Kızlar genelde serseri tipleri neden sever?

Bu sorunun sorulmamasına şaşırdım belki de soruldu ben göremedim.Kızların genelde serseri maganda tipleri sevmesi hatta evlenmesi ve hatta hatta dayak yemesine rağmen hala o kişiden hoşlanması durumunu özellikle kadın yazarlardan cevap bekliyorum?Sebebi nedir?

Bilirsin seveni silkerler silkeni severler bu hep böyledir .

kadınlar doğduklarından itibaren anaç olurlar. yani bozuk şeyleri düzeltmeyi normale getirmeyi ister. serseri dediğimiz erkekler sorusunun cevabı da burada gizli

Sorunuzu görünce aklıma ata sözleri hücum etti: " Görgülü kuşlar gördüğünü işler " veya " Kol kırılır yen içinde kalır " gibi ata sözleri…
Öyle sanıyorum ki, aile ve çevre tarafından böyle eğitiliyoruz. Kaba saba adamları, inceliğimizle, zarafetimizle eğitebileceğimizi veya en azından bize- çocuklara zarar vermeyeceklerini umuyoruz. Tuhaf bir şekilde de ummayı sürdürebiliyoruz.
Serseri görünüşlü insanların (kadın/erkek) macera çağrışımı dolayısıyla bir cazibesi olduğunu düşünüyorum. İnsanın da maceraya meraklı olduğunu…
Kendine bakan, kendini geliştiren, insana-hayvana-çocuklara-doğaya yakın, yumuşak huylu, uyumlu, aklı selim erkekler bize biraz kadınsı bile geliyor olabilir.
İşin içine aşk girdi mi, kendimizde olmayan, kendimizde/hayatımızda eksik olan ne varsa karşımızdakinde bulduğumuzu sandığımızda aşık da oluyoruz üstelik.
Serserilik insana, genişlik, macera, heyecan, özgürlük hissi, sorumsuzluk, vurdumduymazlık vadediyor. Yani hayatta omzumuza yük diye binen ne varsa bunların tümünden bir kurtuluş gibi algılıyoruz serseriliği ve serseri biriyle olmayı. Elbette sonuç beklediğimiz gibi olmuyor.
Erkekler açısından bakınca, tam da sizin bahsettiğiniz bu nedenle, yani kızlar daha çok seviyor diye erkekler de gemi azıya alıp daha bir serseri, daha bir kaba-saba olmanın peşine düşüyorlar. Böylece seçim yapacağımız popülasyonun büyük bölümü bunlardan oluşmuş hale geliyor.

Asıl cevap sevmek değil de sevmekten ötedir.Serseri tıp pek hoş karşılanmazsa da nadirden daha fazla ve açık hale geldi.Kızlar hep, zaman bizim elimizde biz ne istiyorsak o oluyor durumuna getirdiler.Zamana meydan okumak belki buna denir ancak ısrarla ve etkiye tepki anlayışı karşılanacak olursa bi örnekte budur.Zaman öyle bir hal almışki artık kızların bile erkelerden farkı kalmamış gösteriyor kim bilir…Sorunuzu beğendim.

Herhalde kızlar serseri erkeklerin hayatlarına heyecan katacaklarını

hayatlarının akıcı olacağını sandıkları için olabilir

Bu doğrudur kardeşim hiç yanılmayacak bir netice verdin katılıyorum.

Aslında bu stockholm sendromu ile eşleştirilebilir.çünkü bu sendrom öyle bir şey ki karşınızdaki insan nasıl bir kötülük yaparsa yapsın siz onu sevmeye koruyup kollamaya devam ediyorsunuz.

Çağımız ve şuanki devir deyimiyle özentilikten başka birşey değil bence. Gösteriş merakı ve özentilik, kendini yüceltme gibi çabalar buna sebep oluyor ve kendini güvende hissettiklerini sanıyorlar. Birçok boşanmada bundan kaynaklanıyor bence. Benim görüşüm bu.

doğada her canlı kendi ve yavrularının güvenliğini ön planda tutar dişi hayvan erkek hayvanı seçerken gücüne gösterişine bakar insanlarda da bu böyle kizlar serseri tiplere bakar çünkü onların kendilerini koruyabilecek olduklarını bilir bu en önemli ihtiyaçlardan birisi olan güvenlik ihtiyacını karsilar

Doğrudur ancak neden o tip insanlara ilgi duymak?Korunma içgüdüsü tamam ama bir yandan da ya bana da şiddet uygularsa korkusu olmuyor mu?Zira çoğusu uyguluyor ve hatta boşanma sürecinde maalesef öldürüyor veya öldürmeye teşebbüs ediyor :frowning:

Bir korku filmi tadında heyecan katabilirler :slight_smile: Şaka bir yana kadınları anlamak çok güç.

Tabikide orası öyle ama bide söyle bir durum var.Insan kime nasıl aşık olacağını bilemiyor maalesef.Buda önceden olduğu için biraz daha kalp ile alakali olduğundan çözüme pek kavuşmuyor

Haklısınız o açıdan aşık olduktan sonra zaten sevdiğinin hiç birşeyi göze kötü görünmüyor kör oluyorsunuz.Benim merakım ise bu tip maganda tiplere bile beraber olmak hatta evlenmek idi.Ben çevremde gördükçe üzülüyorum insan kendi karakterinden ödün vermemeli ezilmemeli kendini ezdirmemeli.Ya da ben çok ince düşünüyorum bilmiyorum.

Genç kızların serseri tipleri beğenme sebeplerinin başında televizyon dizilerinden etkilenmeleri gelmektedir. Genç kızlar zannediyorlar ki o televizyonlarda dizilerde ve filmlerdeki serseri tipler, uyuşturucu kullanan tipler, mafyalık yapan tipler gerçek hayatta da hem dayılar, hem melek gibi insanlar, hem de hepsinin geleceği Çukur dizisindeki Yamaç KOÇOVALI, karadayı dizisindeki Mahir KARA, eşkiya dünyaya hükümdar olmaz dizisindeki İlyas ÇAKIRBEYLİ gibi olacaklarını, hiç cezaevine girmeyeceklerini, kimsenin onlara dokunamayacağını zannetmektedirler. Bir de o tiplerin daha koruyucu ve kalpten sevdiklerine inanmaktadırlar. Oysa bu uyuşturucu kullananlar, mafyalık yapanların bir çoğu bu kızları kullanıp, satmaktadırlar.

Kadınları anlamaya çalışmayın yada bir kadın erkekleri anlamaya çalışmasın.karşılıklı olarak birbirinizi pohpohlayin.anladığınızda birbirinizden soğuyorsunuz :slight_smile:

Ahahaha işte bu süperdi aradığım tüyoyu buldum :slight_smile: Teşekkür ederim.

Bu sorunun cevabını burada bulabiliceğini sanmıyorum.Bu zamana kadar kimse bu sorunun cevabını tam olarak veremedi ki biz verelim:slight_smile:

Bu da onların saflığı mı desem bilemiyorum , insan kendine zarar veren birini nasıl sevmeye devam edebilir , bu basbaya takıntılı olma durumu .

Ben de anlamıyorum, neden böyle oluyor.