Kolay öğrenilen müzik aletleri hangileridir?

Kolay Öğrenilecek Müzik Aletleri Nelerdir?

Müzik aletlerine merakı olan ve yeni başlayanların kolayca öğrenebilecekleri müzik aletleri;
Flüt, çocuklar için bile daha idealdir. Popüler olan Gitar. Piyano veya org.

Kolay öğrenilecek müzik aletleri, üflemeli çalgılardır. Örneğin; Flüt, mızıka, klarnet, yan flüt ve neydir.

aslında hergün 1 2 saatini müzik aletlerine ayıran her insan istediği müzik aletini çalabilir.kendimden biliyorum.

Bence her müzik aleti çok istenilirse çalınabilir. Kolaylık seviyesi herkese göre değişebilen bir şeydir.

DAVUL VURUP TAKILMALI KAFANA GÖRE ELİMİZLE YAPTIĞIMIZ RİTİMLERİ DAVULDA DA YAPILABİLİR EN KOLAY ÇALGI DAVULDUR

Bağlama öğrenilir kolayca tabi ki çok iyi çalmak için çok çalışmak gerekiyor ama süsleme yapmadan notaları öğrenip çalınaabiliyor

org çok rahat ve eğlenceli bir alet
aynı zamanda çoğu orgun diğer müzik aletlerinin sesini çıkarma özelliği var
benim hoşuma gidiyor denemeni isterim
tavsiye ederim

İlkokulda hep fülüt öğretilirdi hatırlarsanız sanırım fülüt en kolay çalma aleti olsa gerek. Bunun yanında mızıka vardır hepimiz aşinayız az çok buda en kolay çalma aletlerinden birisidir diye düşünüyorum. Kimine göre gitar kimine göre org kimine göre bağlama da diyebiliriz.

Flüt, org, akustik gitar gibi müzik aletleri, diğerlerine göre çok daha kolay öğrenilebilir. Özellikle ilk defa başlayacak arkadaşlar için temel olsun diye orgu tavsiye ediyorum.

Bana göre klavye ve gitar diğerlerine göre daha kolay öğrenilebilir.

Kolay öğrenilen müzik aletleri melodika , flüt , ork , üflemeli çalgıların çoğu , davul ve darbuka diyebiliriz .

bana göre flüt :slight_smile:)

Üflemeli müzik aletleri en kolay öğrenebileceğimiz müzik aletleridir.

Hiç bir müzik aletinin kolay öğrenilebileceğini düşünmüyorum Eğer ki öyle olsaydı Konservatuvarlarda 12 13 sene eğitim olmazdı.Kişinin el parmak diş çene yapılarıyla alakalı olarak öğrenebilecekleri müzik aletleri farklıdır

@“Saade_tt”#p1301881 gitar davul darbuka diye düşünüyorum

O neye yeteneğin olduğuyla alakalı bir durum bence. Flüt çalmayı bile günlerce uğraşıp calamayan insanlar var ama diğer yandan gitar çalanlar piyano çalanlar keman çalanlar vesayre bir sürü yetenekli kişi var.

Kolay ya da zor müzik aletleri hiçbir zaman yoktu insanın kendine ait bir özelliği vardır mutlaka o müzik aletleri içerisinden herhangi bir tanesi vardır

Kolay öğrenilen müzik aletlerinin başında fülüt gelmektedir

Arttırmak gerekirse

Mızıka

Tef

Bongo

Org

Kazo

Gibi sıralayabiliriz

Flüt,melodika,saz,bağlama,mızıka gibi müzik aletleri başlangıç için kolay ve popüler.