Kolay doğum için neler yapmak gerekir?

Kolay doğum için neler yapmak gerekir?

Bilgi verir misiniz?

Bol bol yürüyüş yapmak gerekiyor su içmek gerekiyor birde kendini kasmamak lazım

Kolay doğum yapmak için bol bol yürüyüş yapmak lazım, gevşeme egzersizleri yapılmalı, masaj yaptırılmalı, nefes egzersizleri yapılmalı.

Spor yapmak , belli bir aydan sonra yürümek ama düzenli bir şekilde. Hurma yemek 7. Ayın sonlarında başlanmalıdır. Bildiğimiz bütün güzel süreleri okumak özellikle Meryem süresi çok faydalı.

Kolay doğum için stresi minimum düzeye indirmek gerekir. Bol bol temiz hava almak, su içmek ve rahatlamak gerekir. Doğum korkusu ve telaşı olmazsa doğum daha rahat geçecektir.

Kolay doğum için bebek anne karnındayken bebeği çok sık olmamak kaydıyla ufak sporlar ve yürüyüşler bebeği de anneyi de rahatlatacaktır ve işlerini kolaylaştıracaktır diye düşünmekteyim.

Kolay doğum için belli aralıklarla doğuma hazırlık hareketi içeren sporlar yapmak doğumu kolaylaştırır. Ayrıca doğum yapacak anne adaylarının suda doğum yapması da doğumu kolaylaştıran nedenlerdendir.

kolay doğum için bol yürüyüş ve spor yapmak lazım. Ve doguma yakın hurma yemek dogumu kolaylaştırır. Dogum kolaylastıran dualarda var bunlarıda dogum anında okumak gerekiyor.

Bol keseden tavsiyeler gelsin yine :slight_smile: Öncelikle neyi nasıl yapacağınızı en iyi takibini yapan doktorunuz bilir. Bazı gebelerde erken doğum riski ile hareket yürüyüş, egzersiz vs önerilmez bunu doktora sorarak izin verdiği ölçüde yapmak gerekmektedir. Riski olmayan gebeliklerde hareketli bir gebelik geçirmek doğum için olumlu bir etkendir. Eğer doktor uygun görürse son iki hafta merdiven inip çıkmak düz yürüyüşe göre açılmayı daha hızlı arttırır. Doğum haftası alınan duşlar bir tık daha sıcak su ile alınmalı, zaten gebelik boyu ılık su ile alınıyor. Zeytinyağı ile perine masajı uygulaması yapılabilir. Lakin normal doğumda en önemli etken psikolojidir. Öncelikle sancı kelimesini kafadan silin. Dalga deyin mesela çünkü doğum sancısı normal ağrı ve sancılara benzemez. Sürekli değildir gel git şeklindedir. Ve yalnızca son doğum anında şiddetlidir. Kararlı olmak gerekir. Çünkü doğumdan kaçma imkanı yoktur. Korku yeteri kadar güçlü ıkınmaya engel oluyor. Acı çekmekten korkup sancıdan kaçmak yerine bi an önce doğurup kurtulmaya odaklanmak gerekir. Ayrıca doğum sancısında secde pozisyonu çok verimli olur.

Eğer doğum normal bir doğum ise önce doktorun tavsiyesine göre hareketleri belirler yürüyüş yapar bol vitaminli şeyler tüketilir Çünkü doğumdan sonra güçsüz ve bünyesi zayıf olan doğum anında zorluk çekerler Onun için doktorun tavsiyesine göre hareket edilmelidir.

bol bol su tüketilmeli ağır olmamak ile birlikte pilates yapılmalıdır dom meyvesi de kolay bir doğum sağlar umreye giden birinden istenilebilir