Klavye delikanlısı ne demektir? İnsanlar sanal ortamda gerçek kimliklerini açıklamalı mıdır?

Klavye delikanlısı ne demektir? İnsanlar sanal ortamda gerçek kimliklerini açıklamalı mıdır?


Klavye delikanlısı klavyesini adeta silah olarak kullanan internette sosyal medyada oraya buraya yorum yapan , bazı kişilere saldıran, genelde kötü yorum yaparak yada olayları çarpıtarak kendince egosunu tatmin etmeye çalışan zavallılardır.
Bu kişiler genelde oldukça asosyal kişilik yapısına sahip ve çoğunu tek yaptığı iş internette gezinmekte
Genel olarak kimliklerini gizlerler.
Kimliklerini gizledikleri için kendini göstermedikleri için bir gereksiz cesaret ile herkese sataşırlar.

Klavye delikanlısı internet ve sosyal medya üzerinden hemen her şeyi eleştiren kişilerdir. Bu kişiler sınırlı sayıda kitap okuyup kendilerini hemen her konuda bilgi sahibi ve otorite olarak görürler. Olaylara tek taraflı ve doğruyu, yanlışı araştırmadan empati yapmadan yaklaşırlar. Onlar için internet ortamı er meydanıdır. Sivri kelime ve cümlelerle bir kişi veya konu hakkında karalamaya gidecek kadar hadsiz ve seviyesiz yorumlarda bulunabilirler. Kendilerine verilen cevaplardan tatmin olmazlar. Tabi ki de korkak oldukları için fikirlerini yüzyüze tartışacak ortamlara girmekten sakınırlar. Sanal ortam herkesin at oynatabileceği bir yer olmaktan çıktığının farkında değillerdir. Çünkü saldırdıkları kişilerde kendisi ile uğraşıp aman kaybetmek istememlerini bulunamıyorum zannederler. Sanal ortamda kimliğini açıklamak tebi ki de en doğrusudur. Ama amacınız yapıcı eleştiri ve görüş bildirmekten ziyade insanları hırpalamaksa bu pek tercih edilmez

Tam benim alanım ama ben o delikanlılardan değilim mesela oyunda ölünce millete ailevi değerlere hakaret edip numara istenince korkanlardır ölüm tehditleri savuran kişilerdir

Sosyal medyada ya da diğer internet ortamlarında gerçek kimliğini açıklamadığı için ulaşılmaz olduğuna inanıp atıp tutan, kendi potansiyelin üstünde olan özelliklere sah,p olduğu konusunda yalan söyleyen ya da algı oluşturan tiplerdir. Gerçek hayatta cesaret edemeyecekleri sözler sarf eder, bazen tehdit ve hakarette bulunur, yalan söyler…

Kişilerin gerçek kimliklerini sosyal medyada açıklamaları gerektiğini söyleyemeyiz. Gerçekten isim açıklamamak için geçerli nedenler olabilir. Zaten güvenlik nedeniyle açıklanmaması bile anlaşılır bir şeydir. Ama kimlik gizleyerek başkalarına rahatsızlık vermek, sınırları aşmak hatta suç oluşturacak eylemlerde bulunmak, sözler sarfetmek de kabul edilebilecek davranışlar değildir.

Klavye delikanlıları genellikle topluma uyum sorunu yaşayan hatta toplumdan dışlanmış kişilerdir ve aslında kendilerini ispat çabası içindedirler. Kime mi? Kendilerine…

Klavye delikanlıliği normal yaşantısından daha farklı gozükmektir. Daha cesur ve daha korkusuz olarak göstermek ve tanıtmaktır. Sanal ortamda da normal hayattaki kişiliğimizi yansitmalıyiz. Çünkü kurulan arkadaşlıklar gercek hayata aktarılmaktadır. Buda sonra güvensizlige neden olmaktadır.

Klavye delikanlisi internet ortamında millete artislik yapan ama gerçekte birşey yapamayan kişiler, Bence internet güvensiz bir ortam bunun nedenide kimlik denetimi olmaması

Klavye delikanlılığı kişinin karşıdaki kişinin kim olduğunu bilmediği için ağzına geleni söylemesidir. Bu insanlar karşıdaki insanın üzülüp üzülmediğini dikkate bile almaz. Sosyal medyada kimliğin açıklanması gerekmez. Ancak her önüne geleni sosyal medyaya eklemek klavye delikanlıları ile karşılaşmamızda neden olur.

Kimliğini gizleyerek insanlara iftira atan, küfür eden, tehdit eden, aşağılayıcı sözler söyleyen, hadsizlik yapıp yüksek doz eleştiri de bulunan kişiler için kullanılan tabirdir. Elbette kimliklerini saklamalılar internet ortamında fakat insanlara saygısızlık yapmamalı hiç kimse. Karşısında ki insana saygı duymadan insanın kendisine de saygısı yoktur.

