KKTC 2021'de yüz yüze eğitim başlıyor.

KKTC üniversitelerinde Şubat 2021‘de yüz yüze eğitimin başlayacağı söylendi.
KKTC Milli Eğitim Eğitim ve Kültür Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Okullarda görülen vakalarla ilgili yapılan temaslı takibi ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı‘nın önlemleri sayesinde okul içinde yeni bulaşların önüne geçildi. Türkiye ve başka ülkelerden yurda girişte karantina uygulaması şartıyla Şubat 2021 itibari ile 2’nci dönem yükseköğrenimin yüz yüze yapılmasında da bir sakınca olmayacağı konusunda fikir birliğine varılmıştır.”
Bu konuda düşünceleriniz nelerdir?

">

Yakında bütün dünya yüzyüze eğitime başlayacak ama biz bu yasaklara uyumadığımız sürece uzaktan eğitime muhtaç olucaz.

Bizim ülkemizdede mart gibi baslar bence.

Hicbir eğitim yüzyüze eğitimin yerini tutmaz.

Uzaktan eğitim çok verimsiz.Yeterince önlem alıp açabilirler.

Yüz yüze eğitime başlamak için büyük tedbirler almak gerekir. Uzaktan eğitim yüz yüze eğitim gibi tabi ki de faydalı olmuyor ama yine de riskli bir iş.

İnsanlar kurallara uysa bu kadar pozitif vakaya rastlamayız zaten. bununla birlikte elimizde olan yasaklarda kalkacak. Eminim ki kendi kontrolümüzü sağlayacağız.

Güzel bir haber ancak ülkemizde yüz yüze eğitime geçilmesi için hala uygun ortamın oluştuğunu düşünmüyorum. Yeni eğitim döneminin de uzaktan devam etmesi taraftarıyım.

Orada çok vaka yok diye biliyorum. Bu yüzden bşlanabilir bence. Keşke Türkiyedede başlasa ama şuan mümkün değil. Açılsa okullar vaka artışı çok fazla olacaktır. Umarım en yakın zamanda bu pandemi biter ve herkes eski düzenine döner.

Darısı bizim başımıza inşallah. En yakın zamanda bizimde başlamamız gerekiyor.

yani bir zahmet okul açılsın. adamlar üniversiteyi evden bitirdiler. en zor döneme denk geldik. sınavı olanlar için en kötü durum bu. eğitimimiz eksik. her yerde eğitime başlansın. gerekli tedbirler alındığı takdirde bütün okullar açılabilirdi bence. mesela bizim okulda ilk gün ateşlerimizi ölçmüşlerdi. ikinci günü elimizi kolumuzu sallayarak girmiştik. işte sorumluluk bilmeyen adamların eline düşersek virüs yayılır. o yüzden okullar açılmıyor.

vakalar düşüyorsa açılması doğru.Ülkemizde de vakalar azalmaya başlarsa okullar açılabilir.

Bakalım bizde ne zaman başlayacak. Yazık oldu öğrencilere bu sene birçok öğrenci kaybedildi.

zaten belli oldu 2.dönemde açılıyor okullar ama gerçekten uzaktan eğitim kadar kötü bir eğitim sistemi yok bence ne kadar uzaktan olsa da yüz yüze eğitimin yerini hiç bir şey alamaz.

Sevindim gerçekten bu habere umarım en kısa zamanda her şey biter ve bizim ülkemizde de yüz yüze eğitim başlar diye umut ediyorum gerçekten hasret kaldık artık…

yüz yüze eğitim yetersiz fakat böyle bir durumda okulları açmamaları gerekir. ne kadar önlem alınırsa alınsın en basiti, toplu taşıma en riskli şeylerden biri. sabahın altı buçuğunda bile otobüslerde yer olmuyor işe gidenlerden. ayrıca neredeyse hiçbir öğrenci kurallara uymayacak. teneffüslerde maskesini çıkarmayan max beş on kişi olur.

Kıbrısta vaka sayıları oldukça az diye biliyorum. Herkes normal hayata dönmüş durumda fakat bunda alınan önlemlerin etkisi olduğu aşikardır. Yurt dışından gelenler bir hafta havaalanından alınıp devletin belirlediği yurtlarda karantinaya alınıyorlarmış. Dolayısıyla bunun güzel sonuçlarını da alıyorlar.

Başlamayacağna yemin edebilirim ama ispatlayamam . Vaka sayısının zirveyi gördüğü günlerde eğitim falan olmaz . Bu sene sonuna kadar online eğitim devam eder

Açılmaması gerektiğini düşünenlerden, isteyenlerdenim. Yani üniversite öğrencileri için en azında. Çünkü başka yerlerde okuyan bir sürü öğrenci var, riskli bir durum olur bu.

eğer çin aşısı başarılı olursa vakalar azılırsa yakında türkiyede de başlar

Şu mart ayından önce girişmeyin şu işlere ya, sonra geri adım atmak zorunda kalacaksınız.