Kocaeli D-100 karayolu şehirlerarası yolcu taşımacılığına kapatıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezinin düzenlemiş olduğu toplantıda alınan kararla Kocaeli D-100 kara yolu şehirlerarası yolcu taşımacılığına kapatıldığı açıklandı. Oy çokluğu ile alınan kararda şehir içi trafiği rahatlatmak ve trafik güvenliğini sağlamak hedefleniyor.

Bence iyi bir karar olmuş çünkü koronovirüs yaymada önemli etkenlerden biride şehirler arası yolculuklar bu konuda önlemler alınması iyi olmuş virüse karşı iyi bir kısıtlama umarım bu kısıtlamaya uymaya çalışırız.
teşekkürler.

İlginç bir karar olmuş. Yani bu kararlar şehirler arası yolcu taşımacılığı tamamen kapatılmamış anladığım kadarıyla. Sadece D-100 karayolunun şehirler arası yolcu taşımacılığına kapatılmasının amacı nedir bu bağlamda onu anlayamadım.

Kocaeli adına sevindim, çünkü kaç yıldır trafikte bir yoğunluk yaşanıyordu . Millet ulaşmak istediği yere geç vakitte ulaşıyor buda ulaşımın aksaklığına sebep oluyor, Kocaeli için çok önemli bir proje olucağini düşünüyorum .İnşallah bu durum gelişmekte olan şehitlerimiz içinde geçerli olur diye düşünüyorum.

Ulaşıma eğer etki edeceksen trafik yoğunluğunu şehir içindeki yolları rahatlatacak ise çok önemli bir gelişme olmuş.Yollarin genişlemesi diğer şehirler adına da otoyol genişliği motorlu taşıtlar için rahatlık sağlayacağı için önemli bir proje olabilir . İnşallah tüm şehitlerimizin ulaşımı eskisinden daha yeni daha fazla gelişmiş olur .Buna inanıyorum.

Çok iyi bir haber doğru olan ve de yapılması gereken şeyler bunlar. Her yerde yapılsa virüs yayılması biraz da olsa engellenecek belki…

Tüm ülke genelinde, çok daha sıkı tedbirler alınmazsa, çok daha vahim sonuçlar bizleri bekliyor. Doğru karar olmuş.

Güzel ve olumlu bir karar olmuş bence bu sebeple trafik kazaları ve can kayıpları bir nebze de olsa azaltılabilir bunun yanında umarı vaka sayılarına da fayda sağlar.

KOCAELİ BELEDİYESİNİ ALDIĞI KARARDAN DOLAYI TEBRİK ETMEK İSTERİM KEŞKE AYNI KARARIDA İSTANBUL ANKARA İZMİR ADANA GİBİ İLLERDEDE ALINMASINI TAVSİYE EDERİM . BU SAYEDEDE HEM KARANTİNA KURALLARINA UYULUR HEMDE VİRÜSÜN AZALTILMASI İÇİN BİR DESTEK OLUR

Özellikle İzmit tarafında olanlar bunun çilesini bilir, 30 dakikalık yolu abartısız 2 saatte gittiğin oluyor öyle bir yoğunluk oluyordu. İnşallah faydalı bir karar olur ve şehir içi trafik de rahatlar ve faydasını görürüz.

ALternatif yollar varsa ve bu güne kadar yapılmadıysa insan neden diye soruyor. Umarım bir çok kişinin derdine derman olmuştur.