tabi ikinci öğretim olunca gündüz çalışmak bir tık daha rahat ama gece alkollü alkolsüz mekanlar da çalışmak garsonluk gibi işler yapmak çok zorluyor şu süreçte her yer kapalı neredeyse açıldığında bu zorluklarla karşılaşılacaktır okul kantinlerinde kırtasiyelerde ders notu vs bilgisayarla arası iyi olan öğrenciler çalışma imkanı bulan arkadaşlar olabiliyor

Part time satış danışmanlığı yapabilirsiniz, kurumsal firmalar okuyan öğrenciler çalışma saatlerini ona göre ayarlıyor. Ya da bölümünle ilgili bir işte stajer gibi yardımcı olarak yine yarı zamanlı işe başlayabilirsin. Bir mağazanın sosyal medya yöneticisi olarak da çalışmak sana kazanç sağlar.

sizi tebrik ederim harika seklde ozetlemissinz

Oyun annesi diye bir meslek var araştırıp ona bakabilirsin veya en basiti garsonluk, mağaza satış sorumlusu vb. meslekler en uygunu olur.

Belirli markada olan giyim mağazaları yarı zamanlı eleman almaktadır . Tuhafiyelerde , küçük işletmeli yerlerde çalışabilir.

Okul bünyesinde çalışmak en güzeli özellikle kütüphane görevlisi olmak. Ama maalesef herkese çıkmıyor tabi. Onun dışında en kolay bulunabilir işler sanırım garsonluk ve satış danışmanlığı. Yabancı diliniz varsa çeviri işlerinden de bir öğrenci için güzel paralar kazanabilirsiniz.

En pratik en bilindikleri yarı zamanlı çalışılan işler. Bunlar anketörlük , üniversite kantininde çalışmak, mağazalarda akşam zamanlı olarak çalışmalardır.

Garsonluk en iyi iş olarak bilinir aslında ama başka işlerde mümkün part time olan yerlerde de çalışmak mümkün tezgahtarlık da olabilir bir restorant’ın kasiyer bölümü de olabilir.

Ben üniversitedeyken garsonluk yapardım arkadaşım reyon görevlisi olarak çalışırdı. Çok çalışan kız arkadaşım vardı. Kızlar için uygun işler; garsonluk,kasiyer olarak çalışabilir, reyon görevlisi olarak çalışabilir,çocuklara özel ders verilebilir, çocuk bakılabilir.

Avmdeki dükkanlar uygun olabilir,giyim mağazaları yada garsonluk işleri.Tabi part time olması,öğrenci için daha mantıklı olur diye düşünüyorum.Anketörlük yada broşür dağıtım işleride,kız üniversite öğrencileri için uygun.

oyun ablalığı denilen işlerde var. Mesela avm lerin içinde okullar tanıtımları için günler yapıyor. oralarda çalışabilir, bazı ebeveynler kendileri eve gelene kadar çocuklarıyla ilgilenecek, ödevlerinde yardım edecek kişileri arayabiliyorlar. Genelde part time şekilde garsonluki kasiyerlik yapılan yerlerde çalışıyorlar.

Özelikle anketörlük ve marketlerde part time çalışma en iyileri bence

Bir kafede garsonluk, kütüphanede düzenleme ekibinde olmak, okulda ki laboratuvarlarda yardımcılık, stant işleri, organizasyon gibi işler sadece kız öğrencilere değil bütün öğrencilerin yapabileceği basit ve kolay olan işlerdir.