Klavye delikanlısı sosyal medyada her türlü cesaret örneğini gösteren ama reele yani gerçeğe gelince hiçbir şekilde herhangi bir davranış göstermeye cesareti olmayanlar için kullanılan bir ifadedir.

klavye delikanlısı biri gerçek hayatta söyleyemeyeceği lafları sanal ortamda klavye başında söyleyen şahısdır. bu kişiler önüne gelen küfürü eder. ama gerçek de adamın yüzüne bakmaya korkar.
gelelim sanal ortam da kimlik açıklama kısmına. bence sanal ortamda güvenlik amacıyla söylenmemesi daha uygundur.

Bilgisayar veyahut telefon başındaan yüz yüze gelse söyliyemiyeceği şeyleri internet ortamından başkalarına gönderen korkaklara denir. Bence insanlar internete kimlik bilgileri ve kendi ad soyadları ile giriş yapmaları gerekir.

Klavye delikanlılığı tabi rica ise sanal delikanlılık kişilerin sanal ortamda anonim yani gizli olarak sataşması tartışmasıdır
Bu tartışmalarda ise gerçek yaşamda diyemeyeceği lafları sanal ortamda söyleyebilenlere klavye delikanlısı denilmektedir

İnsanların sanal ortamda gerçek kimliklerini açıklamamalıdır konusuna gelirsek evet insanlar anonim gerçek kimliklerini yansıtmak zorunda değildir ama başkalarınada anonim oldukları için saldıramaz hakaret edemezlerdi çünkü gerçek hayat da sahip olduğumuz insan haklarına sanal ortamda da sahipizdir

Klavye delikanlısı, sanal mecrada isyankar tavırlarıyla hepimizin yakından tanıdığı büründüğü kimlik sonucu; ileri-geri, ölçülü-ölçüsüz, kaba-saba, saçma-sapan yazan ve çizen, bol kepçeden sallayan daha ifade etmekle bitmeyecek tiptir. Tipik bir "tip adam"dır.

İnsanlar sanal ortamda bulunma amaçlarına göre kimliğini açıklamalıdır/açıklamamalıdır. Görecelidir.

Klavye de yazığı yazıları reel hayatta yapamayacak potansiyele sahip kişilere klavye delikanlısı denilmektedir. Klavye delikanlısı genellikle ergen kişilerden oluşmakta olup tutarsız yazıları gözlemlenmektedir.Klavye delikanlısıyla eğer karşı karşıyaysanız ona verilecek en büyük cevap aslında hiç cevap vermemektir yani görmezden gelmek onu yok saymak en güzel cevaptır.


Gerçek hayatta hiçbirşeyi beceremeyen işine gelmeyen internetlerde ona buna laf atan gereksiz, akılsız klavye delikanlılarıdır. Sanal ortamda hiçbir kimse asla ama asla kimliklerini belirtmemelidirler. Yoksa kendisine gelen herşeye de katlanmak zorunda olduğunu düşünüyorum.

Klavye delikanlısı internet ve sosyal medya gibi ağlarda aktif olup eleştirel yorumlarda bulunmak ve kendilerini oldukça bilgili zannederek sınırlı sayıda bilgi sahibi olan kişilerdir.
Kişi sanal ortamda kendini sosyal ağlarda güvenilir bir nitelik kazanmak için kimliğini açıklamalıdır.Ama klavye avcısı durumunda olup kimliğini gizleyerek internet üzerinde sivri ve sert dilleriyle eleştiri yaparak değil kendi güvenliği doğrultusunda kimliğini belirtmelidir.

Klavye delikanlısı sadece Bilgisiyarın arkasından yazıp kaçan insanlara denir .


Klavye delikanlısı, mesajlarda olmak üzere atarlı giderli konuşan ama yüzyüze gelince mesajlarda ki gibi atarlanamayan hatta utancından kafasını kaldıramayan insanlardır. Genellikle reel de yapamayacakları şeyleri mesajlarda söyleyerek olmadıkları insan gibi gözükmeye çalışırlar. İnsanlar gerçek kimliklerini göstermeli mi? sorusuna olan cevabım ise hayır. Çünkü günümüzde bir çok hacker olduğu gibi insanlara İnternet üzerinden tacizde bulunan insan sayısı çok artmıştır. Bu sebeble kişisel bilgilerimiz paylaşılmamalıdır. Kötü amaçla kullanan insan sayısının fazla olması bize bunu mecbur bırakıyor. Hem de kişisellik ve özel hayat için gizli kalması en doğru karardır.

Sadece erkekliğini sanal da gösteren gerçekte hiç bir etkisi olmayan kişiye kalavye deli kanlısı denir